Artis, Artūrs
2021. gada 17.jūnijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

16.VI

Mūspuses peldvietās ūdens kvalitāte laba

Veselības inspekcija (VI) pagājušās nedēļas vidū veica ūdens paraugu pārbaudes mūspuses oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās. Secināts, ka ūdens kvalitāte atbilst prasībām, peldēties ir atļauts. To aizliegts darīt tikai vienā no 57 peldvietām valstī – Engures novada Abragciema pludmalē, kur konstatēts liels mikrobioloģiskais piesārņojums. Vēl trijās peldi neiesaka. Ūdens kvalitāti oficiālajās peldvietās VI pārbaudīs ik mēnesi līdz 15. septembrim. Nākamreiz tas notiks 5. un 6. jūlijā.

16.VI

Lādezerā piekto gadu peoniju izstāde

Ceturtdien un piektdien Lādezera pamatskolā būs skatāma peoniju izstāde. To jau piekto gadu pēc kārtas organizē Sarkanā Krusta Lādezera nodaļa un tās rosīgā vadītāja Marija Vītola, kā arī biedrības «Pūralādes» dalībnieces. Ierasti šis pasākums notika 9. klases izlaiduma dienā, bet šoreiz nedaudz vēlāk, jo laik­apstākļu dēļ aizkavējies peoniju ziedēšanas laiks. Ziedus gādās gan vietējās Limbažu pagasta peoniju audzētājas – Ingrīda Zaķe un arī pati M. Vītola, gan citas šo puķu mīļotājas.

16.VI

Salacgrīvas «Cielava» piedalīsies «Gadsimta garākajā līgodziesmā»

21. jūnijā, vasaras saulgriežos, Salacgrīvas folkloras kopa «Cielava» kopā ar vairākiem simtiem dziedātāju Latvijā un visā pasaulē atkal skandēs «Gadsimta garāko līgodziesmu». Jau sesto gadu šo akciju organizē Latvijas Radio 2. Līgodziesma no saules lēkta līdz rietam ar radio ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai. Līgošanā secīgi iesaistīsies kori un folkloras kopas no dažādiem Latvijas reģioniem un pat kontinentiem. «Cielava» līgošanas stafeti pārņems plkst. 7.15, pilskalnā pie Salacas dziedot tautasdziesmu, lai "aizdzītu" lietu.

16.VI

Folkloras kopa «Delve» ieskandēs Jāņus pie bibliotēkas

Limbažu Galvenā bibliotēka mudina piektdienas vakarā doties pastaigā gar bibliotēku. Tur plkst. 19 folkloras kopa «Delve» ieskandēs Jāņus un aicinās uz brīdi piestāt paklausīties vai dziedāt līdzi. Šonedēļ bibliotēka aicina arī piedalīties virtuālā viktorīnā, nosakot jāņuzāles.

15.VI

«Brīvajam vilnim» pērn audzis apgrozījums

AS «Brīvais vilnis» pērn strādājis ar 11,919 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26% vairāk nekā 2019. gadā. (Tāds pats kāpums apgrozījumā bijis arī 2019. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo.) Peļņa augusi divkārt un sasniegusi 302 494 eiro. (2019. gada peļņa – 149 597 eiro, gadu iepriekš strādāts ar zaudējumiem.) Pērn saražots 21,5 miljoni kārbu dažāda sortimenta zivju konservu, t. sk. 6,8 miljoni kārbu šprotu. Darbu ietekmējis noteiktais Krievijas embargo un pirktspējas kritums Vidusāzijas valstīs. Toties nostabilizēta darbība Latvijas tirgū un pieaugusi pārdošana Uzbekistānā, Spānijā un ASV.

15.VI

Ar NVA starpniecību mūspusē nodarbina 43 skolēnus

No 1. jūnija arī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Limbažu filiāles pārraugāmajā teritorijā sākusies skolēnu nodarbinātība. Filiālei šogad piešķīra 162 darbavietas, un jūnijā pie 10 darba devējiem strādāt sāka 43 skolēni. Jūlijā darba devēju skaits dubultosies. Limbažu filiāles vadītāja Baiba Boldāne-Platace stāsta, ka šogad apmierināti visu darba devēju, kā arī strādātgribētāju pieprasījumi. Tiesa, pēc tam bija uzņēmēji, kas iesaistāmo skolēnu skaitu samazināja. Pavisam šovasar plānots nodarbināt 155 pusaudžus. Viņi strādā labiekārtošanas darbos, pārdevēju palīgu, viesmīļu, muzeju un izstāžu zāļu uzraugu, sētnieku un citās profesijās.

15.VI

Alojā rīkos laivošanas nodarbības

Alojas novada iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties bezmaksas laivošanas nodarbībās, kas notiks projektā «Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei». No 16. jūnija līdz 4. jūlijam plānoti pieci laivu braucieni Ungurpils ezerā un Salacā. Nodarbības Alojas novada pašvaldība organizē kopā ar uzņēmumu «upeslaivas.lv». Instruktora Ulda Močāna vadībā dalībniekiem būs iespēja izzināt laivas un laivošanas inventāru, kā arī iepazīt vietējās ūdenstilpes.

15.VI

Barotavu Katvaru pagastā atkal apmeklē lācis

Katvaru pagastā jūnija sākumā novērošanas kamerās fiksētais lācis, kas meklējis pārtiku mednieku veidotā barotavā, kļuvis par ziņu portālu varoni. Monta Priedīte sociālajā vietnē «Facebook» jūnija pirmās nedēļas nogalē bija ievietojusi video ar ķepaiņa darbošanos, kas nu pārpublicēta jau vairākviet. Lielie zvēri šo barotavu ir iecienījuši, piemēram, pērnvasar to apmeklējusi lāču mamma ar lācēniem.

15.VI

Tikšanās ar darba devēju tiešsaistē

Šonedēļ Nodarbinātības valsts aģentūra rīko tiešsaistes karjeras dienas darba meklētājiem «Esi savas karjeras virzītājs!». Viena no to aktivitātēm ir tikšanās ar darba devējiem. Sadarbībai piekrituši Latvijā zināmi uzņēmumi:​ «Printful Latvia», «BITE Latvija», Valsts kanceleja (par darbu valsts pārvaldē), «Lidl Latvija», «Luminor Bank», «Accenture» un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotais štābs. Jebkurš interesents var pieteikties uz tikšanos tiešsaistē «zoom» vietnē, iepriekš reģistrējoties mājaslapā www.nva.gov.lv.

11.VI

Salacgrīvas novadā būs militārās mācības

Sestdien Salacgrīvas novadā notiks Latvijas sabiedroto spēku militārās mācības «Neptune Wolverine». Tajās piedalīsies Kanādas kontingenta karavīri, ko pavadīs Zemessardzes 27. bataljona pārstāvji. Viņi būs ģērbti formastērpos, bet bez ieročiem un ekipējuma, un pārvietosies ar vieglo transportu. Tā kā dalībnieku būs skaitliski maz, paredzams, ka vairums vietējo iedzīvotāju karavīru klātbūtni nejutīs.

11.VI

Pošas Peoniju svētkiem Limbažos

Nākamsestdien, 19. jūnijā, Burtnieku kvartālā notiks pirmie Peoniju svētki Limbažos. No pusdienlaika līdz plkst. 22 būs skatāma peoniju izstāde, varēs satikties ar šo puķu audzētājiem un izzināt viņu praktiskos padomus šajā nodarbē. Izstādei tiek gādāti dažādi priekšmeti, kuru vadmotīvs ir peonijas. Ikvienam ir iespēja palepoties ar savu audzējumu, tāpat pieteikt lietas izstādei (TIC tālr. 28359057). Pasākumā varēs iegādāties «Latvijas tekstila» izstrādājumus ar šīs modes puķes apdruku. Jau šobrīd interesentiem atvērts Ingrīdas Zaķes peoniju dārzs Limbažu pagasta «Dīriķos» un Vidrižu pagasta «Kalnbudēs» pie Silvijas Jaundžeikares.

11.VI

Prasa kredītu Limbažu stadiona atjaunošanai

Limbažu novada dome Valsts kasē (VK) pieprasījusi 1 313 551 eiro aizņēmumu uz 15 gadiem Limbažu pilsētas izglītības iestāžu sporta bāzes atjaunošanai. Kopumā šis projekts izmaksās 1 459 51 eiro, un tam bija jāparedz pašvaldības 10% līdzfinansējums – teju 100 tūkstoši no šīgada un aptuveni 56 tūkstoši no nākamā gada budžeta. Par uzvarētāju atklātā konkursā atzina vienīgo pretendentu darba veikšanai – SIA «Limbažu ceļi». Sporta bāzes atjaunošanu varētu sākt jūlijā pēc VK pozitīva lēmuma un nepieciešamo formalitāšu nokārtošanas.

11.VI

Arī Limbažu novadā precizēs kūdraugsnes izplatību

Šogad vairākos novados, t. sk. arī Limbažu, sākta kūdraugsnes izplatības precizēšana lauka apstākļos. To veiks Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, un tuvāko trīs gadu laikā tas notiks visā Latvijā. Izpētes laikā lauksaimniecības zemē ar zondēšanu vai nelieliem rakumiem fiksēs kūdras biezumu, kā arī vāks augsnes paraugus laboratoriskai izpētei. Kūdraugsnes kartēšana Latvijā pēdējo reizi veikta līdz 1990. gadam. Finanses gūtas Norvēģijas finanšu instrumenta projektā «Ilgtspējīgas augsnes resursu pārvaldības uzlabošana lauksaimnie­cībā».

11.VI

Umurgas bibliotēka rīkos mājdzīvnieku fotoizstādi

Umurgas bibliotēka aicina ikvienu suņa, kaķa vai cita mājas mīluļa saimnieku iesūtīt tā foto izstādei «Mans mājdzīvnieks». Tie jāsūta uz bibliotēkas e-pastu vai tālruņa lietotni «WhatsApp», pievienojot īsu aprakstu par dzīvnieku vai situāciju, kurā tas iemūžināts. Pirmie sūtījumi jau saņemti, tajos redzami pārsvarā suņi un kaķi, ir arī degu peles bilde. Fotogrāfijas var sūtīt līdz 20. jūnijam, bet izstādes iekārtošana sāksies jau nākamnedēļ. Tā būs skatāma arī internetā, Umurgas bibliotēkas «Facebook» lapā.

09.VI

Aicina doties arī uz mūsu piekrasti

Kultūras ministrija aicina piedalīties spēlē, apceļojot 60 kultūras un dabas objektus. Mūspusē maršrutā iekļauta Zvejnieku parka estrāde Salacgrīvā un Skultes pludmale no Lauču dižakmens līdz Vārzām. Spēles rīkotāji mudina objektus ne tikai apmeklēt, bet arī iepazīt un pēcāk novērtēt, tādējādi krājot punktus. Čaklākajiem ir iespēja saņemt balvas. Vairāk informācijas mājaslapā atrastalatvija.lv.

09.VI

Salacgrīvā drīz lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija

Nākamās nedēļas beigās Salacgrīvas novadā sāksies lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija, ko pašvaldība rīko kopā ar SIA «ZAAO». Konteinerus izvietos Ainažos, Salacgrīvā, Svētciemā, Tūjā, Korģenē un Liepupē. Tajos drīkst izmest mēbeles, matračus, paklājus, izjauktas elekrotehnikas ierīces, metāllūžņus, santehniku un citus lielus sadzīves priekšmetus, ko izmēru dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā. Akcijas mērķis ir atbalstīt iedzīvotājus centienus sakārtot īpašumus un mazināt atkritumu nonākšanu dabā.

09.VI

Novadniece turpina cīņas ASV studentu sacensībās

Olimpiskā centra «Limbaži» sportiste Patrīcija Karlīna Roshofa, kura šobrīd studē Dienvidfloridas universitātē, izcīnīja vietu ASV studentu vieglatlētu (NCAA) pirmās divīzijas čempionāta finālā. Pusfinālā, startējot savas universitātes 4x400 m stafetes komandā, skrējēja palīdzēja kvartetam kvalificēties finālam. Komanda jau trešo reizi šosezon laboja universitātes rekordu. Ar laiku 3:34,07 Patrīcijas vienība izcīnīja 11. vietu. NCAA pirmās divīzijas čempionātā Jūdžinā, kas notiek šonedēļ, 4×400 m stafetes priekšskrējiens būs 10. jūnijā, fināls – 12. jūnijā.

09.VI

Vidrižu bibliotēkā iekārtotas divas izstādes

Visu vasaru Vidrižu bibliotēkā būs apskatāma vidrižnieces Ritas Dūdas-Čačas personālizstāde «Es vēl tikai mācos…» ar 15 eļļas un akrila gleznām, kas tapušas nepilna gada laikā. Gleznošanai R. Dūda-Čača pievērsusies, apmeklējot nodarbības radošajā darbnīcā «Celle», kas iekārtota kultūras izglītības centrā «Melngaiļa sēta». Tāpat bibliotēkā izstādīta vidrižnieces Ievas Caunes grāmatzīmju kolekcija. Tajā apskatāmi apmēram 50 no dažādām valstīm atceļojuši eksponāti. Nu kolekciju papildina arī bibliotēkas apmeklētāji. Izstādes iespējams aplūkot vēl līdz Jāņiem un pēc tam augustā, jo jūlijā bibliotēka būs slēgta. 

Pārvietojamā kubla noma

Aptauja

Kā šogad pavadīsiet atvaļinājumu?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Karikatūra 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju