Mirta, Ziedīte
2021. gada 20.aprīlis

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

09.III

Uz gada labākās titulu 2. kārtā izvirzītas būves Alojā un Salacgrīvā

Skates «Gada labākā būve Latvijā 2020» žūrija tiešsaistes apspriedē apstiprinājusi objektu sarakstu, ko vērtēs 2. kārtā. Tās ir 90 būves, tostarp divas mūspusē. Nominācijā «Pārbūve» starp 18 vērtējamajām ir Alojas Ausekļa vidusskolas lielā skolas ēka, savukārt uz labākās pērna gada koka būves titulu pretendēs sešas celtnes, tostarp jahtotāju servisa ēka Salacgrīvā.

09.III

Uzmanību vilcienu Saulkrasti–Rīga un Rīga–Skulte pasažieriem

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 3. martā braucis ar vilcienu Saulkrasti–Rīga (AS «Pasažieru vilciens» reisa nr. 6145) plkst. 17.09 no Saulkrastiem līdz Rīgai. Atpakaļ viņš devies ar vilcienu Rīga–Skulte (reisa nr. 6150) plkst. 20.44 no Zemitānu stacijas līdz Saulkrastiem. Abos virzienos viņš sēdējis 2. vagonā. Visiem pasažieriem, kuri todien brauca šajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja parādās Covid-19 raksturīgi simptomi, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu.

09.III

Ainažu slimnīcas peļņu ieguldīs tās attīstībā

Bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas «Ainaži» un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) 2020. gada un nākamajos gados plānoto peļņu novirzīs pašu ārstniecības iestāžu attīstībai. To vadība izlēmusi, lai nodrošinātu ilgtermiņa attīstību un kvalitatīvus valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus. Plānots, ka slimnīcas «Ainaži» peļņa, kas tiks gūta līdz 2022. gadam, pārsniegs 10 tūkstošus eiro.

09.III

VUGD vairāki izsaukumi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Meliorācijas ielu Limbažos, kur dega elektrības skapis. Sestdien divu dzīvojamo māju dūmvados Salacgrīvas pagastā dega sodrēji. Saistībā ar stipro vēju un puteni Vidzemē svētdien glābēji devās uz Limbažu pagastu, kur uz ceļa bija uzkritis koks.

09.III

TV raidījumā iepazīst Krimuldas novada sakrālo mantojumu

«ReTV» raidījuma «Vērtīgi zināt» veidotāji iepazina Krimuldas novada sakrālo mantojumu, ko veido baznīcas, kapi un kapu vietas. Sižetā vēstīts par Lēdurgas ev. lut. un pareizticīgo dievnama vēsturi un tagadni, tāpat par Krimuldas ev. lut. baznīcu un Inciema muižu un tās baronu Tīzenhauzenu. Par kultūrvēsturisko mantojumu stāsta Lēdurgas dendroparka un vietējās vēstures ekspozīcijas vadītāja Sarmīte Kauliņa, Lēdurgas ev. lut. baznīcas mācītājs Osvalds Miglons un Krimuldas dievnama mācītājs Aldis Rāviņš. Materiālu var noskatīties www.retv.lv sadaļā «Raidījumi».

09.III

Aicina doties fotomedībās Limbažos

Pašvaldības aģentūra «LAUTA» aicina uz orientēšanās spēli «Fotomedības Limbažos». Lai to darītu, Limbažu novada Tūrisma informācijas centra (TIC) mājaslapā vai profilā sociālajā medijā «Facebook» jāatrod uzdevumu lapa ar 25 dažādu objektu fragmentu attēliem. Pēc tam tie jāsameklē dabā, jānofotografē un bildes jāsūta TIC. Piedalīties un uz pārsteiguma balvām cerēt var gan tie, kuri atradīs visus objektus, gan mazāk veiksmīgie. Šis uzdevums jāveic līdz pat aprīļa sākumam. TIC darbinieks Ingus Evertovskis teic, ka jau nākamajā dienā pēc spēles izsludināšanas saņemtas pirmās aizpildītās uzdevumu lapas, arī pie objektiem bijusi manāma rosība. Šķiet, ka fotomednieku netrūks.

Esi moderns!

Aptauja

Vai gatavojaties dārzu sezonai?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 1
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Filmēt aizliegts!
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 4

Ieraudzīju – nobildēju