19.08.2022.

Ungurpils «Salā» aizvadīta donordiena

Otrdien Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīkoja izbraukuma donordienu uzņēmējdarbības atbalsta centrā «Sala» Ungurpilī. VADC sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ginta Bormane ir pateicīga ikvienam, kurš ieradās ziedot asinis. Šī bija piektā reize, kopš centrs dodas izbraukumā uz Ungurpili. Diemžēl šoreiz atsaucība nebija liela. Iespējams, pie vainas karstais laiks. Donordienu apmeklēja septiņi ziedotāji, no kuriem asinis nodeva seši, tai skaitā viens to darīja pirmoreiz. Nākamais VADC izbraukums uz mūspusi – Limbažiem – iecerēts oktobrī.

19.08.2022.

Filma ar brīvmācītāja piedalīšanos skatāma ASV un Kanādā

No šodienas režisora Aika Karapetjana jaunāko spēlfilmu «Sema ceļojumi» ar nosaukumu «Squeal» izrādīs ASV un Kanādas kinoteātros, kā arī dažādās straumēšanas platformās. Šajā kinodarbā mācītāja lomā iejuties brīvmācītājs Valters Korālis no mūspuses. Kinodarbs par beļģa Sema piedzīvojumiem, meklējot tēvu Austrumeiropā, pirmizrādi piedzīvoja pērn filmu festivālā ASV, tāpat, gūstot labas atsauksmes, izrādīts festivālos Beļģijā, Taivānā, Turcijā, Norvēģijā un Igaunijā. Uz Latvijas kinoteātru ekrāniem filma nonāks 8. septembrī.

19.08.2022.

Mūsējie skrien «Stirnu buku» kaimiņos

Nedēļas nogalē Strīķupes gleznainajos krastos Cēsu novadā norisinājās meža taku skriešanas seriāla «Stirnu buks» šī gada 4. posms, kas dalībniekus veda ne vien gar upi, bet arī mežiem un purviem. Par spīti karstajam laikam tajā startēja skrējēju simti, tai skaitā komandas «Limbaži SKRIEN» dalībnieki, pārstāvot mūspusi teju visās distancēs. Vislabāk no mūsējiem noskrēja Kitija Zaula, kura Zaķa distancē savā vecuma grupā ierindojās 5. vietā. Sprinta posmā «Kalnu karalis» dāmu konkurencē viņa bija uzvarētāja, savukārt kopvērtējumā starp 1092 citiem šī etapa skrējējiem – astotā.

19.08.2022.

Amatniecības izstādē Mēru muižā – arī mūspuses audēju darbi

Rīt Smiltenes novada muzejā Mēru muižā atklās valsts mēroga mākslas un amatniecības izstādi «Latvijas ūdeņi laika plūdumā». Tā norisināsies jau ceturto reizi, un šogad tai savus darbus pieteikuši vairāk nekā 200 Latvijas mākslinieku un amatnieku. Starp labākajiem izvēlēti arī mūspuses meistaru – biedrības «9 arodi» un TLMS «Staicele» – darinājumi. Rīt norisināsies arī mākslas un amatniecības forums, kurā kā viena no ekspertēm uzstāsies TLMS «Dzilna» vadītāja Baiba Vaivare. Izstāde skatāma līdz 14. oktobrim.

19.08.2022.

Ugunsdzēsējiem glābējiem vairāki izsaukumi

Otrdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā saņemts izsaukums uz Skultes pagastu, kur divstāvu dzīvojamajā mājā dega starpstāvu pārsegums un siena 8 m2 platībā. Murdu ielā Salacgrīvā izglābta stirna, kas bija iekritusi akā. Skultes pagastā glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nolūzušu koku.

Līgo piedāvājums

Aptauja

No jūlija neatdalāmie plastmasas pudeļu un tetrapaku korķi ES valstīs obligāti. Ko par to domājat?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks