Antis, Antons
2022. gada 18.janvāris
21.XII

Biedrība «Jūrkante» vērtēs 10 projektu

Noslēgusies biedrības «Jūrkante» izsludinātā Eiropas Jūrlietu un zivju fonda projektu konkursa 10. kārta. Tajā var pretendēt uz līdzfinansējumu uzņēmējdarbības attīstībai piekrastē. Iesniegts 10 projektu par aptuveni 450 tūkstošiem eiro (četri no tiem atkārtoti). Pieejamais finansējums – nepilni 250 tūkstoši eiro. Līdz gada beigām «Jūrkantē» vērtēs to atbilstību vietējās rīcības grupas stratēģijai. Pietiekamu punktu skaitu saņēmušos nodos vērtēšanai Lauku atbalsta dienestā. Jau izsludināta 11. kārta Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējuma saņemšanai. Tam projekti jāiesniedz līdz februāra vidum.

21.XII

Limbažu novada rūķu ceļš gatavs gājējiem

Līdz nākamā gada 10. janvārim pašvaldības aģentūra «LAUTA» aicina visus doties pastaigā pa Limbažu novada Sudraba rūķu ceļu. Tajā var apskatīt rūķus, ko darinājuši gan iedzīvotāji, gan iestādes un uzņēmumi. Norāde uz elektronisko karti ar to atrašanās vietām atrodama lapā ­«Visit Limbaži» sociālajā medijā «Facebook» un mājaslapā www.visitlimbazi.lv. «LAUTA» darbinieks Ingus Evertovskis atgādina, ka tiem, kuri vēlas, lai viņu rūķis būtu atzīmēts kartē, jāatsūta viņam informācija par skatāmā objekta atrašanās vietu. Lai gan pieteikt dalību akcijā aģentūra aicināja līdz 20. decembrim, arī novēlojušos rūķus neatraidīs.

21.XII

Salacgrīvietim labi rezultāti šaha čempionātā

Nedēļas nogalē Rīgā norisinājās Latvijas čempionāts šahā senioriem. Turnīrs, kas aizritēja pēc gada pārtraukuma, klātienē pulcēja negaidīti daudz dalībnieku – 48. Šahisti sacentās septiņās kārtās ar apdomas laiku 12 minūtes, plus piecas sekundes par gājienu. Mūspusi čempionātā pārstāvēja salacgrīvietis Aivars Skuja, kurš saņēma uzvarētāja balvu kategorijā S-70, bet kopvērtējumā bija septītais. Šīs sacensības bija veltītas lielmeistara Vladimira Bagirova piemiņai. Šim 1998. gada pasaules senioru čempionam šogad būtu apritējuši 85 gadi.

21.XII

Vidzemē problēmas divām sirēnām, viena no tām Alojā

Piektdien valstī pārbaudīja agrīnās brīdināšanas sistēmas gatavību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus un to skaņas signāla dzirdamību. Attālināti iedarbinot sirēnas, bez traucējumiem un bojājumiem Vidzemē nostrādāja 26. Savukārt Alojā un vienai Cēsīs uzstādītajai sirēnai konstatētas sakaru problēmas. No visām Latvijā todien pārbaudītajām 164 sirēnām sakaru problēmas bijušas 10. Par visiem traucējumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informēs Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas atbild par trauksmes sirēnu uzturēšanu.

21.XII

«Pēterupes» pagalmā uzstājās «Dzirnas»

Aizvadītās trešdienas vakarā veco ļaužu mītnes «Pēterupe» iemītnieki Lēdurgas pusē piedzīvoja gandrīz vai īstu Ziemassvētku brīnumu. Spītējot tovakar īpaši nelabvēlīgajiem laikapstākļiem, nama pagalmā uzstājās Agra Daņiļēviča deju skola «Dzirnas». Sociālā darbiniece Zane Zeņģe sacīja, ka ļaudīm, kuri gaismiņām papildināto deju un dziesmu priekšnesumu varēja vērot pa 1. stāva logu, tas ļoti paticis, visi bijuši patiesi aizkustināti. "Fantastiski!" viņa vērtēja.

Pārvietojamā kubla noma

Aptauja

Kas ir Latvijas lielākā vērtība?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 2
 • Karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 1

Ieraudzīju – nobildēju