Jūsma, Alīda
2020. gada 31.maijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

04.III

Darbu atstāj Staiceles pārvaldes vadītājs

Staiceles pārvaldes vadītāja posteni Alojas novadā atstāj Pēteris Kuzmenko, kurš šajā amatā strādāja pēdējos četrus gadus. Viņš teica, ka no Staiceles prom neaizies, bet maina darbu uz privāto sektoru ar motivējošu atalgojumu un noteiktām darba stundām. "Kopš esmu ģimenes cilvēks, vēlos dzīvē stabilitāti. Tomēr es pašvaldībā guvu ļoti labu pieredzi. Tā vienmēr noderēs, jo iemācīja kontaktēties ar iedzīvotājiem," viņš sacīja.

04.III

14. «Positivus» Salacgrīvā būs!

Salacgrīvas novada domē tās priekšsēdētājs Dagnis Straubergs tikās ar «Positivus» rīkotājiem Ģirtu Majoru un Andi Zustu, lai pārrunātu festivāla šī gada norisi. 17. un 18. jūlijā Zvejnieku parkā tas notiks jau 14. reizi. Sarunās atzīts, ka šādu pasākumu rīkošanā ir liels piedāvājums un konkurence ar pašvaldību organizētajiem, kas bieži ir bezmaksas. Tradicionāli – novadā dzīvesvietu deklarējušie varēs iegādāties biļeti ar atlaidi. Organizētāji pašvaldībai piešķir ielūgumus, ko tā var izmantot kā balvu. Lielāko – iespēju uzstāties uz «Positivus» skatuves – saņem festivāla «Sudraba kaija» uzvarētājs.

04.III

Starpvalstu sadarbības video arī mūspuse

Vidzemes Tūrisma asociācijas starpvalstu sadarbības projektā «CHRISTA» (tā vadmotīvs ir dabas un kultūras vērtību aizsardzība, veicinot tūrisma stratēģijas) tapis video, kurā iekļauts arī mūspuses nemateriālā kultūras mantojuma piedāvājums. Kategorijā «Industriālais mantojums» skatāmi uzņēmumi «Limbažu Tīne» un maiznīca «Lielezers», savukārt kā inovācijas un digitalizācijas iespējas minēta ekspozīcija «Sudraba Limbaži». Video iekļautas arī latviešu tautas dejas, un tas aplūkojams mājaslapā Vidzeme.com.

04.III

Mūsu klavieransambļi festivālā Valgā

Februārī Valgā, Igaunijā norisinājās XIX Starptautiskais klavieransambļu festivāls. Tajā piedalījās arī mūspuses audzēkņi. Limbažu mūzikas un mākslas skolu (MMS) pārstāvēja duets Kate Bērziņa un Viktorija Zariņa, un tā abām bija pirmā lielās skatuves pieredze. Meiteņu skolotāja – Maija Lūkina. Savukārt no Salacgrīvas mūzikas skolas uz šo festivālu devās divi klavieransambļi – Madara Vasila un Simona Rute Vilemsone, kā arī Emīlija Goba un Gustavs Žibals. Viņu pedagoģe – Lolita Jakabsone.

04.III

Rīgas jaunatnes meistarsacīkstēs vieglatlētikā

Divas dienas galvaspilsētā notika Rīgas atklātās jaunatnes meistarsacīkstes vieglatlētikā. Tajās startēja arī Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolas audzēkņi. Jānis Bērziņš izcīnīja 2. vietu 60 m barjerskrējienā (8,89 s), bet Rēzija Špone ierindojās 6. vietā lodes grūšanā (11,07 m). Trenere – Ginta Teko.

04.III

LGB skatāmas limbažnieces gleznas un jostas

Šomēnes Limbažu Galvenajā bibliotēkā (LGB) skatāma Ingas Lāsmas Saļmo darbu izstāde «Dzīvesprieks». Tajā iekļautas limbažnieces gleznas un celu tehnikā austas jostas. Viņa atzīst, ka šis dzīvesprieks rodas no radīšanas, un tas ir nepārtraukts process – izzinot, apbrīnojot, esot drosmīgai, dodoties ceļojumā krāsu pasaulē. Jostas sākusi aust pirms pāris gadiem, ļaujoties arī dažādiem eksperimentiem. 21. martā LGB paredzēta arī tikšanās ar Ingu.

04.III

Staicelē Ulda Prēdeļa darbi

Šomēnes Staiceles bibliotēkā skatāmi gleznotāja Ulda Prēdeļa (1920–1994) darbi. Šī izstāde iekārtota par godu viņa 100. jubilejai. Sava tēva mūža radošo veikumu tai uzticējusi meita. Tur redzamas gan bērnības skices, gan ainavas, klusās dabas, arī Salacgrīvas osta un Kokneses pilsdrupas, tāpat dažādi portreti. Marta izskaņā, iespējams, gaidāms muzikāls izstādes noslēgums, piedaloties U. Prēdeļa radiniecei.

Esi moderns!

Aptauja

Vai ārkārtas situācijā vajadzētu rīkot bērnudārzu, skolu un augstskolu izlaidumus?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu karikatūra 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5

Ieraudzīju – nobildēju