Baiba, Barba, Barbara
2020. gada 04.decembris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

04.XII

Aktīvi apmeklē Covid-19 analīžu punktu Salacgrīvā

Gana aktīvi tiek izmantota iespēja nodot analīzes pārbaudei uz Covid-19 pirmdien SIA «Centrālā laboratorija» atklātajā punktā Zvejnieku parka administratīvajā ēkā Salacgrīvā. SIA valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa informē, ka bijusi diena, kad nodotas 37 analīzes, citkārt aptuveni 20. Viņa pastāstīja, ka rindas uz testēšanu nav, interesenti pierakstu var veikt jau uz nākamo dienu.

04.XII

Krimuldas novadā vērtēs skaistāko noformējumu svētkiem

Krimuldas novada pašvaldība jau atkal aicina iedzīvotājus un uzņēmējus radīt Ziemassvētku sajūtu, piedaloties konkursā «Skaistākais Ziemassvētku noformējums». Noformēto objektu var pieteikt līdz 14. decembrim, vērtēšana un iedzīvotāju balsojums – no 18. līdz 22. decembrim. Vairāk par konkursu – pašvaldības mājaslapā www.krimulda.lv.

04.XII

Alojas skolēniem – lielformāta galda spēles

Alojas Ausekļa vidusskolas jaunāko klašu skolēni saņēmuši brīnišķīgu dāvanu – lielformāta galda spēles («Cirks», arī dambrete). Tās no koka izgatavoja amatnieks Andrejs Lācis, bet finansiāli iniciatīvu atbalstīja Ineta Miezīte un biedrība «Atbalsts Alojas Ausekļa vidusskolai».

04.XII

«Četri uz koferiem» Limbažos

Sestdien pulksten 20.30 televīzijas kanālā 360TV būs skatāma raidījuma «Četri uz koferiem» kārtējā sērija. Tajā Uģis Kuģis savus ceļabiedrus Samantu Tīnu, Katrīni Saulieti un Kašeru iepazīstinās ar Limbažiem.

04.XII

Limbažniekam panākumi šaha sacensībās

Noslēdzies Latvijas IV skolu olimpiādes šahā tiešsaistes atlases posms Vid­zemes novada 5.–9. klašu skolēniem. Kopvērtējumā 2. vietu un tiesības startēt olimpiādē ar 32 punktiem izcīnīja Limbažu Valsts ģimnāzijas 9.a klases skolnieks Māris Kristaps Strazdiņš. Viņš tikai par vienu punktu piekāpās uzvarētājam Ruslanam Dankovam no Jaundubultu vidusskolas. Māris Kristaps savstarpējā saspēlē gan Ruslanu pievarēja, diemžēl šo uzvaru viņam neieskaitīja, jo rezultāts fiksēts pēc turnīram atvēlētā laika beigām. Vidzemes novada atlases posmā startēja 19 dalībnieku no 11 skolām.

04.XII

Jaunieši aicināti vērtēt dzīvi Limbažu novadā

Limbažu novada pašvaldība aicina jauniešus (13–25 gadu vecumā) piedalīties aptaujā, vērtējot novadu kā dzīves, darba un brīvā laika pavadīšanas vietu. Novada jaunatnes lietu speciāliste Madara Skrastiņa norāda, ka nākamgad plānotās administratīvi teritoriālās reformas dēļ jau tagad jāsāk plānot, kā jaunatnes darbu organizēt turpmāk. Arī Alojas novadā jau uzsākta anketēšana. Šobrīd atsaukušies teju 100 jaunieši. Abu pašvaldību jaunatnes lietu speciālisti šogad īsteno projektu «Tālāk kopā», kura mērķis ir sagatavoties darbam apvienotā novadā.

02.XII

Staiceles pagastā uzlabos tiltu drošību

Diviem dzelzsbetona tiltiem, kas Staiceles pagastā atrodas ceļu posmos Rēciemi–Megras un Ūciemi–Saliņas, drīzumā no jauna uzstādīs margas, kas laika gaitā nolietojušās. Remontdarbi jāpabeidz līdz gada beigām, to laikā satiksme pāri tiltiem netiks traucēta.

02.XII

Alojas novads aicina doties «Ziemai pa pēdām»

Šonedēļ Alojas novadā sākas aktivitāte «Ziemai pa pēdām», kas turpināsies četras nedēļas – līdz 27. decembrim. Katrā no tām, izmantojot aplikāciju ­«Actionbound», varēs izstaigāt dažādus kontrolpunktus, tā labāk iepazīstot kādu no novada pagastiem. Līdz nedēļas beigām interesenti var jebkurā sev vēlamā laikā, ievērojot visus drošības noteikumus, doties aizraujošās pastaigās pa Staiceli, nākamnedēļ – pa Brīvzemnieku un pēc tam attiecīgi arī pa Alojas un Braslavas pagastu. Dalībniekiem būs iespēja tikt arī pie vietējo atbalstītāju sarūpētām balvām.

02.XII

Salacgrīvas un Limbažu skolēniem balvas dzejas konkursā

Noslēdzies Latvijas 5.–12. klašu skolēnu patriotiskās dzejas konkurss «Latvija, cik daudz tev vēlos teikt!», ko rīkoja Preiļu Galvenā bibliotēka (PGB) kopā ar sava novada domi un Eiroparlamenta deputāti Inesi Vaideri. Viņas simpātiju balva piešķirta Salacgrīvas vidusskolas sestklasniecēm Gabrielai Kalniņai un Kristai Gailei (skolotāja Evija Kosīte-Viļķina), Limbažu vidusskolas septītklasniecei Līvai Rullei-Zeļenkovai (sk. Ināra Pilskunga). Līva savu dzejoli rakstīja kopā ar Maritu Niedrīti. PGB speciālbalva piešķirta Salacgrīvas septītklasniekam Rolandam Daugulim. Konkursam, kas turpina Salacgrīvas novada bibliotēkas iesākto tradīciju, bija iesniegti 98 dzejoļi.

02.XII

Dzēš pāris ugunsgrēku

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) palīdzība bija nepieciešama Cēsu ielā Limbažos, kur divstāvu dzīvojamās mājas gaitenī dega sadzīves mantas. Izsaukums saņemts arī uz Skultes pagastu, kur dega dārza māja 50 m² platībā.

02.XII

Rīkos virtuālu tirdziņu mazajiem ražotājiem

Rīgas plānošanas reģions (RPR) aicina mazos ražotājus piedalīties virtuālā Ziemassvētku tirdziņā, lai šajā laikā, kad pircējiem un pārdevējiem ir ļoti ierobežotas iespējas satikties klātienē, dotu iespēju citam citu atrast attālināti. Tirgotāji – novados strādājošie amatnieki, mājražotāji, mazie uzņēmēji, kas var piedāvāt kvalitatīvus darinājumus, t.sk. pārtikas produktus vai korporatīvās dāvanas uzņēmumiem – aicināti pieteikties līdz 4. decembrim. Šādu aktivitāti RPR rīko pirmo reizi, un plānots, ka tirdziņš savu darbu «Facebook» vietnē sāks nākamnedēļ.

01.XII

Atklāj Zemessardzes atbalsta punktu Limbažos

Vakar Limbažos notika Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 27. kājnieku bataljona rotas atbalsta punkta svinīgā atklāšana. Turpmāk mūspuses zemessargu mājvieta atradīsies Cēsu ielā 28 zem viena jumta ar Valsts policijas Limbažu iecirkni un citām institūcijām. Atklāšanā piedalījās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš un 27. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Normunds Zaviļeiskis. Vairāk par šiem jurģiem lasiet «Auseklī» piektdien.

01.XII

Alojas novada domē – deputātu maiņa

Alojas novada domes sēdē 26. novembrī deputāta amatā apstiprināts Dainis Silājs («KPV LV»). Viņš stājās sava partijas biedra, šobrīd 13. Saeimas deputāta Māra Možvillo vietā. Vakanta kļuvusi vēl viena deputāta vieta, jo mandātu nolicis Jānis Bakmanis («Vid­zemes partija»), līdz ar to viņa vietā, iespējams, stāsies Normunds Šķepasts. Tas vēl jāizvērtē Alojas novada domes vēlēšanu komisijai. J. Bakmanis šādu lēmumu pieņēmis ģimenes un sadzīves apstākļu dēļ. Tomēr no politikas aiziet pavisam viņš neplāno, jo nākamgad gatavojas startēt Limbažu novada pašvaldības vēlēšanās.

01.XII

Pociemā un Tiegažos izbūvēs apgaismojumu

Limbažu novada pašvaldība parak­stījusi līgumu ar SIA «Dakstiņa Jumti» par apgaismojuma izbūvi Pociemā un Tiegažos. Uzņēmuma vadītājs Andrejs Babrāns informēja, ka tiek kārtota nepieciešamā dokumentācija darbu sākšanai. Ja daba ar lielu aukstumu neliks šķēršļus, šogad tos arī pabeigs. Pociemā apgaismojumu uzstādīs Liepu un Pociema ielā, tam no budžeta piešķirti 12 674,34 eiro. Tiegažos par 17 438,12 eiro izbūvēs apgaismojumu Uzvaras ielā. Paredzēts ieguldīt jaunus kabeļus ar perspektīvu pieslēgt vēl citus objektus, uz betona pamatiem uzstādīt cinkotus stabus, gaismu dos LED lampas.

01.XII

Bīriņu bibliotēka rīko jaunu konkursu

Līdz 23. decembrim Bīriņu bibliotēkas «Facebook» kontā norisināsies konkurss «Dzejolis sniegputenī». Tajā ik dienu tiks publicēts kāda dzejoļa fragments un dalībniekiem būs jānosauc tā nosaukums un autors. Aktīvākais pareizo atbilžu autors saņems nelielu balviņu. Ja tādi būs vairāki, uzvarētāju izlozēs.

27.XI

Limbažu novadā būs militārās mācības

Pirmdien un otrdien Vidrižu pagastā notiks Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes 1. mehanizētā kājnieku bataljona karavīru kolektīvā apmācība. Tās laikā tiks sēdināti helikopteri, karavīri ar transportu un kājām pārvietosies pa Limbažu novada teritoriju un koplietošanas ceļiem. Civilo iedzīvotāju dzīvība, veselība un privātīpašums netiks apdraudēts, salūtmunīciju un sprādzienu imitējošus līdzekļus izmantot nav paredzēts. Mācības notiks, ievērojot ugunsdrošības un dabas aizsardzības noteikumu prasības.

27.XI

Skultē – gleznu izstāde

Nedēļas nogalē Skultes multifunkcionālajā centrā atklāta mākslinieces Ilonas Vuškānes gleznu izstāde «Tevis apburta». Centra klientu apkalpošanas speciāliste Antra Karpova stāsta, ka autore dzimusi Rīgā, bet lielu daļu dzīves pavadījusi Salacgrīvas pusē. I. Vuškānei tuva ir daba, ziedi, jūra un meži. Izstādē viņa izlikusi darbus (arī apaļās formās) tieši ar ziediem. Ņemot vērā, ka šodien Limbažu novadā saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu stājas spēkā stingrāki ierobežojumi, izstāžu vieta apmeklētājiem slēgta. Domājams, tamdēļ gleznas Skultē paliks ilgāk, līdz interesenti tās varēs atkal nākt skatīt. Pagaidām tās var baudīt centra profilā sociālajā vietnē «Facebook.com».

27.XI

Arī mūspusē turpinās vilku medības

Valsts meža dienesta dati liecina, ka līdz nedēļas sākumam šajā medību sezonā Latvijā nomedīti 538 vilki, tai skaitā vairāki mūspusē. Par trim oktobrī nomedītajiem Braslavas pagastā jau rakstījām, bet nu pa vienam pelēcim krituši arī Brīvzemnieku un Staiceles pagastā. Aktuālajā medību sezonā 2020./2021. gadam pieļaujamais vilku nomedīšanas limits ir 280 īpatņu. Šos dzīvniekus drīkst medīt no 15. jūlija līdz noteiktā nomedīšanas apjoma sasniegšanai, bet ne ilgāk par 31. martu.

Esi moderns!

Aptauja

Vai priecājaties par Ziemassvētku rotājumiem savā apkaimē?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu karikatūra 3
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 1
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 4

Ieraudzīju – nobildēju