Junora, Anšlavs
2020. gada 25.maijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

14.VIII

Turpinās sarunas par Tūjas ciema attīstību

Tūjā turpinās sarunas par ciemata attīstību. Ciems ir pilotteritorija starptautiskajā projektā «Coast4us» jeb «Piekraste mums», kurā iesaistījusies Salacgrīvas novada pašvaldība. Tūjā ar biedrības «Latvijas Lauku forums» pārstāvjiem ir bijušas jau divas tikšanās, kurās apzinātas prioritātes ciema attīstībā, kā arī cilvēki, kuri var līdzdarboties projektā. Ierosmei atsaucās Rūta Kalniņa, Helmuts Rudzītis un Normunds Stūris. Iedzīvotāji ieteica vēl uzrunāt Kristapu Jankoviču un Akselu Roshofu. Projektā paredzētais pieredzes brauciens uz Kalngali Carnikavas novadā, lai tur iepazītos ar aktivitātēm ciema dzīvē, nenotika, jo piedāvājumam atsaucās neliels skaits iedzīvotāju.

14.VIII

Sāks ceļa Šķērstiņi–Pīlādži pārbūvi

Rīt Limbažu novada pašvaldībā notiks pirmā būvsapulce, lai nākamnedēļ sāktu 2,307 km garā ceļa Šķērstiņi–Pīlādži rekonstrukciju. To paredzēts paplašināt līdz 7,5 m, pacelt virs esošā reljefa, tīrīt un padziļināt esošos, vajadzības gadījumā – rakt jaunus sāngrāvjus, nomainīt esošās un uzstādīt jaunas caurtekas utt. Darbus iepirkumā vinnēja SIA «Limbažu ceļi», tie veicami astoņos mēnešos, bet, ja būs labvēlīgi laikapstākļi, tad varētu pabeigt jau šogad. Kopējās projekta izmaksas ir 402 748,50 eiro, Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai daļa – nedaudz vairāk par pusi

14.VIII

Mūspuses šahisti startē festivālā «RTU Open» Rīgā

No 3. līdz 11. augustam Rīgā norisinājās starptautiskais šaha festivāls «RTU Open», kurā startēja 1172 šīs spēles entuziasti. Turnīros piedalījās arī daži limbažnieki un citi ar mūspusi saistītie šahisti. Limbažu Galvenās bibliotēkas (LGB) šaha pulciņa trenere Nellija Maklakova tika sumināta kā labāko rezultātu sasniegusī šahiste klasiskajā šahā B turnīrā. Pieredzi sacensībās guva arī viņas audzēkne Elza Puķīte, kura startēja ātrspēlē, tāpat veiksmi klasiskajā šahā izmēģināja Undīne Skreitule un Henrijs Liepiņš. Kā ierasts, «RTU Open» spēlēja arī LGB šaha pulciņa dibinātājs Jānis Plitnieks un salacgrīvietis Aivars Skuja.

14.VIII

Alojā jauniešiem pirmais turnīrs biljardā

Alojas novada domes Dienas centrā tika rīkots pirmais biljarda turnīrs vietējiem jauniešiem. Tam atsaucās 16 dalībnieku, kuri sacentās divās vecuma grupās (no 8 līdz 13 gadiem un no 14 līdz 25 gadiem). Novada jaunatnes lietu speciāliste Monta Meldere teic, ka lielākoties turnīrā iesaistījās tie jaunieši, kuri arī ikdienā izmanto centra piedāvātās aktivitātes brīvā laika pavadīšanai. Iespējams, šādus turnīrus varētu atkārtot.

14.VIII

3. vidusskolā notiek Ekoskolu vasaras forums

Līdz nedēļas beigām Limbažu 3. vidusskolā (L3V) norisināsies devītais Ekoskolu vasaras forums, kas pulcēs vairāk nekā 200 dalībnieku no visas Latvijas. Šajā pasākumā tiks pārstāvēta ne vien L3V, bet arī Salacgrīvas vidusskola un Vidrižu pamatskola. Šodien vispirms kopā sanāk Ekoskolu pedagogi, bet vēlāk pulcēsies arī aktīvākie šo izglītības iestāžu jaunieši. Viņi tiksies arī ar zinātniekiem un dabas aizsardzības speciālistiem. Šī gada foruma uzmanības centrā būs klimata krīze un dabas izzušanas jautājumi. Pasākumu organizē Vides izglītības fonds sadarbībā ar Limbažu novada domi un L3V.

Esi moderns!

Aptauja

Vai esat jau sākuši dārza darbus?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 6

Ieraudzīju – nobildēju