Antis, Antons
2022. gada 18.janvāris
10.XII

Aicina rotāt Brīvzemnieku pagastu

Brīvzemnieku pagasta pārvalde izsludinājusi konkursu «Mana sēta svētku rotā». Līdz 27. decembrim pagasta iedzīvotāji aicināti izrotāt savus namus, apkārtni, iestādes, uzņēmumus, un pieteikt tos konkursam. Gada nogalē visus dalībniekus apmeklēs žūrija, lai izvēlētos skaistākos un oriģinālākos objektus. Savu vērtējumu, nosakot skatītāju simpātiju, varēs paust arī pagasta iedzīvotāji. Nākamā gada sākumā vietnē «Facebook», Brīvzemnieku pagasta lapā ievietos visus konkursam pieteiktos rotājumus un par tiem varēs balsot. Izsludinot konkursu, tā rīkotāji atgādina, ka svētku dekorus, rotājumus un gaismiņas drīkst lietot bez ierobežojumiem un no svētku noskaņas distancēties nedrīkst!

10.XII

Arī mūsējie «Lielā loma» ieguvēji – TV

Rīt televīzijas kanālā TV6 plkst. 15 būs skatāms raidījums par gada balvas zivsaimniecībā «Lielais loms» šī gada ieguvējiem. Starp laureātiem, par kuru veikumu stāstīs raidījumā, ir arī mūspuses zivsaimnieki no Kuivižiem. Nominācijā «Gada uzņēmums jūras zvejniecībā» sumināja SIA «Baņķis», bet titulu «Jauns un daudzsološs nozarē» ieguva Jānis Krūmiņš un SIA «Aļģes 1». SIA «Baņķis» nodarbojas gan ar piekrastes, gan jūras zveju, bet J. Krūmiņš jau vismaz ceturtajā paaudzē turpina piekrastes zvejniecības tradīciju, tāpat rudeņos Salacā zvejo nēģus.

10.XII

Uzmanību autobusa Rīga–Ragana–Limbaži  pasažieriem

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta ­Covid-19 infekcija, 6. decembrī braucis ar autobusu Rīga–Ragana–Limbaži (AS CATA reiss nr. 7663) plkst. 15.40 no Rīgas līdz Vangažiem. Visiem, kuri minētajā datumā brauca šajā maršrutā, ieteicams novērot savu veselību. Ja parādās Covid-19 infekcijai raksturīgi simptomi, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

10.XII

Izdots rakstnieces Dainas Grūbes romāns «Vienīgie»

Izdota mūspusē dzīvojušās rakstnieces, dzejnieces, tulkotājas un redaktores Dainas Grūbes grāmata «Vienīgie». Gan vēsturiskā, gan fantāzijas radītā romāna pamatā ir fakti no Jaunjelgavas vēstures un stāsts par Fridrihštates ebreju kopienu. Tajā var lasīt kādas neparasti stipras sievietes dzīvesstāstu, kurā ir jaunības svaigums un kvēla mīlestība, rūpes par dzimto sētu un ģimeni, pienākumi un darbs, šķiršanās sāpes, ilgas un gaidīšana. «Auseklī» jau stāstījām, ka autore šogad pārcēlusies dzīvot uz Ozolmuižu. Šī ir viņas trešā prozas grāmata.

10.XII

Staiceles bērnudārzā viesojās rakstniece Evija Gulbe

Staiceles bērnudārza «Stārķītis» vecākās grupas audzēkņiem bija iespēja tikties ar bērnu grāmatu autori Eviju Gulbi. To sarūpēja Staiceles pilsētas bibliotēka, kuras vadītāja Anita Strokša pastāstīja, ka pasākums notika ārā. Visus sildīja rakstnieces dzīvesprieks, izdoma, sarūpētās atrakcijas un spēles. Bērni varēja uzzināt, kā tapusi pirmā grāmata par slavenajiem žurkulēniem Koko un Riko un kā notiek stāsta ilustrēšana. Topošie skolēni labprāt iesaistījās dažādu izglītojošu uzdevumu veikšanā.

Pārvietojamā kubla noma

Aptauja

Kas ir Latvijas lielākā vērtība?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Karikatūra 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu karikatūra 3
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 2

Ieraudzīju – nobildēju