Sabīne, Sarma, Klaudijs
2021. gada 05.decembris
10.XI

Cer uz Skultes doktorāta infrastruktūras uzlabošanu

SIA «Skultes doktorāts» ieguvusi Limbažu novada domes atbalstu iecerei ģimenes ārsta prakses vietā uzstādīt ventilācijas un kondicionēšanas sistēmu. Šim nolūkam pašvaldībai jāsagatavo projekta pieteikums pretendēšanai uz Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu, ko piešķir veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai. Tiek lēsts, ka ieceres īstenošana izmaksās nepilnus 9000 eiro, t.sk. būs nepieciešams arī aptuveni 1000 eiro pašvaldības līdzfinansējums. Projekts ģimenes ārsta prakses labiekārtošanai īstenots pērn Umurgas doktorātā.

10.XI

Turpinās Svētupes muižas kompleksa pārbūve

Svētupes muižas pārbūves īstenotāji «Facebook» ziņo, ka viņu mērķis ir pavasarī Svētciemā vērt lielos vārtus brīvdabas pasākumiem. Publikāciju papildina attēli, kuros var gūt ieskatu paveiktajā. Ēkai salikti glīti koka logi, iekštelpās noris grīdu betonēšana. Veikti sagatavošanās darbi kompleksa pieslēgšanai centralizētajam ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīklam. Turpinās apkārtējās teritorijas apzaļumošana – šoruden iestādītas 14 liepas un 20 ābeles. Kādreizējo staļļu pārbūve sākās 2019. gadā, kad tie nonāca igauņu uzņēmēja Raimonda Perna (Pärn) īpašumā.

10.XI

Ainažos otrdienas rīts oficiāli visdzestrākais

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem novērojumu stacijā Ainažos otrdienas rītā konstatēta viszemākā (–5,2°) gaisa temperatūra valstī. Taču iedzīvotāji ziņo, ka viņu "grādīzeri" liecina – citviet torīt bijis vēl aukstāk. Piemēram, Stienē termometra stabiņš noslīdējis līdz –5,3, Umurgas pusē –6 grādiem vai Rencēnu pagastā pat –7. Jāpiemin, ka šis ir aukstākais rīts kopš marta. Sinoptiķi prognozē, ka turpmākajā nedēļā laiks kļūs atkal siltāks, bieži piedzīvosim lietu un vēju.

10.XI

Aivars Kļavis sarakstījis grāmatu par žurnālu «Avots»

Izdota Skultē dzīvojošā rakstnieka Aivara Kļavja grāmata «Avota laiks», kas vēsta par žurnāla «Avots» tapšanu. Žurnāls iznāca no 1987. līdz 1992. gadam un nu jau pārtapis teju par leģendu, savā ziņā – arī Atmodas laika simbolu. A. Kļavis ir «Avota» radītājs un redaktors, viņš grāmatā dalās atmiņās par toreizējiem sarežģītajiem apstākļiem, kādos tas bija jāizdod, par nemitīgo stīvēšanos ar cenzūru un to, kā žurnāls nepārtraukti balansēja uz "būt vai nebūt" asmens.

10.XI

Arī Staiceles piektklasnieka runa Egila Levita «Facebook» kontā

Noslēdzies Valsts prezidenta kancelejas rīkotais konkurss 5.–12. klašu skolēniem, kurā bērni un jaunieši bija aicināti iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu Latvijas gadadienai par tematu «Es – Latvijas nākotnes veidotājs». Konkursā piedalījās arī mūspuses skolēni. Prezidenta Egila Levita kontā sociālajā tīklā «Facebook» ievietoti fragmenti no dažu konkursantu darbiem, t.sk. no Staiceles pamatskolas piektklasnieka Jāņa Brenta uzrunas. Zēns tajā ikvienu aicina sakopt savu sētu, stādīt kokus, priecāties par skaistajiem gadalaikiem, būt laipniem citam pret citu, palīdzēt grūtā brīdī. Pavisam konkursā piedalījās 151 jaunais "prezidents".

Esi moderns!

Aptauja

Vai priecājaties par sniegu?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 6

Ieraudzīju – nobildēju