Menarda, Elma, Elna
2020. gada 30.septembris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

01.IX

Pateicas Andrejam Hansonam par mūža darbu

Pirmdienas rīts «Aloja-Starkelsen» sākās ar mazām svinībām. Viss kolektīvs no sirds pateicās uzņēmuma dibinātājam, bijušajam direktoram Andrejam Hansonam, kurš izlēmis doties pelnītā atpūtā. Līdz šim viņš bija uzņēmuma valdes loceklis un strādāja arī par projektu vadītāju bioloģisko kartupeļu audzēšanā, bet kopumā cietes rūpnīcai veltījis 47 mūža gadus. «Aloja-Starkelsen» direktors Jānis Garančs A. Hansonu nosauca par uzņēmuma tēvu, vēlēja viņam veselību, enerģiju un daudz jaunu ideju.

01.IX

Uzsākts jauns atbalsta pasākums bezdarbniekiem

Eiropas Sociālā fonda projektā «Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem» uzsākts atbalsts Covid-19 krīzes skartajiem darba devējiem. Ar to trīs mēnešu garumā tiek nodrošināts finansiāls atbalsts bezdarbnieku darba algai 50% apmērā. Līdz šim Limbažu filiālē šādi ir atbalstīts viens darba devējs. Pēc dalības pasākumā viņam ir pienākums turpināt bezdarbnieku nodarbināšanu vēl vismaz trīs mēnešus, saglabājot noteikto profesiju, slodzi un atalgojumu.

01.IX

Asfaltēs pievedceļu Kuivižu ostā

Noslēdzies Salacgrīvas ostas pārvaldes organizētais iepirkums pievedceļa asfaltēšanai Kuivižu ostas teritorijā no «Via Baltica» līdz iebraukšanai «Kapteiņu ostas» teritorijā. Izraudzīts lētākais – SIA «AB-rent» – piedāvājums to izdarīt par teju 24 000 eiro (bez PVN). Gandrīz 9000 eiro no šīs summas tam atvēlēs pašvaldība no ostas maksājumiem. Savukārt «Kapteiņu osta» apņēmusies investēt savas teritorijas asfaltēšanā. Ostas pārvaldnieks Ivo Īstenais pastāstīja, ka iepirkums bija arī pērn, bet tad cena bija divkārt lielāka. Tad šo nodomu atlika. Darbus sāks septembra otrajā nedēļā, tie jāpabeidz šomēnes.

01.IX

Limbažos veiks konservāciju namam Cēsu ielā 1

Limbažu novada domes sēdē pieņemts lēmums veikt konservāciju (sākotnēji – spāru un jumta konstrukciju stiprināšanu) savam izsolē par 5800 eiro iegūtajam īpašumam – ēkai Limbažos, Cēsu ielā 1. Šim mērķim novada pašvaldība 2020. gada budžetā paredzēja 20 000 eiro. 18. gs. beigās vai 19. gs. sākumā celtais bijušā birģermeistara Rota nams atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā un tam ir būtiska estētiska un funkcionāla nozīme pilsētvides veidošanā. Perspektīvā ēku, kuras sakārtošana prasīs apjomīgus finanšu ieguldījumus, varētu izmantot tūrisma attīstībai, tālab tiks meklēta iespēja piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu.

01.IX

LR1 «Stiprajos stāstos» Jomu ģimene no Skultes pagasta

Latvijas Radio 1 jaunākā raidījuma «Stiprie stāsti» veidotāji apmeklēja Skultes pagasta «Ceplīšus», kur saimnieko Jānis un Ieva Jomas un viņu meitas Annija un Paula. Ģimene stāsta, kā no rīdziniekiem kļuvuši par lauciniekiem, sākuši saimniekot Ievas dzimtas mājās un ko šobrīd dara. Viņi ir mājražotāji, audzē vistas un aitas, gatavo piecu veidu plombīra saldējumu «Gogelmogels», kā arī uzņem tūristus. Viņi spriež, ka nākotnē varētu turēt arī kādus dekoratīvos putnus apmeklētāju piesaistei. Sarunu ar I. un J. Jomām var noklausīties www.lr1.lsm.lv sadaļā «Raidījumi».

Esi moderns!

Aptauja

Vai priecājaties par Latvijas boksera Maira Brieža uzvaru Pasaules kausa supersērijas finālā smagā svara kategorijā?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju