Laura, Jadviga
2021. gada 18.aprīlis

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

16.IV

Limbažos vērtēs 12 kultūras projektu

Pašvaldības rīkotajā konkursā «Atbalsts kultūras projektiem Limbažu novadā» saņemts 12 pieteikumu. Ieceru vidū ir tādas, ko apstākļi neliegs īstenot, – piemēram, izdot vairākas grāmatas, taču gana daudzi pasākumi un meistarklases varēs notikt tikai tad, kad tiks atviegloti pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi. Gandrīz visi iesniedzēji cer saņemt maksimālo atbalsta summu – 700 eiro. Kopējā summa, kas nepieciešama, lai šo vēlmi apmierinātu ir 8,1 tūkstotis eiro, konkursa finansējums – 5600. Projektus komisija vērtēs šonedēļ, par atbalsta piešķiršanu deputāti lems domes šīmēneša sēdē.

16.IV

Salacgrīva un Krimulda – starp "drošajiem novadiem"

Trešdien Slimību profilakses un kontroles centrs paziņoja tās 55 Latvijas pašvaldības, kurās atļautas mācības klātienē. Joprojām starp drošajiem novadiem ir Salacgrīva. Tātad 1.–6. klases uz skolu dosies katru dienu, bet pārējās – rotācijas kārtībā. Drošajām pašvaldībām nu pievienojies arī Krimuldas novads, taču diemžēl no šī saraksta izkritusi Aloja. Tiesa, divpadsmitklasnieki arī šajās pašvaldībās (tāpat Limbažu novadā) divreiz nedēļā drīkst apmeklēt skolu, taču stundas notiek vien tajos mācību priekšmetos, kuros jākārto centralizētie eksāmeni.

16.IV

«Sapņu medniece» kā skaistāko iesaka arī vietu Limbažu novadā

Tuvāku un tālāku ceļojumu bloga «Sapņu medniece» veidotāji Alīna un Jēkabs Andrušaiti iesaka 25 skaistākās pastaigu un apskates vietas Latvijā pavasarī. Viņu izveidotā un pašu pārbaudītā topa vidū ir arī Katvaru muižas liepu audze un tai blakus esošais ezers. "Spocīgā liepu aleja ir laba vieta neparastām fotogrāfijām, un, lai arī liepu nav daudz, tās ir senas un vietai ir īpaša aura!" norāda «Sapņu medniece» veidotāji. Izlasē iekļautās vietas apmeklējamas gan tagad, gan vasaras sākumā.

16.IV

Dzēsti vairāki kūlas ugunsgrēki

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā pirmdien saņemti izsaukumi uz diviem kūlas ugunsgrēkiem. Staiceles pagastā dega 300 m² platībā (tas likvidēts pirms dzēsēju ierašanās), bet Pāles pagastā degšana notika 4 ha platībā. Trešdien uguns bija iesprukusi pērnajā zālē Umurgas pagastā – kūla dega 200 m² un 5000 m² platībā.

14.IV

Aktīvisti analizē Limbažu Jūras ielas projektu

Portālā «www.pilsetacilvekiem.lv» var izlasīt rakstu «Kāpēc varam darīt, kā labāk, ja varam darīt kā parasti?», kurā analizēti divi ielu projekti. Viens no tiem – iecere pārbūvēt Jūras ielu Limbažos. Publikācijā norādīts uz nepilnībām tajā, kā arī iespējamajiem mūsdienīgākajiem tehniskajiem risinājumiem. Jau iepriekš rakstījām, ka novada pašvaldība marta sākumā rīkoja sapulci, kurā iedzīvotāji varēja iepazīties ar ielas pārbūves plāniem, kā arī uzdot jautājumus un izteikt savu viedokli. Tās ierakstu var noskatīties Limbažu novada domes profilā kanālā «YouTube».

14.IV

Alojas novadā aicina izstaigāt putnu kontūras

Līdz svētdienai, 18. aprīlim, Alojā un Staicelē ikviens aicināts piedalīties putnu kontūru izstaigāšanā ar devīzi «Atbrīvo savus putnus un ļauj tiem lidot». Alojā iezīmētais maršruts vizuāli atgādina vālodzi, Staicelē – balto stārķi. Pastaigas laikā iespējams pārbaudīt zināšanas par gājputniem. Lai piedalītos, nepieciešama viedierīce un aplikācija «Actionbound». Seši labāko rezultātu ieguvēji tiks pie vietējo ražotāju sarūpētām balvām. Ideja par šādu aktivitāti pieder Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studentei Kristīnei Kalnmačai, kura šobrīd ir praksē novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļā.

14.IV

Mūsu jaunajiem folkloristiem panākumi «Anekdošu virpulī»

Valsts izglītības satura centra rīkotā attālinātā stāstnieku konkursa «Anekdošu virpulis 2021» finālā labi novērtēti arī mūspuses folkloras kopu bērni un jaunieši. «Zoom» platformā dalībnieki žūrijai stāstīja savas jestrākās anekdotes. Dižā smīdinātāja titulu saņēma Lēdurgas kultūras nama folkloras kopas «Putni» dalībniece Samanta Martinova un Adrians Ginters no Salacgrīvas vidusskolas «Zēģelītes». Edvards Rubezis no Limbažu vidusskolas «Kamolīša» saņēma novērtējumu «Mazais smīdinātājs». Finālā tikās 56 labākie stāstnieki no visas Latvijas. Tiesības tajā startēt viņi izcīnīja «Pulkā eimu, pulkā teku» novadu konkursu pusfinālos.

14.IV

LTV1 spēlē «V.I.P.» pārstāvēta arī mūspuse

Pirmdien LTV1 erudīcijas spēlē «V.I.P.» sacentās Mihaila Čehova Rīgas Krievu un Dailes teātra aktieri, viņu vidū arī salac­grīvietis Andris Bulis. Komandu spēle bija līdzvērtīga, bet izšķirošajā, 10. jautājumā par amerikāņu aktrisi Elizabeti Teilori A. Buļa pārstāvētā Dailes teātra komanda atbildēja nepareizi un palika 2. vietā. Starp citu, skatītāju jautājumu par lugu «Zelta zirgs» "dailēniešu" pretinieku komandai bija sagatavojusi Viļķenes bibliotēkas vadītāja Mārīte Purmale. Raidījuma atkārtojumu var noskatīties vietnē www.ltv.lsm.lv.

13.IV

Limbažnieces tiešsaistes sarunās «4 par kultūru»

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) divreiz mēnesī līdz maijam skolēniem piedāvā tiešsaistes sarunas «4 par kultūru». Katrā no tikšanās reizēm četri LKA studenti stāsta par savu iepazīšanos ar akadēmiju, studiju programmām un mācībām no jauniešu skatupunkta. 8. aprīļa četrotnē bija arī divas Limbažu 3. vidusskolas absolventes, kuras tagad studē LKA. Estere Tauriņa, kura izvēlējusies radošās industrijas, mācās 2. kursā, bet Melānija Gulbe jau 3. kursā apgūst kultūras socioloģiju un menedžmentu.

13.IV

Var balsot par Lūcijas Sičevskas dziesmu «Radio SWH»

Limbažniece Lūcija Sičevska ar savu dziesmu «Pamira kalni» piedalās «Radio SWH» raidījuma «Priekšnams» konkursā «Top 9 1/2». Pēc vairāku nedēļu dalības šajā konkursā limbažnieces skaņdarbs 12 dziesmu konkurencē pakāpies uz 3. vietu. Vietu iknedēļas topā nosaka klausītāju balsojums. Reģistrējoties atbalstītāji par to var nobalsot radio mājaslapā (ik dienu pat vairākas reizes) un tā sociālo tīklu kontos. Dziesma, kas visilgāk noturēsies topa virsotnē, iekļūs ikdienas rotācijā kādā no AS «Radio SWH» radiostaciju repertuāriem. Tas ir limbažnieces sapnis.

13.IV

Izmaiņas maršrutos Limbaži–Straupe–Lēdurga un Cēsis–Straupe–Lēdurga

Straupes pamatskolā atsāktas mācības klātienē, tālab atjaunots maršruta Nr. 5453 Limbaži–Straupe–Lēdurga reiss, kas Limbažu autoostā pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās tiek uzsākts plkst. 7, bet pieturā «Bērnudārzs» – plkst. 15.20. Tāpat atsācis kursēt maršruta Nr. 5454 Cēsis–Straupe–Lēdurga autobuss, kas no pieturas «Bērnudārzs» pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās izbrauc plkst. 8.02, bet no Cēsu autoostas – plkst. 13.05.

13.IV

VUGD vairāki izsaukumi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Jauno ielu Limbažos, kur daudzstāvu dzīvojamās mājas 3. stāva balkonā dega koka starpsiena. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās. Vairākviet degusi kūla. Lēdurgas pagastā tas notika 1 ha, Skultes pagastā 200 m² (uguns apdzēsta pirms VUGD ierašanās), bet Katvaru pagastā – 300 m² platībā.

13.IV

OC «Limbaži» rīko attālinātas skriešanas sacensības

Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome, sadarbojoties ar Olimpisko centru (OC) «Limbaži», projektā «Restart Sport Engine in EU» organizē attālinātās skriešanas sacensības «Restart Sport Engine in EU RUN». Sacensības norisinās līdz 30. (ieskaitot) aprīlim. Dalībniekiem sev ērtā laikā jānoskrien 6,32 km gara trase, fiksējot laiku aplikācijas «Strava» segmentā (tas atrodams OC «Limbaži» mājaslapā, arī «feisbuka» kontā). Cenšoties uzlabot savu rezultātu, skriet iespējams vairākas reizes. Sacensībās vērtēs laiku, kurā veikta konkrētā trase. Godalgoto vietu ieguvējus vīriešu un sieviešu konkurencē trīs vecuma grupās paziņos maija sākumā.

09.IV

LBLA padomē arī «Aloja-Starkelsen» vadītājs

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) biedru kopsapulcē un valdes vēlēšanās uz nākamo termiņu ievēlēts ilggadējais biedrības vadītājs Gustavs Norkārklis. Valdē turpinās darboties arī uzņēmuma «Aloja-Starkelsen» vadītājs Jānis Garančs. LBLA galvenais mērķis ir panākt, lai līdz 2030. gadam Latvijā vismaz 30% lauksaimniecības zemes tiek apstrādāti bioloģiski, kā arī zaļajā publiskajā iepirkumā vismaz 30% pārtikas būtu bioloģiski sertificēti.

09.IV

Lieldienas Salacgrīvas «Vilnītī»

Salacgrīvas pirmsskolas izglītības iestādes «Vilnītis» ar filiālēm Korģenē un Svētciemā bērni Lieldienas sagaidīja krāsaini un daudzveidīgi. Pie bērniem ciemojās Lieldienu zaķi. Mazie gatavoja zaķu maskas, kā arī krāsoja un rotāja olas. Iets rotaļās un dziedāts, ripinātas olas un skandētas tautasdziesmas, kā arī visi augstu šūpojušies, lai vasarā nekostu odi. Bērni norises novērtēja ar vārdiem: "Šī bija ļoti laimīga diena!"

09.IV

Noslēgusies lūšu medību sezona

Noslēgusies 2020./2021. gada lūšu medību sezona. No Latvijā atļautajiem 80 dzīvniekiem nomedīti 77 īpatņi, tai skaitā astoņi mūspusē – četri Salacgrīvas, divi Alojas un pa vienam Skultes un Vidrižu pagastā. Pērnajā šo dzīvnieku medību sezonā mūspusē nomedīti četri lielie kaķi. Arī šosezon Valsts meža dienests, tāpat kā pērn, noteica ne vien saīsinātu medīšanas termiņu, bet arī samazinātu to nomedīšanas atļauju skaitu. Pērnajā sezonā bija ļauts medīt 100 (iepriekšējos gadus – 150), bet nule aizvadītajā – 80 lūšu.

09.IV

Žurnālā «Bioloģiski» saruna ar novadniekiem

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas aprīļa izdevumā «Bioloģiski» lasāma saruna arī ar mūspuses ļaudīm. Umurgas pagasta bioloģiskās saimniecības «Arāji» pārstāvji Ināra un Jānis Liepiņi un Inga un Jānis Fricleji rakstā «Kā strādā, tā dzīvo» atklāj savu pieredzi, kā ir saimniekot bioloģiski. Viņi audzē mājputnus un dārzeņus, gatavo konservus un citus produktus. Galvenais abu paaudžu secinājums – bioloģiskā saimniecība nozīmē mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties.

07.IV

LVF jaunatnes komisijā – Inta Mežgaile

Latvijas Volejbola federācija (LVF) valdes sēdē apstiprinājusi federācijas komisiju (jaunatnes, senioru, pludmales, treneru, tiesnešu, sacensību organizēšanas) vadītājus un to sastāvu. Jaunatnes komisijā iekļauta arī Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolas volejbola trenere Inta Mežgaile.

Esi moderns!

Aptauja

Vai vajadzētu šogad rīkot Skolēnu dziesmu un deju svētkus?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Karikatūra 1
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7

Ieraudzīju – nobildēju