Romāns, Romualds, Romualda
2020. gada 04.augusts

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

06.III

Ģimnāzijas abiturientam – atzinība valsts filozofijas olimpiādē

Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē notika 10.–12. klašu valsts filozofijas olimpiāde. Tajā atzinību ieguva Limbažu novada ģimnāzijas 12. klases skolnieks Nils Gusts Šulcs (skolotājs Uldis Umulis). Šogad novadu un pilsētu posmu olimpiādēs kopā piedalījās 177 skolēni, no kuriem uz valsts posmu tika uzaicināti 53 labākie. Viņiem bija jāpilda tests, jāanalizē dotais teksts un jāraksta eseja.

06.III

Uz labākās būves titulu pretendē veikala ēka Raganā

Skates «Gada labākā būve Latvijā 2019» finālam izvirzīta arī veikala Elvi ēka Raganā. Tirdzniecības vieta ir viena no pieciem titula pretendentiem nominācijā «Koka būve». Žūrija šī konkursa finālam dažādās kategorijās izvirzījusi pavisam 41 būvi. Fināls gaidāms 13. martā Rīgā, un tas ir publisks pasākums, kurā būvētājs/pasūtītājs ēkas prezentēs, stāstīs par to tapšanas gaitu, kā arī atbildēs uz žūrijas un interesentu jautājumiem. Šis konkurss Latvijā notiek jau 22. reizi.

06.III

«Lādes Vītolos» dabas gleznu izstāde

Limbažu pagasta sabiedriskajā centrā «Lādes Vītoli» aplūkojama lielformāta eļļas gleznu izstāde, kuras autors ir skultietis Raivo Vīksna. Centra vadītāja Sandra Avotiņa zina teikt, ka gleznošanai viņš pievērsies pirms pārdesmit gadiem. Viņš arī pats sagatavo audeklu, uz kura gleznot, un saviem darbiem darina rāmjus. Vieni no pirmajiem ainavas novērtēs Sieviešu dienas sarīkojuma apmeklētāji. Izstāde Lādē skatāma līdz 4. aprīlim, pēc tam papildinātā veidā tā būs redzama Skultē.

06.III

Limbažu vieglatlētes – U-16 čempionātā

Divas dienas Liepājas olimpiskā centra manēžā pulcējās U-16 (2005./2006. g.dz.) grupas spēcīgākie vieglatlēti. Lai varētu piedalīties sacensībās, bija jābūt izpildītiem normatīviem, ko noteica Latvijas Vieglatlētikas savienība. No Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolas startēja divas audzēknes – Laura Noriņa un Lelde Noriņa (trenere Ginta Teko). Laura tāllēkšanā ar rezultātu 4,84 m izcīnīja 13. vietu un 60 m laboja personīgo rekordu (8,75 s). Lelde lodes grūšanā sasniedza 9,89 m un ierindojās 9. vietā. Tikai 5 cm pietrūka līdz iekļūšanai fināla astotniekā.

06.III

«Prāta spēles» būs arī Limbažos un Alojā

Šogad trešo reizi «Prāta spēles – Latvijas kauss» apceļo visu valsti, lai noskaidrotu, kur dzīvo visviedākie ļaudis. 20. martā pietura būs Limbažos, 12. septembrī Alojā. Lai spēlē piedalītos, jāizveido 4–6 cilvēku komanda un jāpiesaka tā mājaslapā www.prataspeles.lv. Dalība – bez maksas. Rīkotāji iesaka neatlikt pieteikšanos uz vēlāku laiku, jo interese par dalību spēles ir tiešām liela.

Esi moderns!