Lāsma, Zanda, Zandis
2020. gada 01.oktobris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

12.II

Limbažos deviņi pirmreizējie asinsdonori

Ceturtdien notika Valsts asinsdonoru centra (VAC) izbraukums uz Limbažiem. Latvijas Sarkanā Krusta Vidzemes komitejas pārstāve Rasa Lielnora informē, ka kultūras namā bija ieradušies 55 cilvēki. Asinis nodeva 48. Pārējie saņēma atteikumu dažādu veselības problēmu dēļ. Arī šajā, tāpat kā VAC izbraukumā vasarā, atsaucīgi bija pirmreizējie donori. Jūlijā Limbažos asinis pirmoreiz nodeva septiņi cilvēki. Šoreiz donoru pulkam pievienojās vēl deviņi.

12.II

Vidrižnieki izzina savus dzimtaskokus

Vidrižu bibliotēkā aktīvi turpina darboties vietējie vēstures draugi. Nesen viņi atkal tikās un šoreiz pievērsās dzimtaskoku tēmai. Būtiskākā aktualitāte – sākts izzināt novadnieka komponista Emiļa Melngaiļa radurakstus. Viņa dzimtaskoka viena zara pārstāve ir arī pagasta novadpētniecības muzeja vadītāja Ilze Šteina.

12.II

«Sagšas» jubileja draugu lokā

Februāra pirmajā sestdienā Limbažu kultūras nama senioru deju kopa «Sagša» ik gadu savu dzimšanas dienu iezīmē ar draudzības koncertu. Šoreiz bez mājniekiem uz skatuves redzējām viņu senos draugus «Saivu», «Munsturi», «Saulgriežus», «Juveri», arī Ķekavas «Sidrabaini» un Rīgas «Ziemeļblāzmu». Tāpat netrūka pašu tuvāko – «Jampadrača» dejotāju, bet pirmoreiz Limbažos viesojās «Lustiņdancis» no Kārķiem, ar ko «Sagša» sadraudzējās rudenī Mazajā Eiropiādē. Tā veidojās daudzveidīga programma, kurā netrūka arī jaunu deju. Bet «Sagša» nu 7. martā uzaicināta uz «Lustiņdanča» piecu gadu jubileju.

12.II

LGB "aklais randiņš" ar grāmatu

Līdz nedēļas beigām Limbažu Galvenajā bibliotēkā (LGB) jau otro gadu par godu Valentīndienai notiek akcija «Aklais randiņš ar grāmatu». LGB Klientu apkalpošanas centra vadītāja Elīna Āboltiņa informēja, ka šoreiz iesaiņotas savas 20 dažādu žanru grāmatas, vairāk, protams, par mīlestības tēmu. Daļu no tām lasītāji jau paņēmuši. Galvenais noteikums ir, ka atvērt iepakojumu drīkst tikai mājās, lai nezustu pārsteiguma brīdis. Pērn dažs šīs akcijas dēļ pirmoreiz atnācis uz bibliotēku.

12.II

Salacgrīvā aicināja uz danču vakaru

Sestdien Salacgrīvas novada kultūras centrā uz latviešu danču vakaru Meteņu noskaņās aicināja pašmāju kapela «Cielavas spēlmaņi» un folkloras kopa «Cielava». Vēl dančus spēlēja viņu draugi no Lēd­urgas – «Putni». Ciemos atbrauca arī Limbažu 3. vidusskolas «Kamolītis» un atnāca vēl citi interesenti. Abu Salacgrīvas kolektīvu vadītāja Zenta Mennika rezumēja, ka sarīkojums izdevies jauks.

12.II

Umurgā tikās ar astroloģi

Umurgas bibliotēka par tēmu «Gada prognozes» nesen aicināja interesentus uz tikšanos ar savu novadnieci astroloģi Ivetu Meinarti-Nīmanti. Bibliotēkas vadītāja Ilze Bojane pastāstīja, ka runāts par horoskopiem, labvēlīgākajiem datumiem šajā gadā, par planētu stāvokļiem utt. Umurdzieši ar I. Meinarti-Nīmanti ir tikušies arī iepriekš. "Viņa ir ļoti interesanta stāstniece, spēj aizraut. Protams, šīs tēmas ir no sērijas «Gribi tici, gribi netici». Bet daudziem cilvēkiem tas liekas saistoši," atzina bibliotēkas vadītāja.

12.II

Pociema bibliotēkā izstāde «Viss sākas ar papīru»

Pociema bibliotēkā skatāma ārciemietes Ilzes Zaķes izstāde «Viss sākas ar papīru…». Tajā izlikti skrapbukinga tehnikā radītie darbi – apsveikuma kartītes, ielūgumi dažādiem godiem, albumi, dāvanu kastītes, viesu grāmata u.c. Rokdarbnieces, ar kuru Pociema bibliotēka sadarbojas jau gadiem, darinājumi veidoti saulainās krāsās, dominē pavasara toņi. Savukārt 7. martā I. Zaķe visiem interesentiem bibliotēkā mācīs apgleznot stikla pudeles. Bibliotēkas vadītāja Rota Donska visu nepieciešamo šai radošajai darbnīcai jau sagādājusi. Īpaši gaidīti skolēni.

Esi moderns!

Aptauja

Kāda ir jūsu iecienītākā nodarbe rudenī?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju