Sandis, Uldis, Ulvis
2020. gada 04.jūlijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

03.VII 0 komentāri
Prasmīgu vīru rokās atdzimst "ieviņas"
Ieviņa ermoņiku prototipa izgatavotāji Valters Reiznieks (no labās), Arnis Ābelītis un Valdis Andersons lepni par paveikto un gatavi turpināt iesāktoIlvas BIRZKOPES foto

Prasmīgu vīru rokās atdzimst "ieviņas"

Nesen priecīgu ziņu saņēma mūspuses aktīvie tautas muzikanti tūjietis Valdis Andersons un limbažnieks Valters Reiznieks, kā arī viņu sabiedrotais Arnis Ābelītis, kurš nāk no Limbažiem, bet tagad dzīvo Cēsīs. Proti, Valsts kultūrkapitāla fonds finansiāli atbalstījis viņu projektu par kādreiz Vidzemē tik populārā mūzikas instrumenta – Ieviņa tipa ermoņiku – izgatavošanu.

vairāk...
03.VII 0 komentāri
«Strēlnieku» saimnieki lauž aizspriedumus par kazām
Saimnieki kazas uzskata par ļoti gudriem dzīvniekiemGunitas OZOLIŅAS foto

«Strēlnieku» saimnieki lauž aizspriedumus par kazām

Pēc Jāņu tirgus "maratona" Alojas pagasta z.s. «Strēlnieki» īpašniekiem Līgai un Vasīlijam Kozakiem iestājusies neliela atelpa. Protams, 52 kazas nevar neslaukt (kopā ar pavasarī dzimušajām ganāmpulkā ir gandrīz 100 dzīvnieku). Nevar arī pievilt klientus, kuri gaida viņu produkciju. Tādu kļūst arvien vairāk.

vairāk...
03.VII 0 komentāri

Aicina piedalīties akcijā «Atvērtās dienas laukos»

Profesionālā asociācija «Lauku ceļotājs» aicina tūrisma uzņēmējus pieteikties akcijai «Atvērtās dienas laukos», kas šogad norisināsies 22.–23. augustā. Tajās piedalīties var naktsmītnes, amatnieki, pirtnieki, pārtikas ražotāji, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni un citi.

vairāk...
03.VII 0 komentāri

Drēbju maisi pie… Pāles bibliotēkas

«Ausekļa» redakcijai piezvanīja Pāles bibliotēkas vadītāja Aija Baune, lai pastāstītu par nepatīkamu pārsteigumu, ko piedzīvojusi pēdējā mēneša laikā. Jau divas reizes pie bibliotēkas durvīm pievakarē atstāti maisi ar lietotām drēbēm un apaviem.

vairāk...
03.VII 0 komentāri

Samazināti vēl daži pandēmijas ierobežojumi

No 1. jūlija atcelti vairāki saistībā ar Covid-19 ieviestie ierobežojumi. Mīkstināti arī pulcēšanās noteikumi. Publiskajās telpās, kas mazākas par 1000 kvadrātmetriem, vienlaikus drīkst uzturēties ne vairāk par 100 cilvēkiem, lielākās – līdz 500. Uz vienu cilvēku jānodrošina vismaz 4 m².

vairāk...
03.VII 0 komentāri

Limbaži pirmie vērsušies Satversmes tiesā par ATR

Vakar pēcpusdienā Limbažu novada dome bija pirmā un pagaidām arī vienīgā pašvaldība, kas bija iesniegusi pieteikumu Satversmes tiesai (ST) saistībā ar 23. jūnijā spēkā stājušos administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likumu. To apliecināja ST kancelejā, bilstot, ka acīmredzot līdzīgu iesniegumu varētu būt padaudz, jo informācijās internetā var izlasīt daudzu pašvaldību solījumus to darīt.

vairāk...
03.VII 0 komentāri

Mūspusē kartupeļi nav sevišķi cietuši

Negaiss netaupīja arī kartupeļus ne mazdārziņos, ne lielos tīrumos. Tomēr situācijas ir atšķirīgas. Z.s. «Jaunkarnas» saimnieks Ainārs Zeidmanis no Limbažu pagasta, kurš tupeņus lielās platībās audzē gan pārstrādei čipsiem, gan cietei, sprieda, ka nekas ļoti kritisks, par laimi, nav noticis. Saimniecības agronome Guna Šmite bija apsekojusi laukus, dažviet vagās vēl bija ūdens, bet tas pamazām notek.

vairāk...
Esi moderns!

Aptauja

Vai šosezon jau esat tikuši pie pirmajām meža veltēm?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju