Sibilla, Teika, Lita
2021. gada 19.maijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

13.I

LGB Bērnu literatūras centrā apkopo lasītākās grāmatas

Limbažu Galvenās bibliotēkas (LGB) Bērnu literatūras centrā (BLC) 2020. gada lasītākā grāmata bija Sabīnes Košeļevas «Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās» (izsniegta 126 reizes). Otrs pieprasītākais bija katalāņu rakstnieces un ilustratores Annas Ļenasas darbs «Krāsu mošķis» (123), savukārt 3. vietā – lietuviešu rakstnieka Marjus Marcinkeviča pasaka «Svizis» (118). Šobrīd BLC mājaslapā «www.limbazuberni.lv», «Facebook» un «draugiem.lv» skatāmas virtuālās izstādes «Kosmoss un zvaigznāji», «Jaunais gads apsveikuma kartītēs», bet no 19. janvāra arī literatūras izstāde «Barikāžu laiks».

13.I

Aicina ieteikt dziesmas Dziesmu svētku noslēguma koncertam

Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Dziesmu svētku biedrību aicina koru dalībniekus visā Latvijā līdz 21. janvārim mājaslapā www.dziesmu­svetkubiedriba.lv piedalīties aptaujā un ieteikt 10 dziesmu, ko iekļaut 2023. gada Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā. Dziesmu sarakstā iespējams iekļaut kādu no svētkos jau skanējušām dziesmām (to skaits tuvojas septiņiem simtiem), kā arī ieteikt jaunas. Līdz šim svētkos visbiežāk dziedāta Jāzepa Vītola «Gaismas pils» ar Ausekļa vārdiem (kopš 1910. gada – 18 reižu).

13.I

Alojā pieejams bezmaksas slēpošanas inventārs

Alojas Ausekļa vidusskola un novada pašvaldība aicina iedzīvotājus baudīt aktivitātes svaigā gaisā un piedāvā bez maksas nomāt slēpošanas inventāru. Pieejami dažādu izmēru slēpošanas zābaki, kā arī 30 slēpju un nūju komplektu. Skolā stāsta, ka dažas rezervācijas jau veiktas tuvākajām darbdienām un nedēļas nogalei. Slēpošanas inventāru skola iegādājās, īstenojot Eiropas Sociālā fonda atbalstītu projektu «Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Alojas novadā». Arī iepriekš to varēja izmantot gan skolēni sporta stundās, gan ikviens interesents.

13.I

Uz «Kilograms kultūras» pretendē arī ar mūspusi saistītie

Līdz 22. janvāra pusnaktij vietnē «lsm.lv» var nobalsot par gada balvas «Kilograms kultūras» ieguvēju dažādās kategorijās. Nominācijā «Pārsteigums» uz uzvaru pretendē arī komponista Uģa Prauliņa, kurš dzimis un bērnību pavadījis Umurgā, radītās mūzikas cikls «Mesa un interlūdijas «L’homme armé»». Komponists tajā vēsta par saticību, piedošanu, līdzcilvēku mīlestību, toleranci un sadzīvošanu. Savukārt kategorijā «Mantojums» pretendentu vidū ir arī «Latvijas Mediju» izdotais apjomīgais darbs «Par Latviju. Lāč­plēša Kara ordenis, tā kavalieri un Lāč­plēša diena». Tajā ierakstīti arī mūspuses "lāčplēši".

13.I

Apbalvo konkursa «Ziemas rota» laureātus Salacgrīvas novadā

Salacgrīvas novada pašvaldība pasniegusi balvas konkursa «Ziemas rota 2020» uzvarētājiem. Nominācija «Privātmāja» 1. vietu ieguva «Mellupes» Salacgrīvas pagastā. Par visskaistāk izgreznoto daudzdzīvokļu namu atzīta māja Īsajā ielā 1, Liepupē. Nominācijā «Pakalpojumu, darījumu un sabiedrisks objekts» saņemts viens pieteikums, un tirdzniecības vietai «Velosipēdu kiosks» Salacgrīvā piešķīra 3. vietu. Speciālbalvu par izgaismoto balkonu ieguva dzīvokļa saimnieki Atlantijas ielā 1A, Salacgrīvā, par gaismas objektu – rotātāji Sporta ielā 10, Ainažos. Par nezūdošu radošumu Salacgrīvā apbalvoja nama Jūrmalas ielā 31 īpašniekus. Konkursa dalībnieki tika arī pie naudas balvām (no 50 līdz 140 eiro).

Esi moderns!

Aptauja

Vai atklājāt savu peldsezonu?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Karikatūra 1
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 4

Ieraudzīju – nobildēju