24.08.2022.

Cilvēki iemācījušies sadzīvot ar karstumu

Pēdējās nedēļās valdošais karstums Limbažu slimnīcas uzņemšanas nodaļā pacientu skaitu nav būtiski palielinājis. Iestādes veselības aprūpes vadītāja Liene Česle spriež, ka cilvēki jau apraduši ar augsto gaisa temperatūru un gādā, lai tā nenovestu pie veselības problēmām. Vienlaikus jūtams, ka siltajā laikā ir vairāk āra aktivitāšu, mediķiem jāpalīdz dažādu sadzīves traumu gadījumā. Tāpat slimnīcā pēc palīdzības vēršas salīdzinoši daudz citu novadu iedzīvotāju, kuri mūspusē ieradušies atpūtas braucienos.

24.08.2022.

Ozolmuižas ezeram tapuši zivsaimnieciskie noteikumi

Lielajam Ozolmuižas ezeram izstrādāti zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi. Lai to paveiktu, iepriekš ezerā veica kontrolzveju, noskaidrojot zivju sugas, to vecuma struktūru, skaitu un ūdens kvalitāti. Konstatētas septiņas – līdakas, līņi, asari, karūsas, sudrabkarūsas, raudas un auslejas. Izstrādātie noteikumi apsaimniekotājiem ļaus pamatotāk pieņemt lēmumus par turpmāku ezera ekosistēmas uzlabošanu un piegulošo teritoriju attīstību, kā arī apsaimniekošanu. Lielajā Ozolmuižas ezerā organizēs licencēto makšķerēšanu. Ekspluatācijas noteikumu izstrādi atbalstīja Zivju fonds, Limbažu novada pašvaldībai piešķirot 1517,19 eiro.

24.08.2022.

«9 arodiem» īpaša atzinība par dalību amatniecības izstādē

Sestdien Smiltenes novada muzejā notika mākslas un amatniecības forums un atklāja izstādi «Latvijas ūdeņi laika plūdumā». Tajā skatāms aptuveni pustūkstotis darbu, kurus iesnieguši vairāk nekā 200 mākslinieku un amatnieku, tostarp, biedrības «9 arodi» un TLMS «Staicele» dalībnieces. Atklājot vērienīgo izstādi, organizatori vairākus meistarus godināja īpaši. Atzinību saņēma gan «9 arodi» par darbu kopumā, gan individuālas dalībnieces – Aija Rozīte par lakatu «Akacis» un Inga Krūmiņa par galdautu «Rudenīgā Salaca».

24.08.2022.

Var konsultēties par tieslietu sistēmas pakalpojumiem

Lai veicinātu tieslietu sistēmas pakalpojumu pieejamību, arī Limbažu novada iedzīvotāji var saņemt klātienes konsultācijas par iespējām tos izmantot attālināti. Pilotprojektā «Tieslietu sistēmas pakalpojumi pašvaldībās» uz tām var pieteikties, zvanot uz tālr. 25637421. Pati pieņemšana iespējama Limbažu novada pašvaldībā (Rīgas ielā 16) otrdienās un ceturtdienās no 9 līdz 12 un no 13 līdz 17. Projekta mērķis – uzlabot iedzīvotāju digitālās prasmes patstāvīgi izmantot tieslietu sistēmas iestāžu sniegtos e-pakalpojumus.

24.08.2022.

Amatierteātri dosies uz Dikļiem

Sestdien Limbažu novads būs plaši pārstāvēts Spēlmaņu svētkos Dikļos. Tajos piedalīsies pieci mūspuses amatierteātri. Ausekļa Limbažu teātris uz kultūras nama zāles skatuves ar izrādi «Pupas» kāps pirmais. Savukārt Staiceles kultūras nama «Fabrikas» aktieri atklās Vika pasaku parka skatuves programmu ar iestudējumu «Kaimiņu būšana». Viņiem sekos Umurgas, Vilzēnu un Viļķenes kultūras nama amatierteātri ar izrādēm «Puķu brokastis», «Visi radi kopā» un «Ne ta suns, ne ta kaudze».

Aptauja

Vai esat mierā ar jaunizveidoto Latvijas valdību?

Regulārais maksājums

Reklāma

Godly Play nodarbības
ArhīvsDarba laiks