Rauls, Rodrigo
2021. gada 25.septembris
13.VII

Skultē un Salacgrīvā jūrā silts ūdens

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem siltākais ūdens jūrā ir Ziemeļvidzemē, tai skaitā mūspusē. Pirmdienas rītā Skultē jūra iesila līdz +23,7, bet Salacgrīvā – līdz +24,7 grādiem. Līdz šim augstākā ūdens temperatūra (+27,5 grādi) te konstatēta 2010. gada 15. jūlijā. Vēsākais ūdens nedēļas sākumā bija Rīgas līča rietumu un dienvidu piekrastē. Savukārt ūdens temperatūra ezeros un lielākajā daļā upju ir 22–27 grādi. Sinoptiķi prognozē, ka ļoti karsts un sutīgs laiks Latvijā gaidāms visu darba nedēļu. Nedaudz zemāka gaisa temperatūra iespējama, sākot ar nedēļas nogali.

13.VII

Atjauno iekšpagalma laukumu pie Liepupes skolas

Pie Liepupes pamatskolas notiek iekšpagalma laukuma atjaunošana. Tas bija izdangāts, uz laukuma krājās ūdens, tādēļ tur paredzēts ne vien atjaunot asfalta segumu, bet arī padziļināt līdzās esošo grāvi un nomainīt kontrolaku vākus. Darbus laukumā veic SIA «GP Holdings». Laukuma sakārtošanas izmaksas – 39 611,98 ei­ro (ar PVN), ko finansē pašvaldība.

13.VII

Salacgrīvā mainīta luksofora darbības zona

Ar 8. jūliju uz autoceļa A1 Salacgrīvas posmā mainīta luksofora darbības zona. Tā atrodas starp veikalu «top!» un degvielas uzpildes staciju «Circle K». Tas nozīmē, ka Salacas upes kreisajā krastā, kur tranzītielas rekonstrukcijas laikā notiekošo rakšanas un asfaltēšanas darbu dēļ viena braukšanas josla bija slēgta, tagad ir uzklāta pirmā asfalta seguma kārta un satiksmei atvērtas abas joslas. Upes labajā krastā no tilta līdz Pērnavas ielai aizvien darbojas tikai viena braukšanas josla, satiksme tur joprojām ir sarežģīta.

13.VII

Izstrādās jaunizveidotā Limbažu novada ģerboni

Līdz ar jaunā Limbažu novada izveidi mainīsies arī tā ģerbonis – tajā veiks izmaiņas vai to izstrādās no jauna. Līdz tam spēkā būs līdzšinējais Limbažu novada simbols, kas ir šķelts no kreisās ar lēpju lapu griezumu, kur dominē sudraba un zaļā krāsa. Augšējā kreisajā stūrī ir savrups sarkans, robots mūris ar vārtiem.

13.VII

Limbažu novadu VPR pārstāvēs domes priekšsēdētājs

Limbažu novada deputāti lēma, ka pašvaldību Vidzemes plānošanas reģionā (VPR) pārstāvēs domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs. Dalība VPR ir visai būtiska, cerot uz iespēju piesaistīt Eiropas finansējumu. D. Straubergam ir pieredze Rīgas plānošanas reģiona vadībā, kur mūspuses novadi atradās līdz šim. Jau rakstījām par Ministru kabineta 22. jūnijā pieņemto lēmumu, ka jaunizveidotais Limbažu novads turpmāk atradīsies VPR.

13.VII

Arī mūspusē «Mājas kafejnīcu dienas»

No jūlija līdz oktobrim dažādās vietās Latvijā notiks «Mājas kafejnīcu dienas». Limbažos un apkārtnē nedēļas nogalē ciemos aicinās 11 mājas kafejnīcu. Tie būs gan esoši ēdināšanas uzņēmumi, gan saimniecības un vietējie ļaudis, kas ikdienā ar ēdināšanu nenodarbojas, bet šajās dienās vērs savas sētas vārtus, lai cienātu viesus ar novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem. Visa informācija par vietām, dalībniekiem un ēdienkartēm katrā mājas kafejnīcā – mājaslapā www.majaskafejnicas.lv. Salacgrīvā un Alojā mājas kafejnīcas viesos aicinās 4. un 5. septembrī.

Esi moderns!

Aptauja

Kā vērtējat autobraukšanas kultūru Latvijā?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 3
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 7

Ieraudzīju – nobildēju