Sabīne, Sarma, Klaudijs
2021. gada 05.decembris
03.XII

Gada balva medniecībā – lēdurdzietim

Pagājušajā nedēļā Jaunmoku pilī jau septīto gadu norisinājās «Gada balvas medniecībā 2020» apbalvošanas ceremonija. Šis apbalvojums nominācijā «Par nozīmīgu ieguldījumu Vidzemē» piešķirts arī mednieku kolektīva «Lēdurga» vadītājam Aigaram Legzdiņam. Viņš ir aizrautīgs medību šaušanas sportists, kurš izglīto arī jaunos censoņus. Iepriekšējos gados no mūspuses šo balvu saņēmuši arī Alojas mednieku kluba vadītājs Aigars Rumbergs un «Mežgravas 3» vadītājs Modris Lilenblats. Gada balvu medniecībā organizē Latvijas Mednieku savienība un žurnāls «Medības. Makšķerēšana. Daba».

03.XII

Noslēdzas akcija «Dalies ar gaismu»

Noslēgusies Salacgrīvas jaunatnes un uzņēmējdarbības iniciatīvu centra «Bāka» akcija «Dalies ar gaismu», kurā ikviens tika aicināts pamanīt pozitīvās emocijas ikdienā. Tiem, kuri ar bildēm un stāstiem dalījās sociālajā medijā «Facebook», bija iespēja saņemt piemiņas veltes. Pēdējā izlozē laimīgā bija Guna Grote-Majore. Viņa atklāja savas Latvijas svētku mēneša sajūtas: "Novembra saulrieti un iesirmie rīti... Un pāri visam sarkanbaltsarkanais, kas plīvo mastā pie mūsu mājas. Un tad jau atceros Dziesmu svētkus un atmiņā nāk dziesmas vārdi “Klusi rokas uzliekam brīvās Latvijas karogam”." Balvu saņems arī aktīvākā akcijas dalībniece Līga Maurīte.

03.XII

Zemessargi dodas uz mācībām Igaunijā

Limbažu novada zemessargi šodien dosies uz Igaunijas brīvprātīgās aizsardzības līgas «Kaitseliit» rīkotajām starptautiskajām militārajām mācībām «Orkaan». Kopā ar kolēģiem no 2. Vidzemes brigādes vienībām viņi nedēļas nogali pavadīs Sāremā apkaimē. Latvijas pārstāvjiem jau ierasti būs jāpilda nosacītā pretinieka loma, lai «Kaitseliit» vienības varētu trenēt spējas veikt aizkavēšanas un aizsardzības operācijas. Mācībās «Orkaan» Latvija piedalās kopš 2009. gada. Mūsu zemessargi tās vienmēr gaida ar nepacietību un pēcāk ar dalību allaž bijuši apmierināti.

03.XII

Viļķenes bibliotēkā – Gintas Kalniņas pinumi

Viļķenes bibliotēkas logos decembrī skatāma viļķenietes, amatnieces Gintas Kalniņas pinumu izstāde. Šoreiz tie ir no klūgām un kārklu mizas veidoti gaismas objekti, kas skaisti izgaismos bibliotēku Ziemassvētku laikā. G. Kalniņa pastāstīja, ka tie ir gan dažāda lieluma un formu abažūri, gan uz grīdas novietojami gaismekļi, tāpat vienkārši interesantas instalācijas, kas darinātas no liepu mizas. Izstādē var aplūkot senāk veidotus, kā arī pavisam nesen tapušos darinājumus.

03.XII

Izdots Limbažiem veltīts kalendārs

Izdots limbažnieces Ingrīdas Briedes sagatavotais sienas kalendārs 2022. gadam ar 12 fotogrāfijām, kurās iemūžināti Limbažu skati. Foto veidojuši pati kalendāra sastādītāja, kā arī limbažnieki Ingus Evertovskis un Guntars Vītols. Tāpat izdevumā publicēts Jāņa Petera Limbažiem veltīts dzejolis un pilsētas himna, kuras vārdu autors ir Dailonis Vanags. I. Briedei iecere veidot pilsētas kalendāru radusies pirms dažiem gadiem. "Gatavojoties sūtīt materiālus uz tipogrāfiju, nedaudz bažījos, vai skaistās fotogrāfijas būs tikpat kvalitatīvi iespiestas, bet viss ir kārtībā," par rezultātu priecājas autore.

01.XII

Aicina pastāstīt par iedvesmojošiem jauniešiem

Limbažu jauniešu centrs aicina visus piedalīties akcijā, kurā iecerēts apzināt un sveikt iedvesmojošas personības, kas darbojas jaunatnes jomā. Tie var būt gan paši jaunieši (no 13 līdz 25 gadiem), gan pieaugušie, kuri ar viņiem darbojas, – skolotāji, treneri u.c. Par viņiem varat pastāstīt vēl līdz nedēļas beigām. Rak­stiet, zvaniet vai sūtiet ziņas jauniešu centra darbiniekiem vai izmantojiet sociālos medijus. Var arī uzrakstīt vēstuli uz papīra un nodot Bērnu un jauniešu centra dežurantei. No pretendentiem tiks izvēlēti 13, kurus sveiks, kā arī aicinās savu iedvesmas stāstu atklāt citiem.

01.XII

Bērnu literatūras centrā divas jaunas izstādes

Limbažu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā apskatāmas divas jaunas izstādes. 1. stāvu līdz 17. decembrim rotās viļķenietes Maijas Kreišmanes darinātās gaismas virtenes – no dažādu krāsu kokvilnas diegiem gatavotās bumbas, kas vienlaikus ir skaists Ziemassvētku laika dekors. Savukārt 2. stāvā līdz 30. decembrim var aplūkot alojieša Jāņa Birkmaņa zvaniņu kolekciju. Tajā ir vairāk nekā 60 dažāda izmēra, formas un materiālu skanošo priekšmetu. Daļa no tiem ir daudzus gadus veci, papildināti ar senlaicīgiem zīmējumiem un rotājumiem, kāds izgatavots pat no kristāla.

01.XII

OC «Limbaži»/MSĢ volejbolisti – «Optibet» Latvijas čempionātā

Atsākušās spēles «Optibet» Latvijas čempionātā volejbolā. Tajā startē arī Olimpiskā centra (OC) «Limbaži»/Murjāņu sporta ģimnāzijas komanda. No līdz šim aizvadītajām septiņām spēlēm mūsu volejbolisti piecās uzvarējuši, bet divās piekāpušies pretiniekiem. Šobrīd OC «Limbaži»/MSĢ deviņu komandu konkurencē ierindojas otrajā pozīcijā, piekāpjoties vien Vecumnieku volejbolistiem, kuri gan aizvadījuši par vienu maču mazāk.

01.XII

Olimpiskā centra basketbola čempionāta rezultāti

Olimpiskā centra (OC) «Limbaži» basketbola čempionātā aizvadītās nedēļas nogales spēlēs šādi rezultāti: BK «Salac­grīva»–«Spartaks» – 107:76; BK «Lēdurga»–«Umurga» – 66:52; BK «Rakši»–BK «Viļķene» – 89:80; «Krimulda»–«Aloja/Grain­tech» – 98:64; «Salacgrīvas vidusskola»–«Limbažu novada sporta skola» – 83:52.

30.XI

Cer uzlabot darba apstākļus arī Vidrižu doktorātā

Atsaucoties SIA «Vidrižu doktorāts» lūgumam, Limbažu novada centrālās administrācijas Attīstības nodaļa sagatavojusi pieteikumu pretendēšanai uz Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finanšu piesaisti ģimenes ārstes prakses vietas uzlabošanai. Paredzēts izbūvēt ventilācijas sistēmu. Projekta īstenošana izmaksās 11 000 eiro, "lauvas tiesu" domāts iegūt no ERAF, bet 660 eiro, kā arī teju 2000 eiro priekšfinansējumam sola nodrošināt pašvaldība. Līdzīgs pieteikums sagatavots, lai uzlabotu apstākļus arī ģimenes ārsta prakses vietā Skultē.

30.XI

Pieņem ekspluatācijā Cēsu ielas 7. namu Limbažos

Ekspluatācijā pieņemts jaunuzbūvētais nams Cēsu ielā 7, Limbažos, kur, kā jau iepriekš «Auseklī» rakstīts, būs sociālo pakalpojumu centrs. Ēkā izveidoti grupu dzīvokļi un tiks sniegts īslaicīgās sociālās aprūpes jeb atelpas brīža pakalpojums. Tas veikts Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projektā par pakalpojumu infrastruktūras attīstību deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai. Patlaban izsludināts iepirkums mēbeļu un iekārtu iegādei. Centrs pēc tā iekārtošanas un nepieciešamo dokumentu sagatavošanas varētu tikt atvērts pavasara beigās vai vasaras sākumā.

30.XI

Ciklā «Latvijas kods» skatāma īsfilma par staiceliešiem

No šodienas otrdienās plkst. 21.55 kanālā LTV1 skatītājiem piedāvās piecus jaunus stāstus par Latviju 2021. gadā. 14. decembrī pirmizrādi piedzīvos arī dokumentālā filma «Latvijas kods. Palaist», kas vēsta par staiceliešiem Valentīnu Andrejevu un viņas pusaugu dēlu Ruslanu, talantīgu pianistu. Tas ir stāsts par mammu, kurai jāpalaiž savs dēls no mazpilsētas uz skolu galvaspilsētā. Darbs tapis LTV dokumentālo filmu projektā «Latvijas kods. Latvija šodien». Īsfilmas varēs noskatīties arī vietnē «REplay.lv».

30.XI

Aicina sūtīt apsveikumus eglītes rotāšanai Puikulē

Brīvzemnieku pagasta lielās svētku egles Ozolmuižā un Puikulē iecerēts rotāt ar iedzīvotāju iesūtītām apsveikumu kartītēm. Ikviens aicināts uzrakstīt sveicienu, novēlējumu vai labus vārdus, kas veltīti sev pašam, apkārtējiem, pagastam, valstij vai visai pasaulei. Kartītes personīgi vai elektroniski līdz 7. decembrim iespējams iesniegt Puikules tautas namā Ziedītei Jirgensonei un Ozolmuižā Vizmai Stumpei. Pirms rotāt ar kartītēm eglīti, tās tiks ielaminētas.

26.XI

«Spēlmaņu naktī» triumfē izrāde ar novadnieka piedalīšanos

Otrdienas vakarā Dailes teātrī tā leģendārā režisora un aktiera Eduarda Smiļģa 135. dzimšanas dienā jau 28. reizi notika «Spēlmaņu nakts» ceremonija. Tajā tika apbalvoti aizvadītās sezonas izcilākie iestudējumi un individuālie veikumi. Šoreiz «Grand Prix» (iepriekš tituls «Gada izrāde») saņēma režisora Viestura Kairiša iestudētais «Smiļģis» Dailes teātrī. Tajā viens no sešiem ievērojamās teātra personības atveidotājiem ir alojietis Lauris Dzelzītis. Pasākumu vadīja 12 teātrus pārstāvoši vadītāju pāri, tostarp Nacionālā teātra aktieris limbažnieks Arturs Krūz­kops kopā ar kolēģi Janu Ļisovu.

26.XI

«Limbažu novada vēstīs» – par Lūgšanu brokastīm

Svētdien pulksten 19.30 ReTV pārraidē «Limbažu novada vēstis» būs arī stāsts par Lūgšanu brokastīm, kam gatavojas nodibinājums «Limbažu fonds». Šāds labdarības pasākums iecerēts jau sesto reizi. Iepriekšējos gados Lūgšanu brokastīs vāca ziedojumus talantīgu jauno mūziķu atbalstam. Šoreiz nolemts ziedojumus izmantot pašas Puikules muižas, kas allaž uzņēmusi pasākuma dalībniekus, vēsturiskās restaurācijas ideju īstenošanai.

26.XI

Galvas izvēdināšanai iesaka Ainažu molu

Kā lielisku vietu, kurp doties, lai izvēdinātu galvu un izvairītos no ļaužu bur­zmas, portāla Delfi.lv sadaļas «Tūrisma gids» veidotāji iesaka ļoti skaistu pastaigu vietu – Ainažu Ziemeļu molu. Tas veidots no laukakmeņiem un ir vienīgā saglabājusies liecība par šeit kādreiz bijušo ostu. Tam līdzās plešas randu pļavas, kas bagātas ar dažādām putnu sugām. «Tūrisma gids» atgādina – apmeklējot publiskas vietas un dodoties dabā, atcerieties par Covid-19 un sargājiet gan sevi, gan citus!

26.XI

Aicina veidot Kārļa Keres gleznu izstādi

Atzīmējot novadnieka gleznotāja, fotogrāfa un dzejnieka Kārļa Keres 100. jubileju, Staiceles pilsētas bibliotēka un muzejs «Pivālind» iecerējis bibliotēkā veidot viņa gleznu izstādi. Šoreiz plānots izstādīt nevis muzeja krājumā esošos, bet darbus no privātkolekcijām, jo zināms, ka mākslinieka devums bijis bagātīgs. Tālab izstādes veidošanai aicināti atsaukties tie, kuriem pieder kāda K. Keres glezna, lai to izstādītu no 6. decembra līdz 6. janvārim. Gleznas gaidītas Staiceles bibliotēkā vai muzejā. Taps arī īpašs video no muzeja un bibliotēkas materiāliem, kā arī filmējot atmiņu stāstus.

24.XI

Vidrižniece – viena no emociju grāmatas izdevējām

Klajā nācis Lizas Foslīnas un Mollijas Vestas Dafijas grāmatas «Vēsā mierā. Emocijas darba vidē (un kā tās palīdz gūt panākumus)» tulkojums latviešu valodā. Sadarbībā ar atbalstītājiem to latviski izdeva SIA «Growing», kura līdzīpašniece ir arī vidrižniece, biznesa trenere un konsultante Jana Strogonova. Grāmatā aprakstīts, kā iedarbīgi un praktiski pārvaldīt savas emocijas, kādas izpaust, kādas paturēt pie sevis, lai justos laimīgāki. Tulkotais darbs meklējams Jāņa Rozes grāmatnīcās vai minētajā uzņēmumā.

Esi moderns!

Aptauja

Vai priecājaties par sniegu?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Karikatūra 2
 • Filmēt aizliegts!

Ieraudzīju – nobildēju