Vēsma, Fanija
2021. gada 19.aprīlis

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

02.II

No amata atkāpjas Limbažu novada domes priekšsēdētāja otrais vietnieks

Limbažu novada pašvaldība saņēmusi deputāta Andra Garklāva iesniegumu par atkāpšanos no domes priekšsēdētāja otrā vietnieka amata. Atkāpšanās pamatota kā protests par reformā paredzēto Skultes atdalīšanu no Limbažu novada, kā vilšanās augstāko valsts amatpersonu, organizāciju attieksmē un rīcībā. Iespējams, ka daļa sabiedrības pat nezināja, ka ir tāds otrais vietnieks. Šo amatu A. Garklāvs pildīja bez atlīdzības. Novada domes sēdē pašvaldības vadītājs Didzis Zemmers slavēja viņu par ieguldījumu attīstības jautājumu risināšanā pašvaldībā, savukārt A. Garklāvs solīja turpināt to darīt, arī būdams deputāta statusā.

02.II

Viļķenes bibliotēkā konkurss

Katru dienu līdz pat Valentīndienai Viļķenes bibliotēka savā «Facebook» kontā aicina piedalīties konkursā «Atrodi grāmatas nosaukumu ar vārdu “mīlestība”, lēkšojot ar šaha zirdziņu!». Bibliotēkā padomāts arī par uzvedinošiem teikumiem, kas ļaus literārā darba nosaukumu un autoru atminēt ātrāk. Tam būs izšķiroša nozīme, jo trim veiklākajiem un arī precīzākajiem divu nedēļu ilgā konkursa dalībniekiem balvā paredzēts kāds neliels saldums. Jāņem vērā, ka uzdevumi ik rītu tiks publicēti ap pulksten 10!

02.II

Limbažos izpotētie mediķi saņem otro vakcīnas devu

Vakar Limbažu poliklīnikā sāka vakcinēt mediķus, kuri pirmās potes saņēma janvārī. Limbažu slimnīcas veselības aprūpes vadītāja Liene Česle skaidro, ka pirmo poti vēl nav saņēmuši 20 kolēģi, jo papildus pieprasīto «Moderna» vakcīnu pieejamība ir ierobežota. Viņi ierakstīti gaidīšanas rindā. Otro devu vakar saņēma 36 medicīnas darbinieki. Vakcīnas garantētas visiem janvārī pirmo devu saņēmušajiem mediķiem. Plašsaziņas līdzekļos izskan, ka mēneša otrajā pusē Latviju varētu sasniegt vēl 15 600 «Moderna» vakcīnas devu, bet februāra beigās plānots saņemt 38 697 devas no «AstraZeneca». Šobrīd piegādes nav apstiprinātas.

02.II

Ugunsdzēsējiem glābējiem vairāki izsaukumi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) palīdzība bija nepieciešama Katvaru pagastā, kur divstāvu dzīvojamās ēkas dūmvadā dega sodrēji. Uz daudzdzīvokļu māju Stacijas ielā Limbažos glābēji devās, jo 2. stāva dzīvoklī bijusi dzirdama dūmu detektora skaņa un jūtama dūmu smaka. Ieradušies notikuma vietā, viņi konstatēja, ka no elektriskās lampas aizdegušies sadzīves priekšmeti. Mājokļa īpašnieks ugunsgrēku bija nodzēsis pirms VUGD ierašanās. Notikuma vietā tika izvēdinātas telpas. Glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Skultes pagastā, kur divstāvu dzīvojamās mājas 1. stāva ārsienā dega elektroinstalācija.

02.II

Koncertciklā «Pērles kabatā» mūspuses muzikanti

Kopš gada sākuma biedrības «Skaņumāja» kontā sociālajā tīklā «YouTube» pieejams piecu koncertu cikls «Pērles kabatā». Tajā var iepazīties ar Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautajām vērtībām – tautas mūzikas instrumentu spēles tradīcijām. Trijos ierakstos piedalās arī mūspuses tautas muzikanti – tūjietis Valdis Andersons, vitrupietis Juris Golvers, kā arī limbažnieks Valters Reiznieks un viņa vadītā kapela «Ziemeļmala». Viņu izpildījumā var redzēt un dzirdēt caurspēlējamās un dūru cītaras, kā arī Ieviņa ermoņikas.

Esi moderns!

Aptauja

Vai vajadzētu šogad rīkot Skolēnu dziesmu un deju svētkus?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3

Ieraudzīju – nobildēju