Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
2020. gada 29.septembris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

06.V

LIAA katalogā – arī mūspuses uzņēmumi

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izveidojusi jaunu katalogu Latvijas produktiem. Starp tiem ir arī mūspuses uzņēmumu ražojumi – sevi izrāda SIA «Baltijas zivis-97», AS «Brīvais vilnis», «Grill’Bums», «Hortus», maiznīca «Liel­ezers» un IK «Radošā darbnīca «Cepļi»». Kataloga mērķis ir atbalstīt uzņēmējus, veicinot pieprasījumu pēc Latvijas ražojumiem pašmāju tirgū un ārvalstīs. LIAA aicina arī citus interesentus pieteikt savus produktus iekļaušanai izdevumā, aizpildot anketu www.liaa.lv.

06.V

Alojas novadā cīnīsies pret latvāņiem

Alojas novada dome slēgs līgumu ar SIA «City camping» par latvāņu izplatības ierobežošanu pašvaldības zemēs. Tam piešķirti 1096,86 eiro. Šis parazītaugs konstatēts kopumā 3,7 ha Brīvzemnieku un Alojas pagasta teritorijā. Darbus paredzēts sākt šonedēļ. Aicinājumi cīnīties pret latvāņiem nosūtīti arī privātajiem zemes īpašniekiem, norādot, ka par bezdarbību draud administratīvā atbildība.

06.V

«Sapņu medniece» iesaka dabas objektus

Tuvāku un tālāku ceļojumu bloga «Sapņu medniece» veidotāji Alīna un Jēkabs Andrušaiti iesaka 10 dabas taku un objektu, ko apskatīt fiziskās distancēšanās laikā. Ieteikto vietu, kur maz apmeklētāju, skaitā ir arī mūspuse – randu pļavas ar to takām, Ainažu mols, tāpat liepu aleja pie Katvaru muižas. Alīnas un Jēkaba pieredzēto un ieteikto var lūkot viņu izveidotajā lapā «Sapņu medniece» vietnē «Facebook.com».

06.V

Piektdien «Auseklī» gaidāma stādu audzētāju un pircēju "tikšanās"

Kārtējā «Ausekļa» numurā piektdien, 8. maijā, ikviens, kurš interesējas par dārzeņu un puķu stādiem, avīzē varēs atrast īpašu sadaļu, kas veltīta tieši šiem pavasarīgajiem piedāvājumiem. Čaklie dārzkopji tiks aicināti meklēt savām dobēm vajadzīgo, kā arī dāvināmo, piemēram, Mātes dienā! Stādu audzētāju piedāvājums solās būt gana plašs un interesants.

06.V

VUGD joprojām nākas dzēst kūlas ugunsgrēkus

Skultes pagastā kūlas ugunsgrēks dzēsts 3 ha. Liepupes pagastā pērnā zāle dega 50 m² platībā, bet degšana apturēta pirms Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vīru ierašanās. VUGD brīdina – ja zemes saimnieks savā īpašumā neveic, piemēram, zāles pļaušanu, lai nenotiktu kūlas degšana, fiziskajām personām var uzlikt 30–280 eiro naudas sodu, bet juridiskajām personām sods var būt no 280 līdz 1400 eiro.

06.V

Vitrupes bibliotēkā būs divas izstādes

Baltā galdauta svētki katrās mājās aizritējuši, un Vitrupes bibliotēka lūdz savus lietotājus padalīties ar foto no šīm svinībām, lai iestādes «Facebook» lapā izveidotu virtuālu fotoizstādi. Tāpat gaidītas māmiņu fotogrāfijas par godu Mātes dienai. Pēc tam tās iecerēts apkopot un papildināt ar tematiskiem dzejoļiem. Attēlus abām izstādēm līdz 11. maijam jāsūta uz e-pastu vitrupes_biblioteka@limbazi.lv vai caur «Facebook» lapu. Bibliotēkas vadītāja Rudīte Reide priecājas par dažu interesentu atsaucību iepriekšējā mēnesī – viņi veidojuši radošos darbiņus no pogām.

Esi moderns!

Aptauja

Vai priecājaties par Latvijas boksera Maira Brieža uzvaru Pasaules kausa supersērijas finālā smagā svara kategorijā?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Karikatūra 2
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 1

Ieraudzīju – nobildēju