Lāsma, Zanda, Zandis
2020. gada 01.oktobris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

02.X

Salacgrīvas novada kalendāram jauna tēma

Salacgrīvas novada kalendāru šogad veidos, izmantojot vietējās mākslas skolas audzēkņu darbus. Pašvaldības Informācijas nodaļas vadītāja Ilga Tiesnese pastāstīja, ka līdz šim kalendāru rotāja novadam raksturīgu ainavu fotogrāfijas, bet nu gribas pārmaiņas. Tām iedvesmoja košais un krāsainais kalendārs, ko pērn sagatavoja pati mākslas skola. Šobrīd notiek darbu atlase. Kalendārs klajā nāks novembrī. To, kā ierasts, pirmajiem dāvinās novada iedzīvotājiem, kurus suminās valsts svētkos, vēlāk – sadarbības partneriem un senioriem. Izdevumu varēs arī iegādāties.

02.X

Skultes bibliotēkā austu lakatu izstāde

Oktobrī Skultes bibliotēkā skatāma Viļķenes kultūras nama audēju pulciņa «Katriņa» lielo lakatu izstāde «Gadalaiki». Ir darbi, kuros ieraugāmas gan rudens, ziemas, vasaras un pavasara krāsas vienuviet, gan atsevišķi. Pavisam skatāmi septiņi lakati, klāt pievienota arī noausta laikapstākļu josla un informatīvs apraksts par «Katriņas» darbību.

02.X

Mūspuses medniekiem panākumi Pārgaujas novadā

Straupes puses šautuvē «Mārkulīči» Pārgaujas novada atklātajās sacensībās medību šaušanā startēja arī mūspuses medību kolektīvu pārstāvji. Mači norisinājās trīs disciplīnās (Alojas ātršaušanā, SK-35 un SK-100). Individuālajā konkurencē kopvērtējumā uzvaru svinēja limbažnieks Edgars Zeidmanis. Komandu vidū labākā bija SMMB «Mārkulīči», aiz sevis atstājot MK «Lēd­urga» (Aigars Legzdiņš, Lauris Ceblis, Ilgvars Lācis, Aleksis Larionovs, Ēriks Krūze, Jānis Voicešķuks, Kārlis Bērziņš un Kaspars Lecinskis) un MK «Limbaži» (Jānis Šporns, Ritvars Kreišmanis, Indulis Kreišmanis, Jānis Kaufmanis un E. Zeidmanis).

02.X

Limbažnieks Dūņezerā noķer lielu līdaku

Pagājusī nedēļa bija veiksmīga limbažniekam Anatolijam Bezručenko, kurš Limbažu Dūņezera 3. placī tika pie astoņkilogramīgas līdakas. Zivi viņš dabūjis uz "bļitku". Šogad tā viņa lomā ir lielākā, bet pērn ticis pie vēl smagākas. Copmanis uz Limbažu ezeriem jau ilgus gadus dodas regulāri. Par savu brango guvumu A. Bezručenko ir priecīgs. Ezera apsaimniekotājs, Limbažu novada pašvaldības aģentūras ALDA direktors Jānis Remess teic, ka tā ir viņam zināmā šogad aģentūras apsaimniekotajos ezeros lielākā noķertā. "Ievērojams loms!" viņš vērtē.

02.X

Aicina uz Putnu dienām Salacgrīvas novadā

Nedēļas nogalē arī Salacgrīvas novadā norisināsies Eiropas putnu vērošanas dienas. Sestdien aktīvisti varēs doties putnu vērošanas pastaigā pa randu pļavām Kuivižos. Pārgājiens sāksies plkst. 10, tikšanās stāvlaukumā pie randu pļavu norādes uz A1 šosejas. Svētdien interesenti aicināti piebiedroties putnu lūkošanas pastaigā gar jūru Ainažos. Tikšanās plkst. 10 autostāvvietā Parka un Kuģu ielas krustojumā Ainažos. Abas trīs stundu ilgās aktivitātes vadīs putnu pētnieks Dagnis Mukāns. Dalībniekiem jāatceras par laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apaviem. Ziņas par citiem Putnu dienu bezmaksas pasākumiem Latvijā – www.putnudienas.lv.

Esi moderns!

Aptauja

Kāda ir jūsu iecienītākā nodarbe rudenī?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju