Venta, Salvis, Selva
2022. gada 20.maijs
20.V

Uzsākta aptauja par apļveida krustojumiem Limbažos

Limbažu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus piedalīties aptaujā par apļveida krustojumu vizuālā tēla uzlabošanu. Pilsētā ir izbūvēti 6 krustojumi, kas nodrošina ceļu satiksmes drošību un atslogo Limbažu centru no smago automašīnu plūsmas. Aptaujas mērķis ir noskaidrot iedzīvotāju viedokli par apļu noformējumu. Kā varianti tiek piedāvāti dekoratīvie augi, vides dizaina objekti, reklāmas baneri, varbūt citi ieteikumi un idejas. Aptaujas saite atrodama Limbažu novada pašvaldības mājaslapā www.limbazunovads.lv, sadaļā «Jaunumi», arī pašvaldības profilā sociālo tīklu vietnē «facebook». Atbildēt uz jautājumiem un savu viedokli izteikt iespējams līdz 5. jūnijam.

20.V

Noslēdzies VII Ziemeļvidzemes pūšaminstrumentu spēles konkurss

Noslēdzies Salacgrīvas mūzikas skolas rīkotais VII Ziemeļvidzemes pūšaminstrumentu spēles audzēkņu konkurss, kas jau otro gadu notika attālināti. Tajā piedalījās 47 dalībnieki no 20 Latvijas mūzikas skolām, tostarp mūspuses. Labus panākumus guva Limbažu mūzikas un mākslas skolas flautistes – jaunākajā grupā piedalījās Jete Menke, iegūstot pirmo vietu, bet Elīza Kukaine ieguva otro vietu vecākajā grupā (skolotāja Solveiga Alaine-Barkovska, koncertmeistare Natālija Meļņikoviča). Savukārt Salacgrīvas mūzikas skolas audzēknis Alberts Treijs ar trompetes spēli ieguva trešo vietu (skolotājs Klāvs Borozdins, koncertmeistare Inga Strante).

20.V

Mūsu smaiļotāji – Pasaules kausa posmā

No 19. līdz 22. maijam Čehijas pilsētā Račicē norisinās Pasaules kausa 1. posma sacensības smaiļošanā un kanoe airēšanā. Tajās startē arī Olimpiskā centra «Limbaži» smaiļotāji Aldis Artūrs Vilde un Aleksejs Rumjancevs. Rīt viņi uzsāks Pasaules kausa sacensības smailīšu divniekā 500 m distancē. Kopā piedalās 53 laivas, kas sadalītas sešos braucienos. Mūsu sportistu starts 21. maijā pulk­sten 16.08 pēc Latvijas laika. Tiešraide šeit: https://www.canoeicf.com. Pusfināli risināsies sestdien no pulksten 18.40, bet fināli svētdien no 11.42.

20.V

Veiksmīgs starts – šķēpmešanas sacensībās Jelgavā

Jelgavā notika «Olimpisko čempionu Ineses Jaunzemes un Jāņa Lūša memo­riāls» – sacensības šķēpmešanā. Tajās startēja arī Limbažu novada sporta skolas audzēkne Laura Noriņa. U-18 grupā jaunietēm viņa ierindojās 8. vietā, sasniedzot jaunu personisko rekordu – 37,90 m.

18.V

Vieglatlētiem medaļas pirmajā Latvijas čempionātā stafetēs

Valmierā notika pirmais jaunās sezonas Latvijas čempionāts. Pirmo reizi tas bija čempionāts tikai stafetēs. Tajā piedalījās arī Limbažu novada sporta skolas U-16 vecuma grupas vieglatlēti (trenere Ginta Teko). Viņi izcīnīja divas godalgas. Sudraba medaļas 4 x 100 m stafetē zēniem (48,35 s). Komandā startēja Niks Kalvāns, Toms Jansons, Adrians Zviedris un Agris Rūdolfs Rencis. Bronzas medaļas jauktajā zviedru stafetē 100 m+200 m+300 m+400 m (2:19,26).To veica Emīlija Goba, A. R. Rencis, Luīze Bērtiņa un A. Zviedris.

18.V

Pases un eID kartes var noformēt arī rindas kārtībā

No 16. maija Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Limbažu nodaļa atsākusi noformēt un izsniegt personu apliecinošus dokumentus – pilsoņu pases un eID kartes – gan rindas kārtībā, gan pēc iepriekšēja pieraksta. Izmaiņas klientu apkalpošanā attiecas uz 27 pārvaldes teritoriālajām nodaļām visā Latvijā un to mērķis ir mazināt rindas un uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Rindas kārtība attiecas tikai uz pasēm un eID kartēm, bet uzturēšanās atļaujas kartes noformēšanai vēl aizvien būs jāveic iepriekšējs pieraksts.

18.V

Mūsējiem panākumi medību šaušanas sacīkstēs

Nedēļas nogalē Līvānu novada šautuvē «Steķi» norisinājās Latvijas Kausa šaušanā pa skrejošo mežacūku (SK-35) 2. posms, kurā labus rezultātus sasniedza arī mūspuses mednieki. Individuālajā vērtējumā meistaru kategorijā limbažnieks Edgars Zeidmanis izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Turklāt ar viņa un lēdurdzieša Kārļa Bērziņa līdzdalību uzvaru šajā posmā svinēja arī abu pārstāvētā komanda «Mārkulīči 1». Limbažnieka dalību sacensībās atbalstīja AS «Limbažu siers».

18.V

Limbažnieki spēlē šaha turnīrā Valmierā

Pirmdien Valmierā norisinājās ilggadējo šaha sacensību – Harija Ruļļa ceļojošā kausa izcīņas ātrspēlē – kārtējais ikmēneša posms. Tajā prasmes un veiksmi pārbaudīja arī Limbažu spēlētāji. Piekāpjoties turnīra uzvarētājam priekulietim Andrim Ručam, limbažnieks Ivo Saksis izcīnīja 2. vietu. Trešais bija cēsnieks Matīss Mitenieks, bet 5. vietā ierindojās otrs limbažnieks – Jānis Meijers.

18.V

VUGD pāris izsaukumu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) pirmdien pulksten 10.59 saņēma izsaukumu uz Katvaru pagastu, kur dega saimniecības ēka 100 m² platībā. Pulksten 14.58 ugunsgrēks tika likvidēts. Savukārt nedēļas nogalē dzēsti sodrēji mājas dūmvadā Limbažos, Baumaņu Kārļa laukumā.

18.V

Klātienes konsultācijas par tieslietu sistēmas pakalpojumiem e-vidē

No 23. maija Limbažu novada iedzīvotājiem būs iespēja klātienē saņemt konsultācijas par tieslietu sistēmas pakalpojumiem un iespējām tos izmantot elektroniskajā vidē. Pilotprojektā «Tieslietu sistēmas pakalpojumi pašvaldībās» interesentiem tiks sniegta informācija par Valsts zemes dienesta, Uzņēmumu reģistra, Juridiskās palīdzības administrācijas, Patentu valdes un Valsts valodas centra e-pakalpojumiem. Klātienes konsultācijas, pēc iepriekšēja pieraksta, būs pieejamas otrdienās un ceturtdienās Limbažu novada pašvaldībā. Tālrunis uzziņām 25637421.

17.V

Ievēlēta novada jauniešu dome

Izvēlēta Limbažu novada jauniešu dome, kurā darbosies 15 "deputāti". Priekšsēdētājas pienākumus pildīs alojiete Alise Amanda Abendrote, viņas vietnieks būs salacgrīvietis Adrians Ginters. Pirmā tikšanās notiks klātienē Alojā, turpmāk tā strādās arī attālināti. Novada Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Madara Skrastiņa ir gandarīta, ka pārstāvētas dažādas pilsētas un pagasti. Viņa uzsver, ka pašvaldība domi atbalstīs, bet tas, kā jaunieši strādās, kādas ieceres īstenos, galvenokārt būs atkarīgs no pašiem, viņu vēlmēm un uzņēmības.

17.V

Staicelē viesojās Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde

Atzīmējot Eiropas dienu, Staicelē viesojās Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Dace Melbārde. Viņa vispirms iepazinās ar pilsētu, bet pēc tam bibliotēkā tikās ar iedzīvotājiem, paužot viedokli un informējot par dažādām aktualitātēm, tostarp notikumiem Ukrainā un mediju lomu. Deputāte aicināja klātesošos būt aktīvai sabiedrības daļai, iesaistoties ne tikai ikdienas notikumu veidošanā, bet arī piedaloties EP vēlēšanās nākamgad. Vēl D. Melbārde pastāstīja par topošo izglītības programmu «Vienota izglītības telpa», kas būs ieguvums visiem studentiem, kā arī pilotprojektu «Kultūras līderības pro­gram­ma».

17.V

Svētciema bibliotēkā vietējo rokdarbnieku meistarojumi

Svētciema bibliotēkā līdz 23. maijam apskatāma rokdarbu izstāde «Veram vaļā pūra lādi». Apkopoti ne tikai vietējo rokdarbnieču darbi, bet arī pūra lādēs noglabātie vecmāmiņu meistarojumi. Bibliotēkas vadītāja Līga Borozdina pastāstīja, ka pandēmijas laikā Svētciema rokdarbnieces čakli pastrādājušas. Izstādē redzami 10 autoru darbi: adītas segas, džemperi, izšūtas sedziņas, adītas zeķes un arī pašdarinātas leļļu drēbītes. Lepojoties ar paaudžu mantojumu, izlikti arī saglabātie izšuvumi, austie dvieļi, tamborējumi un pat 30. gados izdotās rokdarbu grāmatas. L. Borozdina teic, ka pasākums dod iespēju ne tikai parādīt paveikto, bet arī dalīties pieredzē.

17.V

Notiks militāras mācības

19. maija naktī no pulksten 0.00 līdz 11.00 Limbažu novada teritorijā norisināsies Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes 1. mehanizētā kājnieku bataljona mācības. To laikā karavīri ar kvadricikliem pārvietosies pa novada koplietošanas ceļiem. Mācību rīkotāji informē, ka tiks ievērotas uguns drošības un dabas aizsardzības noteikumu prasības. Civilo iedzīvotāju dzīvība, veselība un privātīpašums netiks apdraudēts.

13.V

SIA «Limbažu ceļi» starp labākajiem prakšu uzņēmumiem

Rīgas Motormuzejā notika apbalvošanas ceremonija, ko rīkoja Latvijas Darba devēju konfederācija, jau ceturto gadu suminot uzņēmumus, kas atsaucīgi īsteno darba vidē balstītas mācības un mācību prakses, dodot iespēju profesionālo skolu audzēkņiem praktizēties reālā uzņēmumu vidē. Vidzemē starp pieciem labākajiem prakšu uzņēmumiem bija nominēta arī SIA «Limbažu ceļi», bet balvu ieguva SIA «8 CBR» – viena no vecākajām un lielākajām ceļu un tiltu būves sabiedrībām Latvijā.

13.V

Arī VUGD aroda svētku dienā gaida viesus

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 157. gadadienu, 17. maijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) rīko atvērto durvju dienu. Arī mūspusē – VUGD Limbažu daļā, Alojas un Salac­grīvas posteņos – gan lieli, gan mazi varēs ieskatīties ugunsdzēsēju glābēju ikdienā, izmēģināt viņu aprīkojumu un rast atbildes uz jautājumiem par ugunsdzēsību un drošību. Vēlama gan iepriekšēja pieteikšanās, sazinoties ar katras daļas vai posteņa kontaktpersonu. Atvērto durvju diena klātienē tiks rīkota pēc ilgāka, pandēmijas radīta pārtraukuma.

13.V

Mūspusē droši var sākt oficiālo peldsezonu

Svētdien, 15. maijā, Latvijā sākas oficiālā peldsezona, kas ilgst līdz pat septembrim. Šīs nedēļas sākumā Veselības inspekcijas speciālisti, kā ierasts pirms sezonas starta, pārbaudīja peldūdens kvalitāti 57 oficiālajās peldvietās Latvijā, tai skaitā piecās mūspusē. Ainažu un Salacgrīvas pludmalē, peldvietā «Vārzas» Skultē un «Krimalnieki» Tūjā, tāpat Limbažu Liel­ezera peldvietā ņemto analīžu rezultāti atbilst normai un ūdens priekus var droši baudīt. Šogad oficiālajās vietās gaidāmas vēl četras analīžu ņemšanas reizes, lai monitorētu peldūdens kvalitāti.

13.V

Umurgas teātrim desmitgades izrāde

Šovakar Umurgas kultūras namā vietējais amatierteātris «Kronis visam» aicina uz pirmizrādi – Anitas Grīnieces lugu «Puķu brokastis», ar ko kolektīvs svin savu desmitgadi. Režisore Indra Rube atzina, ka pandēmijas laiks tā rindas ir paretinājis un izrādē piedalās vien četras dāmas. "Viņas ir cīnītājas!" viņa uzslavēja. Režisore un aktrises uz vakara brokastīm kultūras namā ļoti gaida arī bijušos teātra spēlētājus, tāpat citus skatītājus.

Esi moderns!

Aptauja

Vai vasarā dosieties kādā ārzemju ceļojumā?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju