04.11.2022.

Slēdz līgumu par «Rail Baltica» reģionālo staciju projektēšanu

Šodien Ropažu novada Sauriešos projekta «Rail Baltica» īstenotāji un iepirkuma uzvarētāji parakstīs līgumu par līnijas reģionālo mobilitātes punktu būvprojektēšanu un autoruzraudzību. Sešpadsmit stacijas, tostarp Salacgrīvā, Tūjā un Skultē projektēs apvienība «Rere Ineco» (Latvija, Spānija). Iecerēts, ka tajās satiksies dažādi sabiedriskā un privātā transporta veidi un tiks nodrošināts dažāds pakalpojumu klāsts. Par staciju izvietojumu Limbažu novadā pašvaldība joprojām turpina sarunas ar projekta īstenotājiem un Satiksmes ministriju.

04.11.2022.

Limbažos notiks amatierteātru skate

Nedēļas nogalē Limbažos notiks novada amatierteātru skate. Tajā piedalīsies kolektīvi no Ainažiem, Skultes, Staiceles, Vilzēniem, Viļķenes, Pāles un Umurgas. Izrādes Teātra mājā, kā arī Bērnu un jauniešu centrā ikviens interesents varēs apmeklēt bez maksas. Kolektīvus vērtēs Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) docente, horeogrāfe, skatuves kustības pasniedzēja Rita Lūriņa un LKA docente, aktiermeistarības pedagoģe, aktrise Anita Sproģe. Skati organizē Limbažu novada pašvaldības Kultūras pārvalde.

04.11.2022.

Drīz remontēs labierīcības Lielezera pludmalē

Limbažu novada domes sēdē vienbalsīgi atbalstīts pašvaldības aģentūras ­ALDA lūgums piešķirt līdzfinansējumu Limbažu Lielezera pludmales sabiedriskās tualetes remontam. Oktobra sākumā nenoskaidrotu iemeslu dēļ nodegusi pārvietojamā tualete un tamdēļ krietni sabojāta arī blakus esošā stacionārā. Tās remontam nepieciešams 1603,99 eiro. Lielāko daļu – 1403,99 eiro – no šīs summas sedz apdrošināšanas atlīdzība, bet trūkstošos 140 eiro aizvadītajā domes sēdē piešķīra no pašvaldības budžeta rezerves fonda līdzekļiem. Stacionāro labierīcību remonts tiks sākts tuvākajā laikā.

04.11.2022.

Noslēgumam tuvojas OC «Limbaži» izaicinājums

Olimpiskais centrs (OC) «Limbaži» projektā «#OCLimbažiIzaicina» oktobrī aicināja cilvēkus doties pārgājienā un par godu Skolotāju dienai izveidot grāmatas formas figūru, veicot vismaz 3 km distanci. Tika saņemti pieteikumi no septiņiem dalībniekiem, kuri kopā nogāja nepilnus 30 km. Par mēneša uzvarētāju kļuva Kristaps Pelšs. Novembra uzdevums saistīts ar valsts jubileju – izveidot Latvijas kontūru vismaz 3 km garumā. Izaicinājums, kas sākās februārī, šomēnes noslēgsies. Kopvērtējuma uzvarētāju izlozēs starp dalībniekiem, kuri būs piedalījušies visus 10 mēnešus. Šobrīd cīņu par balvu turpina pieci.

02.11.2022.

Jaunie reindžeri iepazīst dabas un kultūrvēstures vērtības

Pagājušajā nedēļā, lietderīgi pavadot skolēnu brīvlaiku, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) Salacgrīvas jauno reindžeru grupa devās pārgājienā pa savu apkaimi, izzinot dabas un kultūrvēstures vērtības. Kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības darba speciālisti Intu Somu un ZBR koordinatori Lindu Kauliņu jaunieši apmeklēja Vecsalacas muižas parku, kur sameklēja un uzmērīja tajā augošos dižkokus. Tāpat viņi devās apskatīt nēģu tačus un zinātniskā institūta «BIOR» lašu uzskaites nolūkiem izveidoto taci. Jaunieši vairāk uzzināja arī par invazīvajām sugām – Amerikas signālvēžiem, Kanādas zeltslotiņām un puķu spriganēm.

02.11.2022.

Izstāde «Klusais troksnis» Salacgrīvas bibliotēkā

Salacgrīvas bibliotēkas telpās līdz novembra beigām skatāmi Reiņa Ernesta Rudzīša darbi. No mazām plastilīna bumbiņām veidotajās gleznās, attēloti krāšņi dabas skati, dzīvnieki, putni un arīdzan portreti. Darbos vērojami gan izteikti krāsu kontrasti, gan vieglas toņu pārejas. Rūpīgi sarindotas un sakārtotas pēc krāsām, tās veido vienotu kopainu.

02.11.2022.

U-16 volejbolistes sezonu sāk ar uzvarām

Rīgas volejbola skolas (RVS) zālē 1. posma spēles aizvadīja Latvijas Jaunatnes čempionāta U-16 grupas volejbolistes. Limbažu novada sporta skolas komandai pirmā cīņa jau bija ar pagājušās sezonas līderēm – RVS I komandu. Mačs aizritēja saspringti, tomēr mūsu volejbolistes uzvarēja ar 3:1. Dienvidkurzemes sporta skolas komandu limbažnieces pārspēja ar 3:0. Komandā spēlēja Marta Beatrise Gintere, Estere Oša, Estere Martinsone, Keila Čukure, Viktorija Dzene, Terēza Krastiņa, Rebeka Zandte, Elizabete Liepiņa, Evelīna Liepiņa un Paula Keita Melbārde.

02.11.2022.

Ugunsdzēsējiem izsaukums uz Liepupes pusi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) pirmdienas vakarā saņemts izsaukums uz Liepupes pagastu. Tur kādas divstāvu dzīvojamās mājas 1. stāva kāpņu telpā gruzdēja elektrības vadi. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

02.11.2022.

Staicelietes zīmējums LB jubilejai veltītā instalācijā

Līdz nākamā gada 15. janvārim pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja aplūkojama Latvijas Bankas (LB) simtgadei veltītā instalācija «Mūsu saule», kurā iekļauts arī staicelietes, Jāņa Zirņa Staiceles mūzikas un mākslas skolas absolventes Alises Tiltiņas veikums. Tas ir viens no 369 mākslas darbiem, ko žūrija atlasīja no zīmējumu konkursam «Mūsu pasaule, mūsu nākotne» iesūtītajiem (kopumā saņemts vairāk nekā 900 darbu no 60 mākslas skolām Latvijā). Izstādes noslēgumā katrs laureāts saņems daļu no instalācijas – sava zīmējuma attēlojumu zelta plāksnē.

01.11.2022.

Cer iegādāties dronu zivju resursu sargāšanai

Limbažu novada pašvaldības domes sēdē izskatīja aģentūras ALDA ieceri startēt Zivju fonda projektu konkursā. Tas iecerēts, lai gūtu atbalstu zivju resursu aizsardzības nodrošināšanai novadā, iegādājoties bezpilota gaisa kuģi jeb dronu un mobilo telefonu tā vadīšanai. Domes sēdē tika pieņemts vienbalsīgs lēmums – projekta atbalsta gadījumā pašvaldība garantē 1441,10 eiro līdzfinansējumu. Kopējās plānotās drona un tālruņa izmaksas – 6538,84 eiro.

01.11.2022.

Sācies Latvijas Jaunatnes volejbola čempionāts

Latvijas Jaunatnes volejbola čempionātu uzsāka Limbažu novada sporta skolas U-14 vecuma grupas komanda. Pirmā posma spēles notika pašu sporta hallē. Šie bija pirmie mači, kur meitenes spēlēja klasisko volejbolu 6:6, jaunākajās vecuma grupās tika spēlēts ar mazāku komandas sastāvu uz cita izmēra laukuma. Pirmās pretinieces bija Minusas Volejbola skolas komanda no Rīgas. Mājnieces šoreiz viņām piekāpās ar 0:2, bet pēc tam ar 2:1 uzvarēja Jūrmalas sporta skolu un ar 2:0 – Mārupes sporta centru. Mūsu komandā spēlēja Mairita Volde, Diāna Kolontaja, Marta Groma, Anna Smilga, Elza Puķīte, Beāte Putilova, Anete Mihailova un Emīlija Lubava.

01.11.2022.

Skultietis uzvar Latvijas nūjošanas čempionāta kopvērtējumā

Sestdien dabas parkā «Ogres Zilie kalni» norisinājās Latvijas čempionāta nūjošanā noslēdzošais posms. 2. vietā 10 km distancē savā vecuma grupā ar rezultātu 1.09:41,7 ierindojās skultietis Andris Zībergs. No čempionāta noslēdzošā posma uzvarētāja viņš atpalika vien nedaudz vairāk par minūti, tomēr kopvērtējumā, piedaloties visos posmos, viņam izdevās izcīnīt čempiona titulu. Jāatgādina, ka septembra sākumā novadnieks no pasaules čempionāta nūjošanā Polijā atgriezās ar bronzas medaļu pusmaratona distancē.

01.11.2022.

Limbažniece cīņā par «Superšahistes» titulu

Nedēļas nogalē galvaspilsētā notika Rīgas Šaha skolas rīkotais tieši šahistēm paredzētais turnīrs «Superšahiste 2022». Sacīkstes risinājās divās vecuma grupās, kopumā tajās startēja 70 jaunās spēlētājas. B grupā līdz ar vēl 47 šahistēm sacentās arī limbažniece Elza Puķīte, kura 2. sporta klašu dalībnieču vidū, izcīnot 5 punktus no septiņiem iespējamajiem, ieguva 6. vietu, bet B grupas kopvērtējumā bija desmitā.

01.11.2022.

Pagājušonedēļ VUGD mūspusē pāris izsaukumu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) pagājušajā pirmdienā tika saņemts izsaukums uz Vecsalacu, kur dega bez uzraudzības atstāts ugunskurs. Savukārt sestdien pēcpusdienā Skultes pagastā nācās dzēst degošu elektrolīnijas balstu.

28.10.2022.

Staiceles un Umurgas kultūras namiem jauni vadītāji

Vakar Limbažu novada domes sēdē apstiprināti divu novada kultūras namu jaunie vadītāji. Uz Staiceles kultūras nama vadītāja vakanci pieteicās viena pretendente – staiceliete Aiga Baslika. Viņa arī apstiprināta amatā. Savukārt uz Umurgas kultūras nama vadītāja amatu pieteicās divi kandidāti, un par piemērotāko izvēlēts limbažnieks Vigo Zaļaiskalns. Abi vadītāji darbu sāks 1. novembrī.

28.10.2022.

Jauninājumi novada domes sēžu tiešraidēs

Limbažu novada domes sēdēm ikviens interesents var sekot līdzi tiešraidēs pašvaldības «YouTube» kontā vai arī noskatīties sēdi jebkurā citā laikā. Vakar sēžu pārraidē pirmoreiz skatītāji varēja ekrānā redzēt arī visu informāciju, par kādu jautājumu deputāti spriež, kas ir ziņotājs, kāds ir sagatavotais lēmumprojekts, kāds balsojuma rezultāts u.c. Jauninājums ļoti palīdz iedzīvotājiem tiešām pilnvērtīgi sekot līdzi domnieku darbam.

28.10.2022.

Arī mūspusē turpinās vilku medību sezona

Valsts meža dienests (VMD) apkopojis, ka līdz nedēļas sākumam aktuālās medību sezonas laikā valstī nomedīti 207 vilki, tostarp trīs Brīvzemnieku pagastā. Latvijā 2022./2023. gada medību sezonā (ne ilgāk par 31. martu) atļauts nomedīt 280 vilku. Dienests šogad saņēmis 64 apstiprinātus ziņojumus par vilku uzbrukumiem mājdzīvniekiem. Salīdzinot ar pērno gadu, skaits audzis. Limbažu novadā ziņots par trim uzbrukumiem, kuros nobeigtas piecas aitas un divas teles, bet viena avs savainota. VMD plāno izskatīt iespēju palielināt vilku nomedīšanas apjomu un atbalsta jautājuma par valsts atbalstu postījumu prevencijas pasākumiem un zaudējumu kompensācijām risināšanu.

28.10.2022.

Limbažnieks uzvar šahā Mārupē

Pagājušonedēļ Mārupes Valsts ģim­nāzijā skolas šaha treneris Valdis Troņenkovs rīkoja rudens turnīru šahā. Tajā savas spējas pārbaudīja arī mūspuses šahists, Limbažu Valsts ģimnāzijas 1.d klases audzēknis Olivers Smilga. Savā grupā 28 dalībnieku konkurencē limbažnieks, gūstot sešus punktus no septiņiem iespējamajiem, izcīnīja uzvaru. Oliveram bija vienāds punktu skaits ar 2. vietā esošo Dāvi Dobeli no Babītes, tamdēļ pirmo divu vietu sadalījumu noteica papildrādītāji.

Aptauja

Vai esat mierā ar jaunizveidoto Latvijas valdību?

Regulārais maksājums

Reklāma

Godly Play nodarbības
ArhīvsDarba laiks