Antis, Antons
2022. gada 18.janvāris
08.XII

Alojiešus aicina radīt svētku noskaņu savā apkārtnē

Alojā un Alojas pagastā izsludināts konkurss «Izrotā savu namu». Pilsētas un pagasta pārvalde aicina iedzīvotājus, uzņēmumus un iestādes iesaistīties Ziemassvētku noskaņas radīšanā, greznojot savas mājas un apkārtni. Pieteikumus konkursam gaidīs līdz 20. decembrim, bet žūrija dalībniekus apmeklēs, sākot no 22. decembra. Vērtējot uzmanību pievērsīs idejas oriģinalitātei un krāsu kompozīcijai, pašdarinātu rotājumu iekļaušanai noformējumā, arī tā saderību ar ēkas arhitektūru un apkārtējo vidi. Pie dāvanas tiks visi dalībnieki, bet uzvarētāji saņems pateicības rakstu un balvu.

08.XII

Mūspuses sportisti – motokrosa laureāti

Latvijas motosporta federācijas Motokrosa komisija paziņojusi šī gada Latvijas amatieru čempionāta motokrosā laureātus dažādās kategorijās. Sumināto vidū ir arī mūspuses sportisti. «MX Iesācēju» grupā sezonas kopvērtējumā uzvarēja Edgars Jurčenoks no motokluba «ASB», savukārt ozolainietis Andris Ciršs «Q veterānu» klasē ieguva 1. vietu, bet viņa dēls Dāvis Ciršs «Q amatieru» grupā bija otrais. Ozolainieši pārstāv klubu «MX Ādaži». Blakusvāģu «B/V Open» klasē Jānis Sedlenieks komandā ar ogrēnieti Ģirtu Indrijaiti (MK «ASB») saņēma sudrabu, bet Normunds Šķepasts (MK «ASB») «MX55+» kategorijā sezonas kopvērtējumā ierindojās 3. vietā.

08.XII

Ainažos pārspēts sens temperatūras rekords

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati liecina, ka naktī uz otrdienu Ainažu novērojumu stacijā gaisa temperatūra noslīdējusi līdz –24,5 grādiem. Tādējādi pārspēts līdzšinējais – 1959. gada – 7. decembra zemākās temperatūras rekords. LVĢMC Prognožu daļas vadītāja Laura Krūmiņa informē, ka otrdien Ainažos pārspēts arī 1973. gadā 10. decembrī uzstādītais visas decembra pirmās dekādes rekords. Proti, līdz šim decembra pirmajās 10 dienās te vēl nebija bijis tik auksti kā aizvadītajā naktī. Visaukstāk otrdienas rītā bijis ­Valkā, kur termometra stabiņš noslīdēja līdz –27,2.

08.XII

Limbažniecei augsts novērtējums šovā «X Faktors»

Svētdien TV ekrānos varēja skatīt pašmāju muzikālā šova «X Faktors» pusfinālu, kurā kopā ar trim jaunajiem dziedātājiem uz iekļūšanu finālā pretendēja arī limbažniece Diona Liepiņa. Diemžēl skatītāji lēma, ka šoreiz viņai šovs jāpamet. Lai nu kā arī būtu, 4. vieta šajā konkursā ir tiešām augsts sasniegums. To novērtēja arī šova mentori. Raidījuma izskaņā limbažniece apņēmīgi solīja savu ceļu mūzikā turpināt, tāpat startēt citos konkursos, piemēram, «Supernovā», lai tiktu uz «Eirovīziju». Lai jaunietei izdodas Limbažu vārdu nest tālāk! Starp citu, mēneša sākumā pie klausītājiem nonāca Dionas un reperes BDM iedziedātā dziesma «Izglāb mani».

08.XII

Žurnālā «Astes» saruna ar Limbažu puses jātnieku

Jaunākajā žurnāla «Astes» numurā lasāmi dažādi interesanti fakti, ieteikumi un sarunas, tostarp ar Limbažu puses jātnieku Kristapu Neretnieku. Šogad viņš kļuva par pirmo Latvijas pārstāvi, kurš veiksmīgi piedalījies olimpiskajās spēlēs jātnieku sportā. Intervijā «Astēm» Kristaps atklāj, kāds bija viņa ceļš līdz panākumiem, un stāsta par zirgu Moon Ray, savu ilggadējo partneri, kas viņam atvēra durvis uz Tokijas 2020. gada vasaras olimpiskajām spēlēm, ko pandēmijas dēļ pārcēla uz šo gadu. Tajās viņš startēja ar zirgu Valour un konkūrā izcīnīja 23. vietu, kas ir augsts sasniegums.

Pārvietojamā kubla noma

Aptauja

Kas ir Latvijas lielākā vērtība?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 1
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju