Limbažos šoziem gājējiem kritienu traumu maz
Ziemā, laikapstākļiem mainoties un apledojot ietvēm, gājēji allaž gūst nopietnas traumas. Šoziem mūspusē kritienu traumu ir daudz mazāk nekā citugad šajā laikā. Pēdējās dienās Limbažu slimnīcas steidzamās medicīniskās palīdzības punktā pēc palīdzības vērsies bērns, kurš guvis traumu kritienā. Fizikālās terapijas kabinetā ārstnieciskās procedūras veic sieviete, kura krītot traumējusi muguras krustu daļu. Mediķi skaidro – Covid-19 pandēmijas ierobežojumu laikā cilvēki retāk iziet no mājām, jo īpaši slidenos laikapstākļos.
Konkūrists Kristaps Neretnieks sāk gadu ar panākumiem
Latvijas vadošais konkūrists limbažnieks Kristaps Neretnieks veiksmīgi sācis jauno sacensību gadu ar pārliecinošu uzvaru pasaules reitinga maršrutā Spānijā un 3. vietu «Grand Prix» maršrutā. Tajās viņš piedalījās ar pieciem zirgiem. K. Neretnieks nākamos mēnešus pavadīs Spānijā un Portugālē, kur šobrīd notiek lielākās starptautiskās konkūra sacensības Eiropā. "Ceram, ka tās netiks atceltas un soli pa solim varēsim turpināt gatavoties Tokijas Olimpiādei," viņš saka. Kaut Olimpiskās spēles pērn nenotika, kvalifikācija saglabājas. Izaicinājums gan ir atkal sasniegt teicamu sportisko formu, ko zirgiem nav iespējams uzturēt visu gadu.
LGB virtuālā izstāde par Pirmo pasaules karu
Limbažu Galvenā bibliotēka (LGB) līdz 26. februārim piedāvā iepazīties ar virtuālo novadpētniecības izstādi «Pirmais pasaules karš». Tā tapusi sadarbībā ar Limbažu muzeju. Šādas izstādes tiek veidotas saistībā ar Vēstures draugu klubiņa tikšanās reizēs apskatāmajām tēmām. Februārī bija paredzēts runāt par latviešu karavīriem. Ja no 8. februāra būs atļauts, izstādi varēs skatīt arī klātienē. Ja ne – pēc tās noslēguma LGB materiāli būs pieejami izdrukātā formā. Pērn augustā sadarbībā ar muzeju tapa izstāde «Limbažu pilsētas vēsturiskās ēkas».
Limbažu kultūras nams atver februāra kalendāru
Februārī Limbažu kultūras nams savā «Facebook» kontā aicina iedzīvotājus ieskatīties tā sagatavotajā kalendārā un dalīties stāstos, foto vai video par savām šī mēneša aktivitātēm. Īpaša uzmanība pievērsta astoņiem datumiem. Šonedēļ tie ir Sveču diena un Meteņi. Kultūras nama pasākumu organizatore Elvīra Bāliņa cer uz iedzīvotāju atsaucību un iedrošina: "Katrs var izpausties, kā māk!" Iesūtītie materiāli tiks publicēti sociālajā tīklā.