Sibilla, Teika, Lita
2021. gada 19.maijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

23.II

Limbažu skolotāja piedalās mūzikas albuma tapšanā

Klajā nācis Rīgas Saksofonu kvarteta jaunais mūzikas albums «Saule tikai», kas ierakstīts sadarbībā ar tā domubiedriem. Kvarteta vadītājs, novadnieks Artis Sīmanis pastāstīja, ka starp viņiem ir arī Limbažu mūzikas skolas skolotāja akordeoniste Natālija Meļņikoviča. Ar limbažnieci kopā ieskaņota Mārītes Dombrovskas trīsdaļīga kompozīcija «Dīvainie sapņi». Diskā vēl iekļauta komponistu Daces Aperānes, Riharda Dubras, Edgara Mākena un Riharda Zaļupes mūzika. Albuma oficiālā atvēršana būs maijā, kad sadarbībā ar ierakstu kompāniju «Skani» notiks arī tā starptautiskā prezentācija.

23.II

Sadarbosies Limbažu un Salacgrīvas novada bāriņtiesa

Limbažu un Salacgrīvas novada deputāti atbalstīja abu pašvaldību bāriņtiesu sadarbības līguma slēgšanu uz laiku līdz 1. jūlijam. Limbažu novada bāriņtiesas vadītāja Sigita Pulkstene-Bērtiņa pastāstīja, ka trīs darbinieku ilgstošas darba nespējas dēļ viņas vadītajai iestādei ir grūtības veikt nepieciešamo darbu apjomu. Lai nodrošinātu darbības nepārtrauktību un lemtspējīgu sastāvu, uz sadarbību aicināta un atsaucās Salacgrīvas bāriņtiesa.

23.II

Viļķenes un Salacgrīvas skolniecēm panākumi konkursā

Noslēdzies Latviešu valodas aģentūras rīkotais skolēnu radošo darbu konkurss «Mans grāmatplaukta stāsts». Zīmējumu grupā, vērtējot 5.–9. klašu skolēnu darbus, atzinība izteikta Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas piektklasniecei Everitai Ķezberei un Salacgrīvas vidusskolas 8. klases skolniecei Lienei Muciņai. Žūrijā, kas vērtēja skolēnu iesūtīto veikumu, bija arī mūsu novadniece, māksliniece, grāmatu «Koko un Riko» zīmējumu autore Linda Lošina. Pavisam konkursam bija iesniegts 1090 darbu – esejas, dzejoļi, zīmējumi. Piedalījās gan Latvijas izglītības iestādes, gan latviešu skolas ārzemēs.

23.II

Alojietis izdod videoklipu «Green Diamond»

Alojietis, basģitārists Rūdolfs Roļskijs izdevis savu videoklipu «Green Diamond» («Zaļais dimants»). Mūzikas autors ir pats Rūdolfs, kurš klipā spēlē gan elektrisko basģitāru, gan retro sintezatorus. Ieraksta gala apstrādi veica viņa brālis, skaņu režisors Edgars Roļskijs, kurš, starp citu, kompozīcijā piespēlē elektrisko ģitāru. Video filmēts Alojā, kad laukā valdīja –15 grādu sals. Piecpadsmitgadīgā jaunieša, kurš mācās Alojas Ausekļa vidusskolas 9. klasē, skaņdarbs pieejams visās mūzikas straumēšanas platformās («Spotify», «iTunes», «Deezer» u.c.), kā arī viņa kontā vietnē «YouTube.com». Jaunais videoklips ir jau sestā alojieša veidotā kompozīcija.

23.II

Ugunsdzēsējiem glābējiem pāris izsaukumu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) palīdzība bija nepieciešama Salacgrīvas pagastā, kur mājas dūmvadā dega sodrēji. Glābēji, dūmvadā ieberot tehnisko sāli, to degšanu pārtrauca. Piektdien plkst. 10.23 saņemts izsaukums uz Alojas pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja. Pirms VUGD ierašanās izglābts viens cietušais. Plkst. 12.33 ugunsgrēks likvidēts. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

23.II

Raivo Vīksnas gleznas Skultē

Multifunkcionālajā Skultes centrā līdz marta beigām aplūkojama vietējā mākslinieka Raivo Vīksnas personālizstāde. Pēc profesijas būdams mākslas mēbeļu galdnieks, ar gleznošanu viņš nodarbojas brīvajā laikā. Tās tehniku skultietis ir apguvis pašmācības ceļā un glezno ar eļļas krāsām. Savos darbos viņam patīk attēlot Latvijas skaisto dabu, piemēram, upes, gadalaiku krāšņumu un ziedus. Izstāde virtuāli skatāma arī centra «Facebook» lapā.

Esi moderns!

Aptauja

Vai atklājāt savu peldsezonu?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 2

Ieraudzīju – nobildēju