Rauls, Rodrigo
2022. gada 25.septembris
14.IX

Rīgas līcī jūra ievērojami atkāpusies

Ievērojami pazeminājies ūdens līmenis Latvijas jūras piekrastē no Kolkas līdz Ainažiem. Tur paveras neierasts skats – teju līdz pašam mola galam var aiziet, nebrienot ūdenī. "Jūra atkāpusies ilgstoši valdošā austrumu vēja dēļ," skaidro Latvijas televīzijas laika ziņu redaktors Toms Bricis. Ūdens esot burtiski izpūsts no līča. Līmenis gan pazeminājies tikai par 20–40 cm, bet tā kā Latvijas piekraste ir sekla, tie rezultējas desmitos metru, ko šobrīd nenosedz ūdens. Šis ir zemākais ūdens līmenis jūrā, kāds pieredzēts pēdējos gados.

14.IX

Izsolīs zemi dzīvnieku patversmei

Piektdien, 16. septembrī, Limbažu novada pašvaldība rīkos mutisku izsoli par apbūves tiesībām zemes gabala daļai 1,9 ha platībā Meliorācijas ielā 14. Mērķis – izveidot tur dzīvnieku patver­smi. Apbūves tiesību sākumcena noteikta 794 eiro gadā, termiņš – 30 gadu. Izsoles uzvarētājam visas apbūves tiesību līgumā paredzētās ēkas būs jāuzceļ un jānodod ekspluatācijā līdz 2024. gada 30. novembrim. Pieteikties izsolei iespējams vēl šodien, 14. septembrī.

14.IX

«Sirds uz perona» Staicelē

Dzejas dienām veltīts pasākums piektdien norisinājās arī Staicelē. Bibliotēkas vadītāja Anita Strokša rosināja aktivitāti, atsaucoties uz novadnieces Gunas Rozes-Tamules un Tukuma Literātu apvienības pirms 11 gadiem sākto akciju «Sirds uz perona», kad dzeju aicināti lasīt ne tikai dzejnieki, bet ikviens. Šoreiz pie bijušās šaursliežu dzelzceļa stacijas dalīties ar savu radīto bija uzaicināti trīs vietējie – Inese Uibu, Gunta Ristameca un Mikus Luste. Sanāca gana daudz klausītāju un pasākums izdevās ļoti sirsnīgs, tāpēc līdzīga norise varētu notikt arī turpmākos gadus, ar dzeju pieskandinot vēl citas Staiceles vietas.

14.IX

Aicina pieteikties vakcīnām pret Covid-19

Pagājušonedēļ Latvija saņēma vairāk nekā 273 tūkstošus vakcīnu pret Covid-19, kas pielāgotas šobrīd cirkulējošajiem vīrusa paveidiem. Pieteikties tām var ģimenes ārstu praksēs, kā arī Limbažu poliklīnikas vakcinācijas kabinetā. Skultes ģimenes ārsts Reinis Siliņš informēja, ka viņa praksē tās paredzēts saņemt jau šīs nedēļas beigās. Viņš iesaka iedzīvotājiem negaidīt un pašiem sazināties ar savām ģimenes ārstu praksēm un ziņot par vēlmi vakcinēties – pret ­Covid-19, pret gripu (tās būs pieejamas jau drīzumā!) vai pret abiem. Tas ļaus mediķiem labāk izplānot vakcinācijas grafiku un nodrošināt vēlamo vakcīnu pieejamību.

14.IX

Papildināta smilšu krupju populācija Salacgrīvas pusē

Piektdien Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta dabas liegumā «Karateri» veikta smilšu krupju dabiskās populācijas papildināšana. Rīgas Zoodārza un Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji savvaļā izlaida 173 zoodārza Ornitoloģijas un terārija nodaļā uzaugušus 1–2 gadus vecus smilšu krupjus. Tie ir mazākie no Latvijā sastopamajiem, ko var pazīt pēc dzeltenas svītras uz muguras. Smilšu krupji ir Eiropā aizsargājami dzīvnieki, kuru dzīvotnes Latvijā ir stipri apdraudētas, to skaits pēdējās desmitgadēs ir samazinājies.

Esi moderns!

Aptauja

Vai gatavojat krājumus ziemai?

Arhīvs

Reklāma

Šeit ir vieta jūsu reklāmai!

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 1
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 7

Ieraudzīju – nobildēju