Sergejs, Svetlana, Lana
2021. gada 28.septembris
23.VII

Rīt izbraukuma vakcinācija Skultes tirgū

Nedēļas nogalē dažādās Latvijas vietās turpināsies izbraukuma vakcinācija pret Covid-19. Rīt no pulksten 7.30 līdz 12 tā atkal paredzēta Skultes tirgū. Šoreiz tur būs pieejamas tikai «Pfizer» vakcīnas. Ar katru pirmās potes saņēmēju pēc tam sazināsies individuāli un vienosies par otrās potes saņemšanas datumu, laiku un ērtāko vietu. Atkarībā no iedzīvotāju aktivitātes plānos atkārtotu izbraukumu uz Skulti. Iepriekšējo reizi tur vakcinēties varēja pirms divām nedēļām. Tad šo iespēju izmantoja 90 pieaugušo, kuri saņēma vienas devas vakcīnu «Janssen». Dodoties vakcinēties, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte, kā arī potēšanas pase (ja tāda ir).

23.VII

Uz Muzeju gada balvu pretendē arī limbažnieki

Nākamnedēļ Cēsīs pasniegs Latvijas Muzeju biedrības (LMB) Gada balvu, uz kuru pretendē arī Limbažu muzejs ar vides objekta «Centra kiosks» rekonstrukciju. LMB Gada balva ir ikgadējs nozares konkurss. Tā mērķis ir apzināt un izcelt tās biedru muzejiskos sasniegumus, veidot muzeju darba pozitīvu atbalsi sabiedrībā un veicināt labo praksi, lai nodrošinātu šīs nozares ilgtspējību. Šogad uz balvu pretendē 12 nominantu, kurus žūrija izraudzījās no pavisam 51 pieteikuma.

23.VII

Viļķenē notiek Saulgriežu vasaras vidusskolas nometne

Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolā notiek Saulgriežu vasaras vidusskolas nometne, kas sākās 18. jūlijā un ilgs divas nedēļas. To organizē biedrība «SVV», kas šādas latviskuma nometnes rīko jau kopš 1993. gada. Ikreiz tā notiek citā Latvijas vietā, iepriekš mūspusē bijusi Katvaros. "Mēs šo nometni uzņemam pirmoreiz," pastāstīja Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas direktore Ilze Ādamsone. Viņa ir gandarīta, ka vienu no stipendijām dalībai saietā, sekmīgi piedaloties eseju konkursā, ieguva Viļķenes devītklasniece Ance Zeidmane. Nometnes dalībniekiem paredzēts arī Limbažu apmeklējums.

23.VII

Vidrižnieka kukaiņu foto Kuldīgā

Līdz 8. augustam Kuldīgas vecajā rātsnamā skatāma vidrižnieka, fotogrāfa un entomologa Agņa Šmita izstāde «Kukaiņi mazliet tuvāk». Fotogrāfijās redzami zināmi un mazāk pazīstami kukaiņi, tai skaitā dažādi kaitēkļi, piemēram, zeltvēdera mūķene. "Ja esat Kuldīgā, varat apskatīt, kuri kukaiņi man iepozējuši šajā un iepriekšējā gadā. Kā allaž – kaitēkļi bieži vien ir krāšņi un ne vienmēr tie ir tik kaitīgi, kā domājam. Jāmācās ar tiem sadzīvot pa draugam," aicina pats izstādes autors.

23.VII

Izveidots vienots jauniešu pasākumu kalendārs

Izveidots vienots kalendārs, kas informē par Alojas, Limbažu un Salacgrīvas pusē jūlija beigās un augustā plānotajiem jauniešu pasākumiem apvienotajā novadā. Norišu būs daudz, tostarp vairākas veltītas Starptautiskajai jaunatnes dienai, ko atzīmē 12. augustā. Šobrīd kalendārs publicēts lapās sociālajā medijā «Facebook» un «Instagram», kurās šo novadu jaunieši varēja uzzināt aktuālās ziņas līdz šim. Par to, vai nākotnē tiks veidota viena, kopīga vietne, jaunatnes lietu speciālisti vēl spriedīs, taču sadarbība ir uzsākta.

Esi moderns!

Aptauja

Kā sargājat sevi no rudens vīrusiem?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 2
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 6

Ieraudzīju – nobildēju