Sandis, Uldis, Ulvis
2020. gada 04.jūlijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

03.VII

Umurgas kultūras namam jauns vadītājs, Viļķenes – vēl nav

No jūlija Umurgas kultūras namā darbu sācis tā jaunais vadītājs Aleksis Harijs Budevičs. Uz šo amatu pieteicās seši pretendenti, uz sarunu pašvaldībā aicināja četrus no viņiem. Limbažu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Zariņa pastāstīja, ka izvēle bijusi grūta, jo kandidatūras labas. Izvēlētais sevi atzinīgi parādījis intervijā, viņam bijis labs iestādes darbības nākotnes redzējums. Viņš studē Latvijas Kultūras akadēmijas 3. kursā un jau apliecinājis savas prasmes, līdzdarbojoties vairāku pasākumu organizēšanā novadā. Uz trešoreiz izsludināto vakanci Viļķenē jaunu pretendentu nav bijis. Tai uzrunāti Umurgas kandidāti.

03.VII

Ūdens temperatūra mūspusē +19 grādu

Rīgas līcī pie Skultes un Salacgrīvas ūdens temperatūra šobrīd ir +19 grādu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Aukstākā jūra šobrīd ir pie Ventspils, kur ūdens temperatūra jūrā ir vien +15 grādu. Lielākajā daļā Latvijas upju un ezeru ūdens temperatūra ceturtdien bija 15–23 grādi. Limbažu Lielezerā šobrīd ūdens temperatūra ir +19 grādi (pagājušonedēļ – virs +20). Meteorologi norāda, ka tuvākajās dienās nokrišņu ietekmē ūdens līmenis Latvijas upēs paaugstināsies, iespējams, pat par 25 cm. Savukārt ūdens temperatūra pakāpeniski pazemināsies.

03.VII

Uzvarētāji konkursā par «2x2» balli

Šīs vasaras pirmā zaļumballe Limbažu estrādē šodien, šķiet, būs kupli apmeklēta. Tā var spriest pēc lielās atsaucības pasākuma organizatoru un «Ausekļa» rīkotajā konkursā par iespēju iegūt biļetes uz sarīkojumu. Lai arī jautājumi šķita pavisam vienkārši, taču uz pirmo, kura pareizā atbilde bija, ka Kaspars Pudniks perfekti pārvalda gan vijoli, gan klavieres, pareizi atbildēja tikai Ilona Rudzīte, Marta Dundure un Eda Ungure. Viņas savā e-pastā saņems divas biļetes. To, ka balli «2x2» spēlēs DJ Gunchs un dziedātājs Roberts Eihe piedalījies realitātes šovā «X faktors», zināja visi. Izlozes kārtībā šoreiz pie biļetēm tiks arī Edīte Melne un Arta Aldere. Lai izdevusies vasaras sezonas atklāšanas balle!

03.VII

Alojietis spēlēs «VEF Rīga» komandā

Latvijas basketbola čempionvienība «VEF Rīga» paziņojusi, ka jaunajā sezonā tās sastāvā spēlēs alojietis Mārcis Vītols. Iepriekšējā sezonā viņš bija «Ventspils» kapteinis, pirms tam spēlējis Ukrainas komandā Odesas «Dynamo», Ogres, Valmieras un Latvijas Universitātes klubos. Kādreizējais Limbažu sporta skolas un Valmieras basketbola audzēknis M. Vītols bijis iekļauts arī valsts izlasē, bet pērn «Ventspils» sastāvā cīnījās FIBA Eiropas kausā. No mūspuses basketbolistiem viņš ir pirmais, kuram tas izdevies.

01.VII

Kopienas centrs būs arī Ozolmuižā

Alojas novada dome mainījusi nosaukumu kopienas centram «Puikules muiža». Turpmāk to sauks par Brīvzemnieku pagasta kopienas centru, ko, tāpat kā līdz šim, vadīs Vivita Vītiņa. Tāda pati struktūrvienība iedzīvotāju apkalpošanai būs arī Ozolmuižas «Šalkās». Dome izveidoja tam amata vietu. Pagaidām darbā neviens vēl nav pieņemts. Pagasta pārvaldes vadītāja Dace Tauriņa pastāstīja, ka centra darbiniece «Šalkās» nodrošinās grāmatu apmaiņu no Puikules bibliotēkas, tur iecerēts izveidot veļas mazgāšanas punktu, ierīkot publiskās dušas u.c.

01.VII

Salacgrīvas MS audzēknēm panākumi valsts konkursā

Zināmi Latvijas mākslas skolu audzēkņu valsts konkursa par tēmu «Domāšana telpā un scenogrāfija» rezultāti. Starp laureātiem ir arī autori no mūspuses. Vecākajā grupā I vietu ieguvusi Salacgrīvas mākslas skolas (MS) audzēkne Saule Ķūrena par darbu «Bezgalīgais dvēseles sentiments». Vidējā grupā III vieta Elzai Krasovskai par veikumu «Dzīvās plaisas», viņa arī no šīs pašas skolas. Savukārt atzinība izteikta Staiceles mūzikas un mākslas skolas audzēknei Alisei Tiltiņai. Apbalvošana iecerēta septembrī. Jau rakstījām, ka līdz augusta vidum LKA Eduarda Smiļģa teātra muzejā skatāma valsts konkursa scenogrāfijas maketu izstāde.

01.VII

Krimuldas novadā pieejamas Siguldas ID kartes

Krimuldas novadā deklarētie iedzīvotāji no piecu gadu vecuma var saņemt Siguldas ID kartes. Tās pieejamas novada domes ēkā Klientu apkalpošanas centrā. Pirmās īpašās kartes, kas ir ar individuālu dizainu un pielāgotu lojalitātes pro­grammu Krimuldas novada iedzīvotājiem, karšu īpašniekiem pasniedza abu novadu domes priekšsēdētāji – siguldietis Uģis Mitrevics un krimuldietis Linards Kumskis. Ar ID karti iedzīvotāji var saņemt virkni priekšrocību pašvaldības pakalpojumos un pasākumos. Siguldiešu ID karšu projekts paplašinās. No kaimiņnovadiem pirmie atsaukušies krimuldieši, drīzumā sekos Mālpils novads.

01.VII

Jahtu regate noslēgsies Kuivižos

Svētdien Ventspilī atklāja Rīgas līča regati («Gulf of Riga Regatta 2020»), kurā piedalās aptuveni 50 jahtu komandu no Baltijas valstīm, kā arī Polijas, Somijas, Zviedrijas un Dānijas. Tā ilgs piecas dienas un noslēgsies 3. jūlijā Kuivižu ostā, kur ap pulksten 21 notiks regates apbalvošanas un noslēguma ceremonija. Regatei var sekot līdzi tiešsaistē. Tās laikā burātāju un sabiedrības uzmanība sadarbībā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu tiks pievērsta Baltijas jūras vides veselībai. Starp sacensību organizētājiem ir arī Salacgrīvas ostas pārvalde.

30.VI

Airētāji no Brocēniem pārved deviņas medaļas

Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolas smaiļotāji un kanoe airētāji 20. jūnijā atklāja sacensību sezonu, piedaloties Latvijas Kanoe federācijas jaunatnes meistarsacīkstēs Brocēnos. Mūsu sportisti izcīnīja deviņas medaļas. Smaiļotājs Aldis Artūrs Vilde, startējot U-23 vecuma grupā, uzvarēja 1000 m distancē. Vēl pie zelta medaļas tika Santa Strode 500 m un Sammera Pojarkova 200 m. Santai arī sudrabs 200 m, bet Sammerai – 500 m. Bronzas medaļas dažādās distancēs izcīnīja Vanesa Pojarkova, Krista Bērziņa, Juris Alsbergs un Sigita Monta Dreimane.

30.VI

Korģenē pabeigta ceļu pārbūve

Ekspluatācijā nodota Zītaru iela un ceļa posms «Zītaru ielas sākums–Atvases» Korģenē. To pārbūve krietni iekavējās – būvnieks (SIA «CB 7») strādāja pusgadu ilgāk, nekā bija salīgts. Salacgrīvas novada ceļu un apsaimniekojamās teritorijas speciālists Ivo Juška pastāstīja, ka termiņa pārkāpuma dēļ uzņēmumam būs jāmaksā līgumsods, bet ar paveiktā kvalitāti pašvaldība ir apmierināta. Ceļu pārbūvēja ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu, ko piešķir grants ceļu atjaunošanai lauku apvidos.

30.VI

Salacgrīvas kapsētā – jauns zvans

Salacgrīvas kapsētas kapličas tornī uzstādīts jauns zvans. Tas tapis ar anonīmu ziedotāju atbalstu, kuri vēlējās sagādāt šādu dāvanu pilsētai Lielsalacas evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzes vārdā. Pirms uzstādīšanas kapličas tornī zvans vienu svētdienu bija novietots aplūkošanai baznīcā, kur tika arī iesvētīts. Mācītājs Andris Vilemsons norāda, ka jau ilgu laiku mūžībā aizgājušos nācies izvadīt bez zvana skaņas. Viņaprāt, tā rosina cilvēkus uz brīdi apstāties, aizdomāties par dzīvi, mūžību un garīgām vērtībām.

30.VI

Ainažu Jūrskolas muzejā rokdarbu izstāde

Ainažu Jūrskolas muzejā visu vasaru skatāma Antona Ikaunieka meitas Irīnas Vlasovas krustdūrienā izšūto gleznu izstāde. Jau trešā, tāpēc tai dots nosaukums «Kapteiņa meitiņas salons 3». Muzeja vadītāja Iveta Erdmane stāsta, ka daudzu gadu garumā izveidojušās labas attiecības ar A. Ikaunieka meitu. Šovasar bijis domāts izlikt izstādi par kādreizējo jūrskolnieku Kihnu Jenu, bet "kovidlaiks" patraucējis eksponātu savākšanu.

30.VI

Ugunsdzēsējiem glābējiem vairāki izsaukumi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vīru palīdzība bija nepieciešama Staicelē, kur dega zaru kaudze (15 m²), bet Liepupes pagastā – meža zemsedze (1200 m²). Salacgrīvas pagastā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja krauķi, kas bija sapinies koka zaros esošajā auklā.

26.VI

Limbažos būvēs sociālo pakalpojumu centru

Limbažu novada dome noslēgusi līgumu ar pilnsabiedrību «DakTehBūve» par sociālo pakalpojumu centra būvniecību Limbažos, Cēsu ielā 7. Jau esam rakstījuši, ka ēkā paredzēts izveidot grupu dzīvokļus 12 vietām un divas atelpas brīža pakalpojuma vietas pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Ēkas būvniecība izmaksās 662 413,46 eiro. Viss projekts kopumā (tajā bez būvniecības sadaļas ir arī telpu aprīkojuma iegāde) – 790 123,50 ei­ro. No tā valsts finansējums ir nepilni 20 tūkstoši, bet Eiropas Reģionālās attīstības fonda – 436 564 eiro, turklāt ir pamatotas cerības, ka šī summa varētu pieaugt. Deinstitucionalizācijas projekts noslēgsies nākamā gada beigās.

26.VI

Pludmales volejbolistiem pirmās medaļas

Igaunijas pilsētā Tartu notika pirmais «Swedbank» kausa izcīņas posms jauniešiem pludmales volejbolā U-14 vecuma grupai. Uz sacensībām devās arī Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolas volejbola nodaļas audzēknes Estere Oša un Estere Martinsone, kā arī Reds Martinsons pārī ar Kārli Mardoku. 40 meiteņu komandu konkurencē sīvās cīņās mūsu meitenes ierindojās 3. vietā. Zēniem startēja 23 komandas. Reds ar Kārli ne mazāk sīvās cīņās izpelnījās 2. vietu. Šīs sportistiem bija pirmās sacensības pēc ārkārtas stāvokļa atcelšanas.

26.VI

Salacgrīvā slēdz pieturvietu pie baznīcas

Salacgrīvā autobusi kādu laiku nepiestās pieturā «Katoļu baznīca». Tā likvidēta pilsētā notiekošās tranzītielas rekonstrukcijas dēļ. Pietura uz brīdi atsāks darbu tehnoloģiskā pārtraukuma laikā (ziemā), bet to pilnībā atjaunos pēc darbu noslēgšanas 2021. gada beigās. Slēgtajai tuvākās pieturas ir pie benzīntanka «Viada» un pēc tam Salac­grīvas centrā. Novada pašvaldības Informācijas nodaļas vadītāja Ilga Tiesnese teic, ka šobrīd iedzīvotāju sūdzības par satiksmes organizāciju nav saņemtas. Arī sastrēgumi neveidojas, lai gan būvdarbu zonā automašīnas pārvietojas pa vienu brauktuves joslu.

17.VI

Limbažu Zemnieku biedrībai piešķir finansējumu

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome atbalstījusi Limbažu Zemnieku biedrības (LZB) pieteikumu par finansējuma piešķiršanu dažu semināru rīkošanai. LZB valdes priekšsēdētājs Dainis Jurka izsūtījis biedriem vēstules un līdz Jāņiem gaida priekšlikumus, kādas tēmas viņus visvairāk interesē. Ja situācija ar Covid-19 nepasliktināsies, viņš sprieda, ka interesentiem, iespējams, varēs sarīkot arī pieredzes apmaiņas braucienu.

17.VI

LGB piedāvā Līgo viktorīnu

Limbažu Galvenā bibliotēka (LGB) līdz 26. jūnijam aicina piedalīties izklaidējoši izzinošā viktorīnā par Līgo svētku tradīcijām. Iepazīties ar noteikumiem un to aizpildīt var mājaslapā limbazubiblioteka.lv, kā arī LGB «Facebook» kontā. Viktorīna veidota, balstoties uz bibliotēkas krājumā esošajām grāmatām. Trīs precīzākos dalībniekus gaida balvas.

Esi moderns!

Aptauja

Vai šosezon jau esat tikuši pie pirmajām meža veltēm?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Karikatūra 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 5

Ieraudzīju – nobildēju