Sibilla, Teika, Lita
2021. gada 19.maijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

12.II

ST verdikts par Skultes pagastu būs 12. martā

Trešdien bija pēdējā – piektā – diena, kad Satversmes tiesa (ST) pēc Limbažu un Ikšķiles novada pieteikumiem izskatīja lietu par administratīvi teritoriālās reformas atbilstību Satversmei un Eiropas Vietējo pašvaldību hartai. Ikšķilieši apstrīdēja reformu kopumā, bet limbažnieki iebilda pret Skultes pievienošanu Saulkrastu novadam. Pēdējā sēdes dienā pāris stundu vēl tika uzklausīti abu pašvaldību deleģētie zvērinātie advokāti, kā arī Saeimas pārstāvis. Līdz ar to pabeigta lietas izskatīšana pēc būtības, nolēmumu paziņos 12. martā plkst. 13. To, tāpat kā visas sēdes, varēs vērot tiešraidē ST mājaslapā un «YouTube» kontā.

12.II

Limbažos atkal aktivizējušies asinsdonori

Aizvadītajā nedēļā notika Valsts asinsdonoru centra (VAC) izbraukums uz Limbažiem. Centra izbraukumu projektu vadītāja Sabīne Teicāne informē, ka tik aktīva donoru piedalīšanās tur nebija pieredzēta kopš 2018. gada. Šoreiz kultūras namā bija ieradušies 74, līdz šim lielākais asinsziedotāju skaits ir bijis 56. No atnākušajiem asinis todien nodeva 64, pārējiem mediķi konstatēja veselības problēmas. Par pirmreizējiem donoriem kļuva 10 ziedotāji, kas arī ir liels skaits.

12.II

Salacgrīvas astotklasnieks uzņem filmu par randu pļavām

Salacgrīvas vidusskolas astotklasnieks Dāvis Birzgalis, atsaucoties «Baltijas jūras projekta» (BSP – «Baltic Sea Project») aicinājumam, izveidojis filmiņu par randu pļavām. Salacgrīvieši jau ilgus gadus darbojas šajā projektā. Decembra nogalē trīs skolēni piedalījās BSP seminārā par to, kā veidot video par dabu. Skolēni saņēma mājasdarbu – izveidot tādu par ūdeni. Dāvis izvēlējās randu pļavas, darbu veica patstāvīgi, vien nedaudz konsultējoties par saturu ar skolotāju Laimdotu Pelši. Janvāra nogales BSP seminārā zēna veikums saņēma uzslavas.

12.II

Tūjas Zaķos izveido slēpošanas trasi

Tūjas Zaķos izveidota trasīte slēpotgribētājiem. Salacgrīvas novada kultūras darba vadītāja Arta Zunde stāsta, ka tas izdevies, pateicoties domes Tehniskās un nekustamo īpašumu apsaimniekošanas nodaļas darbiniekam Ārim Ladusānam un vietējiem aktīvistiem, kuri noorganizēja pļavas noveltnēšanu. Pļava ir viegli atrodama, iebraucot pirmajā ceļagalā uz jūras pusi aiz Tallinas šosejas krustojuma Salacgrīvas virzienā. Aktīvākie slēpotāji jaunizveidoto trasi jau ir izmēģinājuši un aicina pievienoties arī citus.

12.II

Mūsējie LTV1 raidījumā «Meža stāsti»

Abi jaunākie LTV1 raidījumi «Meža stāsti» veltīti mūspuses ļaudīm – bijušajai alojietei Laurai Ķēniņai un limbažniekam Gatim Lācim. Laura, kura ar ģimeni tagad dzīvo Ogrē, ir zinātniskā asistente Latvijas valsts mežzinātnes institūtā «Silava», strādā meža selekcijas un kokaugu adaptācijas pētījumu virzienā un pēta oglekļa lomu dabā. Joprojām viņa ir Alojas mednieku kluba dalībniece. Arī mežkopim un medniekam G. Lācim mežs vienmēr bijis lielākais magnēts. Limbažnieks pērn ieguva prestižo meža nozares apbalvojumu «Zelta čiekurs» par ilgtspējīgu saimniekošanu. Sarunas ar mūspuses iedzīvotājiem var noskatīties vietnē ltv.lsm.lv, sadaļā «Dokumentālie».

Esi moderns!

Aptauja

Vai atklājāt savu peldsezonu?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju