Jūsma, Alīda
2020. gada 31.maijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

25.IX

Alojas novada saimē uzņēma jaundzimušos

Sestdien Puikules muižā notika tradicionālais Alojas novada domes Dzimtsarakstu nodaļas sarīkojums «Bērniņš ienāk pasaulē». Šoreiz tajā bija paredzēts sumināt 28 kopš aprīļa visā pašvaldībā dzimušo mazuļu ģimenes. Dažas gan nebija ieradušās. Nodaļas vadītāja p.i. Inga Neimane priecājās, ka lielākoties piedzimuši otrie bērniņi. Viņus sveica domes priekšsēdētājs Valdis Bārda, Brīvzemnieku pagasta pārvaldes vadītāja Dace Tauriņa u.c. Alojas novadā jaundzimušos vietējo saimē uzņem divas reizes gadā – rudenī un pavasarī.

25.IX

Mūspuses skolām – Zaļie karogi

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana – 129 izglītības iestādes saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu. Viņu vidū ir Limbažu novada speciālā pamatskola (tā tagad sauc Katvaru internātpamatskolu), Limbažu 3. vidusskola un Salacgrīvas vidusskola. 49 skolas, tostarp Vidrižu pamatskola ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu. Pateicība par darbu šajā programmā izteikta vēl vairākām izglītības iestādēm, t.sk. Liepupes un Ozolmuižas pamatskolai, arī Skultes pirmsskolas izglītības iestādei «Aģupīte».

25.IX

«Latvijas Sirdsdziesmas» aptaujā piedalās arī alojietis

LTV1 raidījuma «Latvijas Sirdsdziesma» veidotāji aicina ikvienu nobalsot par sev tīkamāko dziesmu un izpildītāju septembra aptaujā. Tajā piedalās arī skaņdarbs «Esmu laimīgs», ko izpilda puišu apvienība «Zelta kniede», kurā spēlē arī alojietis Edgars Roļskijs. Par skatītāju simpātijām šajā aptaujā sacenšas kopumā 12 dziesmu. Vēl šonedēļ par savu favorītu var balsot mājaslapā ltv.lsm.lv. Šajā vietnē viedokli var paust reizi dienā. Visvairāk balsu saņēmusī dziesma piedalīsies raidījuma gada fināla aptaujā un pretendēs uz titulu «Latvijas sirdsdziesma 2019».

25.IX

Limbažniecei uzvara starptautiskās sacensībās

Nedēļas nogalē Garkalnē norisinājās starptautiskas kamanu suņu sporta sacensības «Be Racedog night race», kas reizē bija viens no Pasaules un Baltijas kausa posmiem šajā disciplīnā. Kanikrosā startēja arī limbažniece Alise Putraima ar Rūci. Dalībniekiem 4 km garais sprinta maršruts bija jāveic divas reizes – no rīta un vakarā. Alise ar četrkājaino kompanjonu sieviešu konkurencē svinēja pārliecinošu uzvaru. "Braucu cīnīties par 2. vai 3. vietu, tādēļ par sasniegumu ir ļoti liels gandarījums. Šajā vasarā mazāk trenēju suni, bet vairāk uzturēju formā sevi. Tas palīdzēja. Jūtos nopelnījusi 1. vietu, jo ieguldīju lielu darbu kā sevī, tā arī sunī," teic A. Putraima.

25.IX

Puikules muižā bagātīga uzpirksteņu kolekcija

Puikules kopienas centrā «Puikules muiža» skatāma modes mākslinieces Anitas Veckalnes uzpirksteņu kolekcija – 240 piņģerotu, kas nākuši no dažādām pasaules valstīm un ir gan kolekcionāres gādāti, gan dāvināti. "Muižas viesi atzina, ka šādu izstādi un tik lielu uzpirksteņu dažādību viņi skatījuši pirmo reizi. Te ir, ko redzēt," apstiprina Puikules muižas vadītāja Vivita Vītiņa. A. Veckalne šajā muižā savulaik viesojusies un te viņai ļoti patīk. Iespējams, nākotnē Puikulē būs redzama vēl kāda no viņas kolekcijām. "Spriedām, ka varētu ar Anitu sarīkot arī tikšanos, jo viņa ir ļoti sirsnīga un interesanta personība," teic V. Vītiņa.

Esi moderns!

Aptauja

Vai ārkārtas situācijā vajadzētu rīkot bērnudārzu, skolu un augstskolu izlaidumus?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju