Krišs, Eglons, Ksenija
2021. gada 24.janvāris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

06.XI

Lēdurgas MMS konstatēta saslimšana ar Covid-19

Krimuldas novada pašvaldība savā mājaslapā informē, ka Covid-19 konstatēts vienam darbiniekam Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolā (MMS). Šī iemesla dēļ kopš pirmdienas skolas mācību process norisinās attālināti. Sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) par šo faktu un turpmāko rīcību informēti bērnu vecāki. SPKC 4. novembra dati liecina, ka Alojas, Krimuldas un Salacgrīvas novadā joprojām 1–5 saslimušie, bet Limbažu novadā tādu ir 11.

06.XI

Limbažos uzsāks Cēsu ielas 1. nama konservāciju

Limbažu novada pašvaldība slēgs līgumu ar SIA «Metāla alianse» par jumta konstrukcijas sakārtošanu, tā Limbažos aizsākot Cēsu ielas 1. nama konservāciju. Pašvaldības izpilddirektora vietnieks Agris Blumers pastāstīja, ka nostiprinās esošās konstrukcijas, uzliks jaunu latojumu, tāpat uzstādīs notekrenes. Jumtam uzklās no sporta halles noņemto skārda segumu. Patlaban primārais ir tehniski saglabāt ēku, lai neturpinātos bojāšanās, par vizuālo domāšot vēlāk. Iespējams, ka ēku varētu apvilkt ar audumu vai citu materiālu, jo nevar zināt, kad šo graustu varētu sakārtot.

06.XI

Novērtēts mūspuses tulkotāju veikums

Apgāds «Literatūras kombains» ar krievu dzejas antoloģiju latviešu valodā «Dziedāšanas sezona» iekļuvis prēmijas «Читай Россию/Read Russia» sarakstā nominācijā «Dzeja». Starp šogad iznākušajā almanahā iekļauto darbu atdzejotājiem ir arī ozolainiete, Limbažu vidusskolas darbiniece Alda Barone un limbažniece, dzejniece Maira Asare, kura nu jau mūžībā.

06.XI

«Tele2» iedarbina 5G bāzes staciju arī Salacgrīvā

Mobilo sakaru operators «Tele2» uzstādījis 5G tīklu bāzes staciju Salacgrīvā, Vidzemes ielā. Patlaban «Tele2» 5G tīkls komercrežīmā pieejams jau septiņās Latvijas pilsētās (arī Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Jūrmalā, Valmierā un Siguldā). Nākamgad šī tīkla izvēršana turpināsies, un tas būs pieejams arvien plašākā Latvijas teritorijā. Potenciālais 5G pielietojums biznesa, pilsētvides, transporta, medicīnas, sporta un citās jomās ir ārkārtīgi plašs, taču pagaidām dažādu apstākļu dēļ vēl visai ierobežots.

06.XI

Bīriņu bibliotēka organizē konkursu par Latviju

Visu novembri Bīriņu bibliotēkas «Facebook» kontā ikvienam ir iespēja piedalīties konkursā «Zini vai mini!». Ik dienu tajā būs kāds jautājums par Latviju. Tiks pārbaudītas zināšanas par dažādām tēmām, liekot minēt mīklas un gadskaitļus, kā arī pazīt personas, vietas un daudz ko citu. Aktīvākais pareizo atbilžu iesūtītājs tiks pie pārsteiguma balviņas.

06.XI

Lūcijai Sičevskai pirmais dziesmas video

Limbažniece, ģitārspēles skolotāja Lūcija Sičevska laidusi klajā jaunu dziesmu «Pamira kalni». Lūcijas kontā jau ir dažas ierakstītas dziesmas, bet šī ir pirmā, kam tapis profesionāls video. Vārdu un mūzikas autore ir viņa pati. Filmēšana noritēja Limbažos, jo arī operators Zintis Reiziņš ir vietējais. "Man ļoti patīk šī pilsēta. Limbaži ir patiesi šarmanti," teic mūziķe, kura lolo sapni par sava mūzikas albuma izdošanu. Pagaidām gan Lūcija vairāk strādā ar singliem, lai izveidotu sākotnējo materiālu, kā arī lūkotos, kāda ir klausītāju reakcija, vai viņiem limbažnieces veikums iet pie sirds. Līdz šim ierakstītās dziesmas var noklausīties (un jaunāko arī noskatīties) Lūcijas kontā «Lūcija Sičevska» vietnē «YouTube.com».

Esi moderns!

Aptauja

Vai jūs satrauc saziņas lietotnes "WhatsApp" privātuma politikas izmaiņas?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu karikatūra 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju