Lilita, Irita, Ita
2021. gada 27.oktobris
08.X

Biedrība cer atjaunot Lēdurgas baznīcas kroga ēku

Pērn dibinātā biedrība «Lēdurgas Ezerkalni» vēlas no sabrukšanas paglābt un atjaunot seno Lēdurgas baznīcas kroga ēku, izveidojot no tā multifunkcionālu kultūras centru divos stāvos. Pirms vairākiem gadiem nams cieta ugunsnelaimē – daļēji nodega jumts. Pirms gada tas pārklāts ar pagaidu tentu un atbalstītas nedrošās sienas. Kroga telpā vēl saglabājušies senie sienu gleznojumi. Lai skaisto ieceri īstenotu, vispirms jāizstrādā projekta mets, kas būtu liels solis būvprojekta veidošanā. Šim nolūkam biedrība vietnē «Projektubanka.lv» lūdz 3780 eiro ziedojumu. Līdz šim tur saziedoti 490 eiro. Projektu varēs atbalstīt līdz 21. oktobrim.

08.X

«Spēlmaņu naktī» izrādes ar mūsējo piedalīšanos

Šogad gada balvas teātrī «Spēlmaņu nakts» norise būs citāda. Ierasto nomināciju vietā šogad katram teātrim bija iespēja pieteikt konkursam līdz četrām izrādēm. Vairākās no tām piedalās arī mūsu novadnieki. Nacionālā teātra pieteiktajā lugā «Sapnis vasaras naktī» spēlē Arturs Krūzkops, kurš piedalās arī «Dirty Deal Teatro» izvirzītajā tiešsaistes izrādē «Noklausies». Šī teātra iestudējumā «Triptihs: Džeks Uzšāvējs, Skittles, Ludzas kadriļa» darbojas limbažnieks Agris Krapivņickis. Savukārt alojietis Lauris Dzelzītis piedalās divos Dailes teātra darbos – «Smiļģis» un «Degunradži». Balvu tradicionāli pasniedz Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā 23. novembrī.

08.X

«Ielas garumā» – vēlreiz Salacgrīva

Sestdien plkst. 17.30 LTV 1 raidījums «Ielas garumā» tiks veltīts Salacgrīvai un Salacas kreisajam krastam. Raidījuma vadītāja izzinās Rīgas ielu, kas savulaik bija galvenā Salacgrīvas dzīsla, – ar pilsētas valdi, iecienītiem veikaliem, aptieku, pastu un citām nozīmīgām iestādēm. Tagad galvenā kustība notiek pa Vidzemes ielu. Šis ir otrais Salacgrīvai veltītais raidījums. Iepriekšējais vēstīja par pilsētas daļu Salacas labajā krastā – ostu, uzņēmumu «Brīvais vilnis», arī Lielsalacas luterisko baznīcu. Tā atkārtojumu var noskatīties vietnē Ltv.lsm.lv, sadaļā «Raidījumi».

08.X

Ugunsdzēsējiem glābējiem pāris izsaukumu

Otrdien no rīta Salacgrīvas pagastā pēc satiksmes negadījuma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābēji no vieglās automašīnas atbrīvoja cietušo un nodeva viņu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Tāpat viņi sakārtoja brauktuvi. Trešdien no rīta Skultē dienesta vīri sazāģēja uz ceļa nokritušu koku un atbrīvoja brauktuvi.

08.X

Limbažniece iztur TV atlasi šovā «X Faktors»

Svētdien TV3 bija skatāma pašmāju muzikālā šova «X Faktors» šīs sezonas ceturtā TV atlase. Starp 20 pretendentiem žūrijai savu sniegumu rādīja arī limbažniece, jaunā mūziķe Diona Liepiņa, kura šova atlasē spēkus izmēģināja arī pirms diviem gadiem. Svētdien Diona izpildīja skaņdarbu, kas uzrunāja žūriju, un tā viņai deva vienbalsīgu «Jā». Tiesa, jaunietei vēl priekšā atlase, lai tiktu nākamajā šova etapā «Krēslu izaicinājums». Žūrijas pārstāve Aija Auškāpa vērtēja, ka šogad jauniete ir droša un Dionai atradīsies vieta uz kāda no krēsliem.

Esi moderns!

Aptauja

Vai jūs ietekmē Covid-19 izplatības ierobežošanas jaunie noteikumi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu karikatūra 2

Ieraudzīju – nobildēju