Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
2020. gada 29.septembris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

03.VI

«Aloja-Starkelsen» pandēmijas dēļ jāmaina projekta termiņš

SIA «Aloja-Starkelsen» lūgusi Lauku atbalsta dienestā pagarināt programmā «Ieguldījumi materiālajos aktīvos» apstiprināto projektu. Bija plānots no Somijas uz Ungurpili pārcelt zirņu olbaltuma miltu ražošanu. Uzņēmums atbrīvoja telpas, iegādājās iekārtas, bet tirgū apstājās pieprasījums. "Vairākās valstīs ar mūsu zirņu miltiem veica eksperimentus jaunu produktu izstrādei, bet līdz ar pandēmiju viss apstājās. Ceram, ka mūsu situāciju izvērtēs un iesniegumu akceptēs," sprieda uzņēmuma direktors Jānis Garančs.

03.VI

Umurgas pasta nodaļa – jaunās telpās

Ēkā, kur Umurgā atrodas pasta nodaļa, sākta rekonstrukcija, tālab no 11. jūnija nodaļa būs jaunās telpās Ulda Sproģa ielā 5. Tās ir netālu no līdzšinējās atrašanās vietas un būs komfortablākas, kā arī ērti pieejamas klientiem ar kustību traucējumiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem. Pasta nodaļas darbalaiks jaunajā adresē nemainīsies. Umurgas iedzīvotājus par pasta nodaļas adreses izmaiņām «Latvijas Pasts» informēs ar īpašiem paziņojumiem pastkastītēs.

03.VI

Mājražotāji «Novada garšām» var iesūtīt video

6. jūnijā Ikšķiles novada svētkus attālināti kuplinās arī kataloga «Novada garšas» (NG) pasākums. Plānots, ka NG veidotāji nodos savu sveicienu ikšķiliešiem ar video. Arī vairāki desmiti mūspuses mājražotāji, kuri iesaistījušies NG veidošanas procesā, pēc saviem ieskatiem var iesniegt savu video versiju par pašražotajiem produktiem. Laika gan ļoti maz – video uz adresi krists.kruskops@gmail.com jāiesūta līdz 4. jūnija plkst. 14. Rīkotāji uzsver, ka svarīgs ir pats vēstījums un tas, ka vīruss nav apstādinājis produktu tapšanu.

03.VI

«LillasLavender» saimniece LR1 raidījumā «Monopols»

Latvijas Radio 1 raidījumā «Monopols» viesojās lavandu audzētāja, «LillasLavender» saimniece Inga Purava. Uzņēmums šogad svinēja savu desmitgadi. I. Purava atklāja, kā pievērsusies šo augu audzēšanai. Stāstīja, cik no daudzajām lavandu šķirnēm audzē viņa, tāpat skaidroja, ar ko atšķiras lavanda no lavandīna un kā var izmantot lavandu eļļu. Diemžēl ierasto Lavandu svētku šogad nebūs, bet «LillasLavender» saimniecības būs atvērtas. Sarunu ar Ingu var noklausīties vietnē www.lr1.lsm.lv sadaļā «Raidījumi».

03.VI

Novadnieces lelles izstādē LGB

No šodienas Limbažu Galvenās bibliotēkas (LGB) apmeklētājus priecē bijušās limbažnieces, tagad salacgrīvietes Oļesjas Jefimovas darinātās interjera lelles. Tām viņa pievērsusies, kad sākusi šūt apģērbu meitai, kā arī citas lietas tuviniekiem un draugiem. Autori iedvesmojusi norvēģu dizaineres Tones Finangeres (Tone Finnanger) radītā lelle «Tilda», bet īpaši – krievu dizaineres Tatjanas Konnes veikums. Zīmīgi, ka šīm lellēm nav mutes, jo filozofiskā nozīmē tās ikreiz pieņem īpašnieka noskaņojumu. Arī tapušo būtņu aksesuāri lielākoties ir pašas Oļesjas veidoti. Pirms dažiem gadiem LGB bija aplūkojami viņas darinātie pinumi no papīra.

03.VI

Umurgas bibliotēkā Lindas Lošinas ilustrācijas

Šomēnes Umurgas bibliotēkā var skatīt bijušās viļķenietes mākslinieces Lindas Lošinas bērnu grāmatu ilustrāciju izstādi. Tajā iekļautas viņas zīmētās skices populārajai izdevumu sērijai par žurkulēniem Koko un Riko, ko veido kopā ar rakstnieci Eviju Gulbi. Iepriekš šī izstāde bija aplūkojama Alojas bibliotēkā.

Esi moderns!

Aptauja

Vai priecājaties par Latvijas boksera Maira Brieža uzvaru Pasaules kausa supersērijas finālā smagā svara kategorijā?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Filmēt aizliegts!
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 5

Ieraudzīju – nobildēju