Rauls, Rodrigo
2021. gada 25.septembris
24.IX

Rīt Limbažu poliklīnikā vakcinācija pret Covid-19 bez iepriekšēja pieraksta

Šajā nedēļas nogalē daudzviet Latvijā turpinās izbraukuma vakcinācijas. Sestdien no pulksten 10 līdz 13 poti pret Covid-19 varēs saņemt arī Limbažu poliklīnikā. Šajā laikā atšķirībā no ierastās ikdienas kārtības iedzīvotājiem vakcinācijas kabineta apmeklējumam nav iepriekš jāpiesakās. Nacionālajā veselības dienestā informēja, ka papildus «Pfizer» būs pieejamas arī 200 vienas devas «Janssen» vakcīnas.

24.IX

Salacgrīvas kultūras centrā sākas jaunā sezona

Salacgrīvas kultūras centrā sākusies jaunā sezona. Pirmie mēģinājumus sāka folkloras kopa «Cielava» un tautas mūzikas ansamblis «Cielavas spēlmaņi». Kolektīviem jāgatavojas festivāla «Baltica 2022» skatēm. Satikusies arī senioru deju kopa «Saiva», pārējie pašdarbnieki atgriezīsies oktobrī. Centra direktore Pārsla Dzērve teic, ka nepiepildīsies bažas par pašdarbnieku pievēršanos citiem hobijiem "kovidlaika" dēļ. Kultūras centra kalendārā jau ierakstīti arī pirmie koncerti un pasākumi. Pagaidām gan norises plāno tikai līdz šī gada beigām, nevis visai sezonai, kā bijis citkārt. Paredzams, ka arī turpmāk darbu ietekmēs epidemioloģiskā situācija.

24.IX

Viļķenietei Ilvai Zvirgzdiņai izstāde «Ziedēšanas prieks»

Viļķenes bibliotēkas logos šobrīd skatāma Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas skolotājas Ilvas Zvirgzdiņas klusās dabas «Ziedēšanas prieks». Izstāde būs aplūkojama līdz oktobra beigām, bet 13. ok­tobrī interesenti varēs tikties ar pašu mākslinieci un piedalīties gleznošanas meistarstiķu darbnīcā. Jāpiebilst, ka ikdienā Ilva māca meistarstiķus ne tikai Viļķenes, bet arī Pāles un Umurgas skolēniem.

24.IX

TV raidījums «Ielas garumā» stāstīs par Salacgrīvu

Sestdien plkst. 17.30 LTV 1 raidījums «Ielas garumā» tiks veltīts Salacgrīvai un Salacas labajam krastam. Mūsu piejūras pilsēta pirmoreiz rakstos minēta 1215. gadā Indriķa hronikā. Salacgrīvu daudzi zina gan kā ostas pilsētu, gan saistībā ar uzņēmumu «Brīvais vilnis». Raidījumā mēģinās šķetināt arī Lielsalacas luterāņu baznīcas noslēpumus, tāpat aplūkos nesen restaurēto gaili tās tornī.

24.IX

Ritma Skolas ansambļa dziesma «Radio SWH»

«Radio SWH» raidījumā «Priekšnams» var noklausīties un https://radioswh.lv/prieksnams/ balsot par grupas «RS Band» (Ritma Skolas ansambļa) dziesmu «Ņem manu sirdi». Grupas organizators un vadītājs ir Voldemārs Kalniņš un tajā spēlē Limbažu un Alojas jaunieši Ivars Zariņš, Rūdolfs Āboltiņš, Rūdolfs Roļskijs, Eduards Krūmiņš, Miks Ķēbers, Toms Kalniņš un Mārcis Liepiņš, kurš ir arī dziesmas aranžētājs. Dziesmas komponists ir Aleksandrs Jasjukevičs, bet teksta autors – Nauris Gekišs. Ansamblis izveidots 2020. gadā un līdz šim nozīmīgākās uzstāšanās bijušas pilsētas svētkos un skolu pasākumos.

22.IX

Vērtīgāko Latvijas ēku konkursā arī alojietes darbs

Sumināti konkursa «Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā 2021» uzvarētāji. Nominācijā «Ilgtspējīgākais projekts Latvijā» 1. vieta piešķirta arhitektu biroja SIA «5. iela» projektētajam AS «Latvijas valsts meži» Zemgales reģiona klientu centram. Projektā darbojās arī alojiete arhitekte Ija Rudzīte. Ēka ir augstas kvalitātes objekts ar pārdomātiem arhitektūras risinājumiem, kas ēkas ekspluatācijā nodrošinās efektīvu un ekonomisku resursu patēriņu. Šādu konkursu Latvijā rīko jau devīto gadu, tajā starptautiska žūrija vērtē nozīmīgus objektus, projektus un dizaina idejas.

22.IX

Limbažos viesojas amatpersonas no LM un NVA

Vizītes laikā Limbažos ar novada domes priekšsēdētāju Dagni Straubergu tikās Labklājības ministrijas (LM) Darba tirgus politikas departamenta direktora vietniece Ilze Zvidriņa un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktores vietniece Aiga Balode. Sarunā, kurā piedalījās arī NVA vietējās filiāles vadītāja Baiba Boldāne-Platace un pašvaldības sociālā dienesta vadītāja Ilga Bērziņa, pārrunāja dažādās sadarbības un atbalsta aktualitātes. Viesi apmeklēja arī aģentūras Limbažu filiāli, kur iepazinās ar klientu apkalpošanas procesu un praktiskajiem darba aspektiem, pārrunāja aktuālos jautājumus.

22.IX

Kinodarbs ar brīvmācītāja piedalīšanos redzams ASV filmu festivālā

Rīt ASV sāksies ikgadējais (jau 17.) filmu festivāls «Fantastic Fest», kurā pirmizrādi piedzīvos arī režisora Aika Karapetjana jaunā spēlfilma «Sema ceļojumi». Šajā kinodarbā mācītāja lomu izpilda brīvmācītājs novadnieks Valters Korālis. Filma vēsta par beļģi Semu, kurš dodas uz Austrumeiropu meklēt savu tēvu, kuru iepriekš nav saticis. Kad viņš nejauši ar auto notriec sivēnu, Sems nonāk dzīvnieka saimnieka ģimenes gūstā. «Fantastic Fest» šogad rādīs 37 filmas no visas pasaules. Iecerēts, ka pirmizrādi Latvijā «Sema ceļojumi» piedzīvos nākamā gada sākumā.

22.IX

Limbažnieki spēlē šahu Valmierā

Pirmdien Valmierā norisinājās tradicionālās Harija Ruļļa ceļojošā kausa izcīņas šaha ātrspēlē šī gada trešais posms. Līdz ar citiem Vidzemes sportistiem turnīrā startēja arī limbažnieki. No mūspuses šahistiem labāko rezultātu šajā posmā sasniedza Ivo Saksis, kurš ar priekulieti Andri Ruču ieguva dalīto 1./2. vietu. Trešais bija cēsnieks Matīss Mitenieks.

21.IX

OC «Limbaži» smaiļotāji – pasaules čempionāta finālā

No 15. līdz 19. septembrim Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā notika pasaules čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā. Latviju tajā pārstāvēja tikai četri sportisti, tai skaitā Olimpiskā centra (OC) «Limbaži» smaiļotāji, trenera Genādija Zujeva audzēkņi Aleksejs Rumjancevs un Aldis Artūrs Vilde. Viņi startēja divniekā 500 m distancē un iekļuva A finālā. Tajā mūsu smaiļotāji ierindojās 8. vietā, uzvarētājiem – spāņu divniekam – zaudējot 2,17 sekundes, bet bronzas medaļas pozīcija bija 1,12 sekunžu attālumā.

21.IX

Sakārto laukumu pie Salacgrīvas kapiem

Septembra sākumā noslēdzās stāvvietas sakārtošana pie Salacgrīvas kapiem. Tagad automašīnas ir iespēja novietot asfaltētā laukumā, būvnieki uzstādīja arī apmales, tāpat atjaunota zaļā zona. Darbus, kas pašvaldībai izmaksāja aptuveni 19 tūkstošus eiro (ar PVN), veica SIA «Sidlu Ceļi».

21.IX

Alojā viesojas komponists Didzis Rijnieks

Pagājušajā ceturtdienā ar klausītājiem Alojā tikās komponists, ikšķilietis Didzis Rijnieks, kurš sanākušajiem stāstīja par savu karantīnas laikā (no pērnā marta līdz šai vasarai) tapušo dzejoļu krājumu «Savādais gads». Tobrīd dziesmas nav rakstītas, taču autoram radusies vēlme izteikties dzejā. Krājumā dzejoļi kārtojas kā personīga dienasgrāmata, kalendāra piezīmes, pārdomas, arī sarkasms par notiekošo un dažādām dzīves situācijām. Jāpiemin, ka «Savādais gads» nav taustāms krājums, tā ir digitāla audiogrāmata, ko ierunājis pats D. Rijnieks. Šo darbu dāvinājumā no autora saņēma arī Alojas pilsētas bibliotēka.

21.IX

«Montes stāsti» uzvar biznesa ideju konkursā

Topošās bērnu grāmatu sērijas «Montes stāsti» autores – jelgavniece Renāte Bērante un ilustratore limbažniece Sabīne Baumane – uzvarējušas konkursā «Esi uzņēmējs Jelgavas novadā 2021». Viņas ieguvušas 5000 eiro atbalstu trīs grāmatu izdošanai par pasaku tēlu Monti, kā arī leļļu teātra, virtuālo izrāžu un Montes mājas veidošanai. Pirmā grāmata «Kur es biju, kad es nebiju?» tiks izdota jau pirms Ziemassvētkiem.

21.IX

Aicina veidot ikgadējo Salacgrīvas kalendāru

Fotobiedrība «Salacgrīva» izsludina konkursu, aicinot iesūtīt attēlus ikgadējā 2022. gada kalendāra «Ceļā uz jauno Limbažu novadu» veidošanai. Biedrība gaida skaistas bildes, kas tapušas kādreizējā Salacgrīvas novada teritorijā – Ainažos, Liepupē, Salacgrīvā un citur. Tām jābūt horizontālām, vismaz 2 MB izmērā, kā arī emocionāli un vizuāli "jaudīgām". Fotogrāfi aicināti domāt par to, lai attēlos būtu redzami visi gada mēneši, jo līdz šim allaž iztrūka dziļas ziemas un sulīgas vasaras foto. Ne visus darbus iekļaus kalendārā, bet katrs konkursa dalībnieks to saņems dāvanā.

15.IX

Limbažos ražotajam sieram – zelts

Aizvadītās nedēļas nogalē ikgadējā pārtikas izstādē «Riga Food 2021» Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība tradicionāli apbalvoja Latvijā ražoto piena produktu un iepakojumu konkursa uzvarētājus. Kategorijā «Nogatavinātais siers» 1. vietu un zelta medaļu ieguva AS «Limbažu siers» ražotais «Limbažu Grande Duro», kas nogatavināts 12 mēnešus. Apbalvotais siers tapis meistara Arņa Magoņa vadībā. Šogad piena produktu konkurss notika jau 25. reizi. 2018. gadā mūspuses uzņēmums saņēma zelta medaļu par «Limbažu Holandes sieru».

15.IX

Novada speciālajā pamatskolā – jauni āra objekti

Limbažu novada speciālās pamatskolas audzēkņi, pēc brīvlaika atsākot mācības, var priecāties par jauniem āra objektiem. Mazākajiem ļoti patīk pašu skolotāja Ulda Vāvera kopā ar profesionālās apmācības grupas puišiem izgatavotā pamatīgā smilšu kaste ar īpašo namiņu. Savukārt umurdzietis Mārtiņš Vārsbergs un viņa uzņēmums «Zaļais koka čemodāns» īstenoja skolas ieceri par terasi, kur skolēniem pavadīt brīvo laiku. "Bērni labprāt tur spēlējas," atzina skolas direktores vietniece Dace Lāce. "Šī ir daļa no mūsu direktores Agijas Straumes izlolotā projekta, kā labiekārtot vidi. Netrūkst ideju arī turpmākajam."

15.IX

Lēdurgā svinēs rudenājus

Svētdien no plkst. 14. Lēdurgas dendroparkā norisināsies ikgadējie parka svētki – rudenāji «Čibu čabu pa lapu lapām». Visā parka teritorijā plānotas dažādas norises. Būs orientēšanās spēle ar uzdevumiem, radošās darbnīcas, kurās varēs pagatavot kaut ko no dabas materiāliem. Otro reizi notiks arī saimnieču sagatavoto ziemas krājumu konkurss ar degustāciju. Par muzikālo noformējumu rūpēsies folkloras kopa «Putni» un vietējais saksofonists Modris Motte.

15.IX

Notiks velobrauciens uz Lādes ezeru

Nedēļas nogalē notiks velobrauciens no Limbažiem līdz Lādes ezeram un atpakaļ. To rīko Limbažu novada pašvaldības aģentūras «LAUTA» un «ALDA» sadarbībā ar ģeoloģi Ilzi Ozolu, kura stāstīs dalībniekiem par Limbažu apkārtni. Savukārt fitnesa trenere Alise Lūkina dos padomus, kā veselīgāk braukt ar velosipēdu, un Dace Meija – par pareizu uzturu. Maršruta garums būs apmēram 24 km, dalība ir bez maksas. Pieteikties aicināti arī tie, kuriem nav sava velosipēda. Ja nepieciešams, to nodrošinās rīkotāji.

Esi moderns!

Aptauja

Kā vērtējat autobraukšanas kultūru Latvijā?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Karikatūra 2
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Filmēt aizliegts!
 • Karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 4

Ieraudzīju – nobildēju