Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
2020. gada 29.septembris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

15.V

Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skola atsāk treniņus

No otrdienas atkal atļautas sporta profesionālās ievirzes un sporta interešu izglītības mācības klātienē. Protams, ievērojot drošību. "Tajā pašā dienā arī atsākām treniņus," sacīja Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolas direktore Diāna Zaļupe. "Gan audzēkņi, gan treneri, kuri šajā laikā izmantoja atvaļinājumu, ar prieku atkal sāk nodarbības. Visi bija noilgojušies pēc tikšanās un aktivitātēm." Par skolas darbu un restartu varēsiet skatīties raidījumā «Limbažu novada ziņas» rītvakar pulksten 20 televīzijas programmā «ReTV», savukārt «Auseklī» lasīt kādā no nākamajiem numuriem.

15.V

Sakopj Vidrižu pagasta kapavietas

Vidrižu pagasta novadpētniecības aktīvisti sadarbībā ar vietējo bibliotēku un pārvaldi, kas sarūpēja tehniku, sakopa vairākas kapavietas. Ņemot vērā distancēšanās prasības, tas notika, saskaņojot individuālus laikus konkrētu darbu veikšanai. Bibliotēkas vadītāja Aleta Kalniņa pastāstīja, ka Brāļu kapu teritorija bija gana aizaugusi – vīri nozāģēja liekos zarus, sakārtoja celiņus. Tāpat tika sakopta baronu kapeņu aizaugusī teritorija, kā arī Bīriņu Brāļu kapi. "Vēl jau būtu, ko darīt arī turpmāk. Piemēram, Vidrižos attīrīt piemiņas plāksnes," viņa piebilda.

15.V

LGB divas jaunas izstādes

Limbažu Galvenās bibliotēkas (LGB) mājaslapā limbazubiblioteka.lv aplūkojama novadpētniecības izstāde «Pāles pagasta kultūrvēsturiskais mantojums», kas tapusi sadarbībā ar turienes muzeju. Interesenti var uzzināt informāciju par Pāles muižu, pamatskolas būvniecību, baznīcu, bijušajām dzelzceļa stacijām, unikāliem dabas objektiem u.c. Tāpat virtuāli pieejama izstāde, kas veltīta novadnieka komponista Baumaņu Kārļa 185. gadadienai. Drīzumā abas minētās, kā arī vēl citas aktuālās izstādes būs pieejamas apskatei klātienē.

15.V

Labiekārto Alojas kapsētu

SIA «Alojas Novada Saimniekserviss», kas pašvaldības konkursā ieguva tiesības apsaimniekot vietējās kapsētas, nupat ievilka elektrību un uzstādīja ūdenssūkņus divām Alojas kapsētas akām. Tagad visiem kapu kopējiem nodrošināta elektriska ūdens padeve. Nobeigumam tuvojas arī kosmētiskais remonts kapličā, kas bija laika zoba bojāta. Uzņēmuma vadītājs Pēteris Bojārs teica, ka uzlabojumi kapsētās turpināsies.

15.V

«Urdas» akcijā sumina mūspuses bērndārzniekus

Noslēgusies dabas un tehnoloģiju parka «Urda» akcija-konkurss bērnudārzniekiem «Cik ilgā laikā izaug tavi salāti?». Uzvarētāju noteica «Urdas» konta sociālajā vietnē Facebook.com apmeklētāju balsojums. Vislielāko balsu skaitu (304) un 1. vietu saņēma Salacgrīvas bērnudārza «Vilnītis» filiāles «Korģene» jauktā vecuma grupa «Pelēni». Viņiem balvā apmaksāta izbraukuma nodarbība uz «Urdu». Otro vietu ar 277 balsīm ieguva Vidrižu pamatskolas pirmsskolas grupa «Taurenīši». Pie viņiem vadīt mācību nodarbību dosies Skudra Urda. Kopumā akcijā iesaistījās pirmsskolas izglītības iestāžu 79 grupiņas no visas Latvijas, arī daudzas no mūspuses novadiem.

Esi moderns!

Aptauja

Vai priecājaties par Latvijas boksera Maira Brieža uzvaru Pasaules kausa supersērijas finālā smagā svara kategorijā?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Karikatūra 2
 • Karikatūra 1
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 4

Ieraudzīju – nobildēju