Romāns, Romualds, Romualda
2020. gada 04.augusts

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

20.III

Alojas baznīcai Sakrālā mantojuma finansējums

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde izvērtējusi reliģisko savienību iesniegtos priekšlikumus to objektu iekļaušanai Sakrālā mantojuma finansēšanas programmā. 50 000 eiro atvēlēti Alojas luterāņu baznīcas torņa renovācijas pabeigšanai un jumta seguma nomaiņai. Pavisam finansējums piešķirts 23 objektiem dažādu konfesiju dievnamiem.

20.III

Salacgrīvas novadā uzstāda industriālā parka zīmes

Svētciemā pie pagrieziena uz Sēņu ielu un Salacgrīvā pie pagrieziena uz Transporta ielu izvietotas zīmes «Industriālais parks» un «Labais krasts». Tās norāda uz teritorijām, kur notiek aktīva uzņēmējdarbība. Zīmes uzstādītas pie ielām, kas rekonstruētas, īstenojot uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstības projektus ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Uz tām paredzēts izvietot norādes par to, kādi uzņēmumi atrodas teritorijā. Tās uzņēmējiem būs jāsagatavo pašiem un jāsaskaņo ar pašvaldības ainavu arhitekti.

20.III

Noslēgusies vilku medību sezona

Otrdien līdz ar atļauto 280 dzīvnieku nomedīšanu Latvijā noslēdzās 2019./2020. gada vilku medību sezona. Mūspuses novados šai sezonā krituši deviņi pelēči, no tiem visvairāk (četri) Ainažu pagastā, divi Brīvzemnieku un pa vienam Alojas, Katvaru un Umurgas pagastā. Joprojām turpinās lūšu medības, kas ilgs līdz Valsts meža dienesta noteiktā pieļaujamā limita (100 dzīvnieku) izpildīšanai, bet ne ilgāk par 31. martu. Līdz šīs nedēļas sākumam valstī bija nomedīti 58 lūši, tostarp divi Katvaru pagastā.

20.III

Pāris vietās vajadzīga VUGD palīdzība

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) devās uz Salacgrīvas pagastu, kur 600 m² platībā dega kūla. Ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās bija nodzēsuši Korģenes brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Saņemts arī izsaukums uz Jūras ielu Limbažos, kur uz braucamās daļas bija uzkritis koks, ko vajadzēja novākt.

20.III

Datu aizsardzības konkursā startē arī salacgrīvieši

Salacgrīvas vidusskolas 9.b klases komanda «Bēči» (Justīne Liepiņa, Endija Ramona Roska, Alens Apsītis, Līva Priekule, Alise Smilte un komandas kapteinis Sandis Kaspars Riņķis) guvusi panākumus konkursā «Dati ir vērtība – sargā tos!». Datu valsts inspekcijas rīkotajā aktivitātē, lai veicinātu jauniešu informētību par personas datu apstrādi un aizsardzību, salacgrīvieši izvirzīti konkursa 2. kārtai. Tiesa, ņemot vērā esošo situ­āci­ju valstī, šī kārta un konkursa fināls pagaidām atcelti. Rīkotāji par izmaiņām sazināsies ar katras komandas pārstāvi.

20.III

LGB akcija «#EsLasuMājās»

Kamēr ārkārtējā situācija valstī ir izmainījusi mūsu ikdienu un daudzas iestādes uz laiku apmeklētājiem slēgtas, Limbažu Galvenā bibliotēka (LGB) aicina iesaistīties virtuālā akcijā «#EsLasuMājās». Tai var iesūtīt foto, video, zīmējumu vai stāstu par lasīšanu mājās – tā var būt gan drukāta, gan e-grāmata. Piefiksētie mirkļi vai apraksts jāsūta uz LGB «facebook» kontu vai e-pastu zane.balode@limbazi.lv. No šiem darbiem tiks veidota virtuāla izstāde, ko varēs aplūkot bibliotēkas «facebook» kontā un mājaslapā.

Esi moderns!