Lēdurdzietis LR1 «Brīvajā mikrofonā»
Latvijas Radio 1 raidījuma «Krustpunktā» piektdienas sižetā «Brīvais mikrofons» attālināti viesojās lēdurdzietis, vēsturnieks, Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš. Zvanītāji viņam uzdeva jautājumus par šobrīd aktuālo – Covid-19 un ar to saistītām aktivitātēm, nevis par vēstures lietām. Bija jautājumi gan par politiķu lēmumiem, gan prognozēm, gan citu valstu rīcību (cik tā pareiza vai ne) šī vīrusa izplatības ierobežošanā. Jautājumus un G. Krūmiņa sniegtās atbildes var noklausīties vietnē lr1.lsm.lv, sadaļā «Raidījumi».
Limbažnieks gatavo kopā ar Roberto
Televīzijas kanāla «Rīga TV24» pirmdienas raidījumā «La Dolce Vita. Ar Roberto» viesojās limbažnieks, sporta un kultūras centra «Vidriži», kā arī biedrības «Limbažu novada aktīvie iedzīvotāji» vadītājs Rūdolfs Pelēkais. Kopā ar Roberto viņš pēc mammas receptes gatavoja biezpiena torti, ko nodēvēja viņas vārdā – par Aiju. Šo torti Rūdolfa mamma liek galdā katros ģimenes svētkos. Paralēli tortei un sarunām limbažnieks gatavoja arī burkānmaizītes ar sieru un ķiplokiem. Abas raidījuma daļas ar R. Pelēkā dalību var noskatīties vietnes www.xtv.lv sadaļā «Raidījumi».
Salacgrīvai valsts aizdevums kanalizācijas pieslēgumiem
Pēdējā – 6. – kārtā izskatīti pašvaldību projekta pieteikumi valsts aizdevumam. Atbalstu saņēmuši 17. Tostarp ir arī Salacgrīvas novada pašvaldības iesniegtais, kurā bija lūgts aizdevums kanalizācijas pieslēgumu nodrošināšanai mājsaimniecībām. Projekta kopējās izmaksas – 157 300 eiro, jau šogad iespējams saņemt 35 393 eiro aizdevumu, nākamgad – 82 582 eiro. Šos valsts aizdevumus piešķir ar mērķi mazināt ārkārtējās situācijas ietekmi.
Ugunsdzēsēji Alojā glābj pacēlāja grozā iestrēgušos
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) saņemts izsaukums uz Aloju, kur auto pacēlāja grozā (8 m augstumā) bija iestrēguši divi cilvēki. Glābēji, izmantojot trīsposmu izbīdāmās kāpnes, viņus no pacēlāja nocēla.
Enciklopēdijā «Muižas Latvijā» arī mūspuses objekti
Izdots enciklopēdijas «Muižas Latvijā. Vēsture, arhitektūra, māksla» 3. sējums (Ķ–M). Tajā ietverti pārskati arī par mūspuses – Ķipēnu, Lādes, Lēdurgas, Liepupes, Limbažu un Lodes – muižām. Iepriekšējos (pērn un aizpērn izdotajos) sējumos aprakstītas arī Igates, Katvaru, Ainažu, Ārciema, Āsteres, Augstrozes pils un muiža, Bīriņu, Blomes, Braslavas un Duntes muiža. Latvijas simtgadei veltītā izdevuma autors ir fotogrāfs un kultūras pieminekļu pētnieks Vitolds Mašnovskis. Viņš 40 gadu garumā veicis aptuveni 1200 mūsu valsts muižu kompleksu dokumentālu iemūžināšanu un izpēti. Darbs pie enciklopēdijas turpinās.