Madara, Genoveva
2022. gada 09.augusts
03.VIII

Adīšanas konkursā Vecpiebalgā – arī «9 arodu» dalībniece

Sestdien pasākumā «Vecpiebalga atver durvis» norisinājās ceturtais zeķu adīšanas konkurss «Mācies, meitiņ’, zeķi adīt». Starp 11 konkursa dalībniecēm bija arī Guna Eglīte no biedrības «9 arodi», kura ieguva 3. vietu. Konkursam varēja pieteikties ikviens tautas lietišķās mākslas meistars, mākslas studijas vai pulciņa dalībnieks, kā arī individuāli strādājošs meistars. Dalībnieku uzdevums bija divas stundas adīt zeķi pēc organizatoru iedota zīmējuma. Konkurss kļuvis par tradīciju, ko ik gadu organizē Vecpiebalgas kultūras nams sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru. «9 arodu» dalībnieces ar saviem darinājumiem piedalījās arī amatnieku tirgū.

03.VIII

Staicelē uzstāsies koris no Igaunijas

Rītvakar, 4. augustā, pulksten 21 ikviens aicināts uz Brīvdabas laukumu Staicelē, kur uzstāsies sieviešu kamerkoris «LU» no Igaunijas. Tas ir kolektīvs, kas par vienu no saviem uzdevumiem izvirzījis veidot un uzturēt saikni ar citām etniski cieši saistītām somugru tautām. Staiceli koris apmeklēs pa ceļam uz Lībiešu svētkiem, kas sestdien norisināsies Mazirbē. Staicelieši dos kolektīvam naktsmājas, bet koris pateicībā priecēs ar savu uzstāšanos.

03.VIII

Lavandu laukos tūrisma sezona noslēgusies

Umurgas pagastā esošajā saimniecībā «Lillas Lavender» lavandu sezona, kas sākās 1. jūlijā, ir noslēgusies. Lauki apmeklējumiem vairs nav pieejami. Saimniece Inga Purava stāsta, ka mēneša laikā uzņemto ciemiņu skaits bijis gana liels, tomēr kopumā šo sezonu var raksturot kā lēnu un mierīgu. "Cilvēki šobrīd tik daudz nebraukā apkārt, jo degviela ir dārga, taupa naudu, arī domājot par gaidāmo rudeni un ziemu." Liela daļa ekskursantu saimniecību apciemojuši pirmoreiz, šovasar īpaši daudz viesu bijis no Igaunijas (gan nelielās kompānijās, gan organizētos braucienos). Lavandu audzētājiem darbs vēl turpinās, jo jāpabeidz eļļas destilācija, arī jānogriež un jāizkaltē vēlāk ziedošās šķirnes.

03.VIII

Glābēju palīdzība nepieciešama Limbažu un Skultes pagastā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vīri pirmdien plkst. 11.16 devās uz Limbažu pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva koka saimniecības ēka 80 m² platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 14.33. Pēcpusdienā Skultes pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. VUGD aicina iedzīvotājus pirms apkures sezonas parūpēties par apkures ierīču drošību – veikt dūmvadu tīrīšanu, lai novērstu sodrēju degšanu, un nepieciešamības gadījumā arī tehnisko apsekošanu, lai konstatētu trūkumus un varētu tos novērst.

03.VIII

Alojā aizvadītas šaušanas sacensības

Alojas mednieku kluba šautuvē «Reišmalīši» pēc dažu gadu pārtraukuma norisinājās biedrības rīkotās tradicionālās medību šaušanas sacensības «Vasaras kauss», kā arī Latvijas čempionāts šaušanā pa skrejošo alni (SK-100). Disciplīnā SK-100 meistaru konkurencē lēdurdzietis Kārlis Bērziņš ierindojās 5. vietā. Šaušanā pa skrejošo alni komandu vidū viņa un buivieša Mareka Bašena pārstāvētie «Mārkulīči» izcīnīja 3. vietu.

Esi moderns!

Aptauja

Vai gatavojaties apkures sezonai?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu karikatūra 1
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 2

Ieraudzīju – nobildēju