25.11.2022.
Vai virtuve ir labākā vieta veļas mašīnai

Vai virtuve ir labākā vieta veļas mašīnai

Veļas mazgājamās mašīnas atrašanās vieta mājās ne vienmēr ir lēmums, ko mēs pavisam brīvi varam pieņemt, jo šai iekārtai ir nepieciešams ūdens pievads un kanalizācija. Šī iemesla dēļ daudzi ir spiesti izmantot virtuvi vai vannasistabu, bet tiem, kam ir iespēja, izvēlas citas telpas, piemēram, terasi, garāžu, pagrabu vai noliktavas telpu. 

Ja vannasistaba ir pietiekami liela veļas mašīnai un varbūt pat arī žāvētājam, tad cilvēki parasti šo izvēlas kā pirmo variantu. Vannasistabā novietotu veļas mašīnu tu dzirdēsi mazāk, tāpat tev nenāksies ar netīro veļu iet virtuvē, kur kāds varbūt tieši tajā brīdī gatavo sev maltīti vai jau mielojas. Turpretī, ja vannasistaba ir pārāk maza, lai tur novietotu lielāka izmēra ierīces, nākamā izvēle parasti ir virtuve. Tajā mēs mēdzam pavadīt vairāk laika nekā vannasistabā, un bieži virtuve ir savienota ar viesistabu, tāpēc šādos gadījumos noteikti svarīgs faktors ir veļas mazgājamās mašīnas trokšņu līmenis. 

Papildus novietojumam un veļas mazgājamās mašīnas izmēram ir jāapsver vēl viena lieta – kura veļas mazgājamā mašīna ir labāka, ar augšējo vai priekšējo ielādi? Apskatīsim dažus šo divu ierīču pozitīvos un negatīvos aspektus.

Runājot par ekonomiju, veļas mazgājamās mašīnas ar priekšējo ielādi maksā nedaudz vairāk, jo tās mēdz darboties efektīvāk. Veļas mašīnām ar priekšējo ielādi ir pieejama centrifūga, kā rezultātā tavs apģērbs izžūs ātrāk. Tās arī patērē mazāk ūdens. Turpretī iekraušana no augšas ir ērtāka – tā iespējams iekraut un izkraut veļu nenoliecoties. Tas dara to ideāli piemērotu vecāka gadagājuma cilvēkiem vai personām ar kustību traucējumiem. Sakarā ar to, ka ūdens nesaplūst blīvēs, veļas mazgājamās mašīnas ar augšējo ielādi laika gaitā savāc mazāk netīrumu. Protams, netīrumu uzkrāšanos var novērst ar vienkāršu veļas mazgājamās mašīnas tīrīšanu pēc katras lietošanas reizes. 

Redzam, ka abu tipu veļas mazgājamajām mašīnām ir gan savi plusi, gan mīnusi, tāpēc izvēlēties īsto varēs tikai katrs pats individuāli. 

Atgriežamies pie tēmas par veļas mazgājamās mašīnas novietošanu mājās. Ja arī tu esi viens no daudzajiem, kam veļas mašīna atrodas virtuvē, bet tu vēlies to padarīt mazāk uzkrītošu, mums ir viens ļoti vienkāršs ierosinājums – paslēp to aiz aizkariem! 

Ja tev nav iespēju brīvi izvēlēties veļas mazgājamās mašīnas piemērotāko novietojumu pēc saviem ieskatiem, tās paslēpšana var būt tikpat vienkārša kā aizkaru piekāršana. Aizkari ir pietiekami lēti, lai tos iegādātos, un pietiekami viegli uzstādāmi, tāpēc arī šis ir viens no populārākajiem risinājumiem, ko izmanto daudzās mājsaimniecībās. Ir jāņem vērā aizkaru dizains, jo visefektīvāk tie savu galveno uzdevumu pildīs, ja saplūdīs ar telpas kopējo noskaņu. Tāpēc, ja tev ir flīzes ar puķu rakstiem, aizkaram vajadzētu ievērot līdzīgu stilu. 

Aptauja

Iestājies astronomiskais pavasaris. Vai to izjūtat?

Regulārais maksājums

Reklāma

Vidzemes veterinārais serviss
ArhīvsDarba laiks