Sibilla, Teika, Lita
2021. gada 19.maijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

25.IX

Ainažnieki – konkursa «Nacionālā eTwinning balva 2020» finālā

Zināmi konkursa «Nacionālā eTwinning balva 2020» finālisti – no 16 pieteiktajiem projektiem žūrija izraudzījusies sešus labākos. To vidū ir arī Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas skolotājas Inetas Lielkalnes kopā ar pērngada devītklasniekiem īstenotais projekts. 10. oktobrī Nacionālajā konferencē Rīgā notiks finālistu prezentācijas klātienē, konkursa rezultātu paziņošana un balvas pasniegšana.

25.IX

STV raidījumā «Caur ērkšķiem uz…» arī limbažniece

Ceturtdien sākās pašmāju televīzijas šova «Caur ērkšķiem uz…» jaunā – ceturtā – sezona, kas skatāma kanālā «STV Pirmā». Desmit dāmu vidū šajā raidījumā pretim pārmaiņām dosies arī 28 gadus vecā limbažniece Ginta. Pieteikumā rakstīts, ka viņa ir jaunā māmiņa, kura cieš no medikamentu atkarības un ir ar ļoti zemu pašvērtējumu. Jau vairākas reizes centusies studēt (interesējas par stilu, grimu un frizūru veidošanu), bet mācības nav pabeigusi. Ar šova ekspertu palīdzību Ginta cer atgūt ticību sev un būt laba mamma savam dēliņam.

25.IX

Atjaunots ceļojošais ALDA kauss zolītē

Limbažu novada pašvaldības aģentūra ALDA Viļķenes kultūras namā 2. oktobrī dos startu ceļojošā Sudraba ALDA kausa izcīņas zolītē 1. posmam. Kopš 2016. gada aģentūra turnīrus šajā spēlē nerīkoja (pirms tam bija trīs šādas kausu izcīņas), bet ALDA direktors Jānis Remess vēlas atjaunot šo pasākumu, ņemot vērā, ka citviet zolmeistari aktīvi tādos iesaistās. Pagaidām visu septiņu kausa izcīņas posmu norise iecerēta Viļķenē. Tur nesen noslēdzās vietējais zolītes čempionāts. J. Remess piebilst, ka, iespējams, atsevišķus ALDA turnīrus varētu rīkot arī citos novada pagastos.

25.IX

Alojas novadā VUGD palīdz cilvēkiem izkļūt no meža

Trešdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) palīdzība bija nepieciešama diviem Alojas pagasta iedzīvotājiem, kuri apmaldījās mežā. Izsaukums saņemts plkst. 20.17. Izmantojot VUGD autocisternas skaņas un gaismas līdzekļus, kā arī sazinoties ar cilvēkiem pa tālruni, viņiem norādīja pareizo virzienu izkļūšanai no meža. Pēc aptuveni stundas viss bija laimīgi beidzies. VUGD aicina – ja saprotat, ka pašu spēkiem neizkļūsiet no meža, negaidiet tumsas iestāšanos, zvaniet pa tālr. 112.

25.IX

«Mājas Viesī» saruna ar lēdurdzieti

Jaunākajā izdevumā «Mājas Viesis» lasāma saruna «Mums ir, ar ko lepoties» ar lēdurdzieti, Vid­zemes Augstskolas rektoru un vēsturnieku Gati Krūmiņu. Intervijā viņš stāsta par iedzīvotāju vēsturisko atmiņu un smagajiem jautājumiem, par kuriem mums ir skaļi jārunā, arī par šābrīža notikumiem Baltkrievijā. Sarunā G. Krūmiņš arī atklāj, kā sācis saimniekot senču īpašumā Lēd­urgas pagastā, runā par piedalīšanos TV raidījumā «Tas notika šeit», atzīstot, ka lepojas ar lauku iedzīvotājiem, sava novada patriotiem un no viņiem iedvesmojas.

25.IX

Atbrīvos Dūņezera un Svētupes savienojumu

Latvijas vides aizsardzības fonds atbalstījis Limbažu novada pašvaldības projektu par Limbažu Dūņezera ūdensaugu aizauguma samazināšanu. Projekta pieteikumu iesniedza aktivitātē «Sugu un biotopu stāvokļa uzlabošana». Fonda kopējā atbalsta summa ir 29 969 eiro. Pašvaldības aģentūras ALDA direktors Jānis Remess par atbalstu ir gandarīts un stāsta, ka iecerēts iztīrīt Dūņezera t.s. 4. placi (uz Ozolaines pusi) jeb kanālu, kas ezeru savieno ar Svētupi. Šobrīd tiek kārtota dokumentācija, lai izsludinātu iepirkumu darbu veikšanai.

Esi moderns!

Aptauja

Vai atklājāt savu peldsezonu?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Karikatūra 2
 • Karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 6

Ieraudzīju – nobildēju