Ineta, Inta, Intra
2020. gada 03.jūnijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

12.XI

Iepirks perspektīvo cietes kartupeļu šķirni «Nofy»

Kartupeļu šķirņu izstādē Nīderlandē «Aloja-Starkelsen» agronomei Aigai Krauk­lei izdevies vienoties par lielu jaunās, perspektīvās cietes sēklas «Nofy» iepirkumu. "Priecājos, ka nīderlandieši mūs uzskata par tik nopietniem klientiem. Bioloģiskajiem zemniekiem viņi radījuši cietes kartupeļu šķirni, kas ir viegli audzējama un arī izturīga pret lakstu puvi. Pērn to jau mazliet ataudzējām, bet pavasarī saņemsim veselu konteineru – lauvas tiesu no viņu piedāvājuma," teica agronome.

12.XI

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa arī mūspusē

Šogad Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa, tostarp Latvijā, norisinās no 11. līdz 17. novembrim. Tās tēma veltīta svētkiem šajās zemēs. Kā ierasts, tajā iesaistījušās arī vairākas mūspuses bibliotēkas un skolas. Lielā lasīšanas diena ar Rīta un Krēslas stundu lasījumiem bija vakar, bet dažādas aktivitātes vēl turpinās. Ziemeļvalstīs projekts norisinās jau 22., Latvijā – 21. reizi.

12.XI

Duntē atkal izkurināts melnais ceplis

Nedēļas nogalē Ingrīdas Žagatas keramikas darbnīcā «Cepļi» Duntē atvēra melno cepli. Lūkot, kādi darbi, apdedzinot krāsnī, sanākuši, bija ieradušies tie, kuri lielākoties augustā un septembrī tos izveidojuši. Viņu vidū gan skolēnu grupas, gan individuāli interesenti. Pāris dienu pirms trauku izņemšanas tos, ieskaitot savus, sakrāmēt krāsnī palīdzēja ciemiņi – Sējas pagasta keramikas pulciņa dalībnieki Jāņa Roberta Jansona vadībā. Protams, arī pašai I. Žagatai tapa darbi, tostarp tādi, kas noderīgi Ziemassvētku dāvanām, piemēram, zirņu podiņi, svečturi u.c.

12.XI

Sācies OC «Limbaži» basketbola čempionāts

2. un 3. novembrī Limbažos notika Olimpiskā centra (OC) «Limbaži» basketbola čempionāta pirmās kārtas spēles. Šogad sacentīsies 14 komandu no Alojas, Krimuldas, Limbažu, Pārgaujas un Salacgrīvas novada. Pirmajā kārtā Alojas basketbolisti ar 75:64 pārspēja Pāles komandu, «Limbažu ceļi» ar 86:71 – BK «Rakši», Krimuldas vienība ar 82:79 – umurdziešus, bet «Spartaks» ar 65:63 – «Grīvu». Pagājušā gada čempioni BK «Salacgrīva» ar 122:52 sagrāva «Pārgauju», bet BK «Lēdurga» ar 117:29 – Salacgrīvas vidusskolas zēnus. Svētdiena noslēdzās ar «TZT/Ceļu tehnika» un «Kopturis-A» maču. Ar 69:52 vinnēja «TZT» basketbolisti.

12.XI

LGB izstāde par kļūdām valodas lietojumā

Limbažu Galvenajā bibliotēkā (LGB) skatāma Latviešu valodas aģentūras veidotā izstāde «Kļūdies tā, lai citiem prieks!». Tajā redzami kļūdu piemēri no aģentūras rīkotajam konkursam iesūtītajām fotogrāfijām un stāstiem. Šīs aplamības pamanītas apkārtējā vidē un liek pasmaidīt. Izstādi var aplūkot līdz 28. novembrim.

12.XI

Mūsējiem panākumi kanikrosā

Ikšķilē norisinājās starptautiskās sacensībās kamanu suņu sportā «Latvian Open», kas vienlaikus bija arī Pasaules kausa posms. Mūspusi tajā pārstāvēja vairāki skrējēji ar saviem četrkājainajiem kompanjoniem. No viņiem divu dienu sacensībās vislabāk veicās limbažniecei Alisei Putraimai ar Rūci – abi elites grupā izcīnīja 2. vietu. Limbažniece Baiba Mežgaile ar Tango, kam šīs bija otrās sacīkstes, veterānu grupā bija trešie, bet Andris Mežgailis ar Bārtu ieguva 2. vietu. "Ar rezultātu esam apmierināti. Par Baibas panākumu man ir īpašs prieks, jo viņas grupā bija ļoti spēcīga konkurence. Tango labi strādāja," vērtē Alise. Ar šīm sacīkstēm noslēdzās kamanu suņu sporta sezona bezsniega apstākļos.

Esi moderns!

Aptauja

Vai šogad jau esat ēduši vietējās zemenes?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 1
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 3

Ieraudzīju – nobildēju