Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena, Lienīte
2022. gada 18.augusts
03.XII

Gada balva medniecībā – lēdurdzietim

Pagājušajā nedēļā Jaunmoku pilī jau septīto gadu norisinājās «Gada balvas medniecībā 2020» apbalvošanas ceremonija. Šis apbalvojums nominācijā «Par nozīmīgu ieguldījumu Vidzemē» piešķirts arī mednieku kolektīva «Lēdurga» vadītājam Aigaram Legzdiņam. Viņš ir aizrautīgs medību šaušanas sportists, kurš izglīto arī jaunos censoņus. Iepriekšējos gados no mūspuses šo balvu saņēmuši arī Alojas mednieku kluba vadītājs Aigars Rumbergs un «Mežgravas 3» vadītājs Modris Lilenblats. Gada balvu medniecībā organizē Latvijas Mednieku savienība un žurnāls «Medības. Makšķerēšana. Daba».

03.XII

Noslēdzas akcija «Dalies ar gaismu»

Noslēgusies Salacgrīvas jaunatnes un uzņēmējdarbības iniciatīvu centra «Bāka» akcija «Dalies ar gaismu», kurā ikviens tika aicināts pamanīt pozitīvās emocijas ikdienā. Tiem, kuri ar bildēm un stāstiem dalījās sociālajā medijā «Facebook», bija iespēja saņemt piemiņas veltes. Pēdējā izlozē laimīgā bija Guna Grote-Majore. Viņa atklāja savas Latvijas svētku mēneša sajūtas: "Novembra saulrieti un iesirmie rīti... Un pāri visam sarkanbaltsarkanais, kas plīvo mastā pie mūsu mājas. Un tad jau atceros Dziesmu svētkus un atmiņā nāk dziesmas vārdi “Klusi rokas uzliekam brīvās Latvijas karogam”." Balvu saņems arī aktīvākā akcijas dalībniece Līga Maurīte.

03.XII

Zemessargi dodas uz mācībām Igaunijā

Limbažu novada zemessargi šodien dosies uz Igaunijas brīvprātīgās aizsardzības līgas «Kaitseliit» rīkotajām starptautiskajām militārajām mācībām «Orkaan». Kopā ar kolēģiem no 2. Vidzemes brigādes vienībām viņi nedēļas nogali pavadīs Sāremā apkaimē. Latvijas pārstāvjiem jau ierasti būs jāpilda nosacītā pretinieka loma, lai «Kaitseliit» vienības varētu trenēt spējas veikt aizkavēšanas un aizsardzības operācijas. Mācībās «Orkaan» Latvija piedalās kopš 2009. gada. Mūsu zemessargi tās vienmēr gaida ar nepacietību un pēcāk ar dalību allaž bijuši apmierināti.

03.XII

Viļķenes bibliotēkā – Gintas Kalniņas pinumi

Viļķenes bibliotēkas logos decembrī skatāma viļķenietes, amatnieces Gintas Kalniņas pinumu izstāde. Šoreiz tie ir no klūgām un kārklu mizas veidoti gaismas objekti, kas skaisti izgaismos bibliotēku Ziemassvētku laikā. G. Kalniņa pastāstīja, ka tie ir gan dažāda lieluma un formu abažūri, gan uz grīdas novietojami gaismekļi, tāpat vienkārši interesantas instalācijas, kas darinātas no liepu mizas. Izstādē var aplūkot senāk veidotus, kā arī pavisam nesen tapušos darinājumus.

03.XII

Izdots Limbažiem veltīts kalendārs

Izdots limbažnieces Ingrīdas Briedes sagatavotais sienas kalendārs 2022. gadam ar 12 fotogrāfijām, kurās iemūžināti Limbažu skati. Foto veidojuši pati kalendāra sastādītāja, kā arī limbažnieki Ingus Evertovskis un Guntars Vītols. Tāpat izdevumā publicēts Jāņa Petera Limbažiem veltīts dzejolis un pilsētas himna, kuras vārdu autors ir Dailonis Vanags. I. Briedei iecere veidot pilsētas kalendāru radusies pirms dažiem gadiem. "Gatavojoties sūtīt materiālus uz tipogrāfiju, nedaudz bažījos, vai skaistās fotogrāfijas būs tikpat kvalitatīvi iespiestas, bet viss ir kārtībā," par rezultātu priecājas autore.

Esi moderns!

Aptauja

Vai protat dzīvot taupīgi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 4

Ieraudzīju – nobildēju