Marianna, Ginters, Guntra
2019. gada 20.septembris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

20.IX

Atjaunots ielas segums un gājēju ietve Pļavu ielā

Šonedēļ Limbažos noslēdzās Pļavu ielas pārbūve. Tās laikā atjaunots ielas segums posmā no Jūras ielas līdz Krišjāņa Barona ielai un pārbūvēta gājēju ietve. Papildus tam pēc novada pašvaldības pasūtījuma SIA «Limbažu komunālserviss» veica arī sakaru, fekālās kanalizācijas un lietus ūdens kanalizācijas aku un noteku renovāciju. Aku renovācija izmaksāja 11 043,45 EUR. Pļavu ielas pārbūves darbus atklāta iepirkumu konkursa rezultātā par 52 533,98 EUR veica SIA «Limbažu ceļi».

20.IX

Skultes pagastā atdzimis vanšu tiltiņš

Pagājušajā nedēļā Skultes pagastā pēc iedzīvotāju rosinājuma atjaunots vanšu tiltiņš, kas ved pār Aģes upi, savienojot Teterlīču ielu un tās turpinājumu līdz ceļam uz Zvejniekciemu. Dēļu seguma nomaiņu pašvaldība veikusi saviem spēkiem un līdzekļiem. Vanšu tiltiņš ir vietējo gājēju iecienīts un noslogots. Daudzi iedzīvotāji to izmanto, lai dotos uz līdzās esošo avotiņu un ūdens ņemšanas vietu.

20.IX

Alojas novada sporta skolas futbolistiem – apliecības

Alojas novada sporta skolas 11 audzēkņi šogad saņēma apliecības par profesionālās ievirzes izglītības programmas «Futbols» apguvi. Tās viņiem pasniedza novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda. Viņš, tāpat pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Ilze Kapmale, kura pašlaik pilda arī sporta skolas direktora pienākumus, pateicās treneriem Jānim Jaunzemam un Aigaram Ragainim. Tāpat paldies pelnījuši jauniešu iepriekšējie treneri Jānis Valaņins un Imants Dalka. Katrs futbolists saņēma arī pildspalvu ar novada logo. Tagad jaunieši var turpināt trenēties un apgūt nākamā līmeņa programmu.

20.IX

«Ievā» intervija ar Arni Preisu

Šīsnedēļas žurnālā «Ieva» var lasīt interviju ar mūspuses podnieku Arni Preisu, kurš saimnieko darbnīcā «Zelmeņi». Viņš velta laiku ne vien keramikai, bet arī vairāk nekā 90 bišu saimēm. Novembrī māksliniekam būs 60. jubileja. Intervijā viņš uzsver, ka "gribas skaisti novecot un baudīt". «Auseklī» garāka saruna ar novadnieku A. Preisu bija publicēta aprīļa sākumā.

20.IX

Katvaros glābēji no ceļa novāc koku

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta palīdzība bija nepieciešama Katvaru pagastā, kur uz ceļa bija uzkritis koks. Glābēji koku sazāģēja un braucamo daļu atbrīvoja.

18.IX

Salacgrīvas novadā notiks atkritumu savākšanas akcija

Salacgrīvas novadā septembra beigās notiks lielgabarīta atkritumu savākšanas tradicionālā akcija. Iedzīvotāji bez maksas varēs atbrīvoties no mēbelēm, matračiem, paklājiem, izjauktām elekrotehnikas ierīcēm, metāllūžņiem un citiem lieliem priekšmetiem, ko izmēru dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā. Taču tie nav paredzēti Eko laukumā nododamajiem, tostarp bīstamajiem atkritumiem. ZAAO konteinerus izvietos Salacgrīvā, Ainažos, Svētciemā un Tūjā. Akcija divas reizes gadā notiek ar mērķi atbalstīt īpašumu sakārtošanu un novērst atkritumu nonākšanu dabā.

18.IX

«9 arodu» dalībnieka rotas izstādē Rīgā

Piektdien Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā Rīgā atklās tautas lietišķās mākslas un amatniecības izstādi «Metāls un rotas». Tur būs skatāmi arī Limbažu biedrības «9 arodi» dalībnieka, metālmākslinieka Raimonda Rinkēviča bronzas darbi – kaklarotas, rokassprādzes, sakta u.c. Šīs rotas ir gatavotas mūsdienīgi, taču pēc noteiktiem paraugiem – kā arheoloģiskās. Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotā izstāde būs atvērta līdz 19. oktobrim. Tajā piedalās ne vien individuāli strādājoši meistari, bet arī mākslas studijas.

18.IX

Staiceles bibliotēkā skatāma Imanta Klīdzēja «Mirkļa mūžība»

Līdz mēneša beigām Staiceles bibliotēkā aplūkojama salacgrīvieša Imanta Klīdzēja fotoizstāde «Mirkļa mūžība». Mākslinieka personālizstāde Staicelē skatāma pirmoreiz. I. Klīdzējs fotografējis jūrmalas smiltis un to veidojumus lielā tuvplānā. Bibliotēkas apmeklētāji var priecāties par autora 15 lielformāta darbiem. "Izstāde parāda jūrmalu un smiltis no cita skatupunkta – ka tik mazas lietas var būt tik skaistas. Piemēram, smilšu valnīti, ko ikdienā varbūt pat neievērojam un uzkāpjam tam virsū," teic bibliotēkas vadītāja Anita Strokša.

18.IX

Limbažnieki spēlē šahu Valmierā

Pirmdien Valmierā norisinājās Harija Ruļļa ceļojošā kausa izcīņas septembra turnīrs šaha ātrspēlē, kurā sacentās spēlētāji no visas Vidzemes. Limbažnieks Ivo Saksis, piekāpjoties priekulietim Andrim Ručam, ieguva 2. vietu. Trešais bija valmierietis Ivars Ķirsis. Savukārt limbažnieks Jānis Meijers turnīrā ierindojās 6. vietā.

17.IX

Tukuma audējas smeļas pieredzi mūspusē

Limbažus un Staiceli nesen apmeklēja Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) «Durbe» dalībnieces no Tukuma. «Limbažu Tīnē» rokdarbniecēm raisījās saruna ar direktoru Jāni Krasovski. Uzņēmuma salonā tukumnieces arī daudz ko sev iegādājās. Staicelē viešņām bija ekskursija pa pilsētu, bet sevišķi lielu interesi izraisīja Mākslinieku šķūnis un Audēju namiņš, kur tukumnieces satikās ar TLMS «Staicele» dalībniecēm. Audējām izvērsās pieredzes apmaiņa par rokdarbiem, projektiem, tradīcijām un iecerēm.

17.IX

Mūsējie startē «Stirnu bukā» Krimuldā

Krimuldā tūkstošiem dalībnieku startēja taku skriešanas seriāla «Stirnu buks» 6. posmā. Viņu vidū bija arī mūspuses iedzīvotāji un komandas «Limbaži SKRIEN» pārstāvji. "Bija karsti. Tā bija viena no «Stirnu buka» kalnainākajām trasēm, tehniski sarežģītāka, tādēļ skrējiens bija izaicinājums. Kopumā visi apmierināti ar savu sniegumu," teica komandas veidotāja Alise Putraima. Skolu čempionātā savā vecuma grupā Niks Zauls bija otrais, bet kanikrosā Baiba Mežgaile ar Bārtu veterānu vidū izcīnīja 1. vietu. Sacīkstēs par «Kalnu karaļa» titulu spēkus izmēģināja arī Jānis Osītis, kurš starp 1805 skrējējiem ierindojās 29. vietā.

17.IX

Ugunsdzēsēji glābēji izsaukti vairākkārt

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Sporta ielu Salacgrīvā, kur dega atkritumi. Tāpat ugunsdzēsēji glābēji devās uz Katvaru pagastu, kur dega šķūnis. Brīvdienās VUGD palīdzība bija nepieciešama Pāles pagastā, kur dega elektrības balsts. Saistībā ar spēcīgā vēja radītajiem postījumiem (vējā nolauztie koki nokrituši uz ceļa) izsaukumi saņemti arī uz Salacgrīvas un Limbažu novadu.

17.IX

Noskaidroti izrādes «Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās» brīvbiļešu saņēmēji

13. septembrī publicētā konkursa par izrādi «Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās» organizētāji norādījuši šādas atbildes: 1. Skaidrīte; 2. «Kas dārzā»; 3. Alberts Legzdiņš. Konkursā piedalījās 24 lasītāji. Izlozes kārtībā divas ieejas biļetes uz izrādi Limbažu kultūras namā otrdien, 24. septembrī, pl. 19 saņem Sanita Zeidmane un Beatrise Švēde. Ielūgumi tiks nosūtīti uz e-pastu.

13.IX

Sakārto Svētciema bērnudārza sienu

Pirmsskolas izglītības iestādes «Vilnītis» filiālē Svētciemā pabeigta ārsienas armēšana. Ceļu un apsaimniekojamās teritorijas speciālists Ivo Juška pastāstīja, ka tajā bija izveidojušās plaisas, tādēļ telpās iekļuva aukstums un mitrums. To vajadzēja novērst. Vienlaikus tika veikts kosmētiskais remonts sienas otrā pusē, kā arī sakārtoti ieejas pakāpieni. Darbus veica vietējais uzņēmums SIA «ArTaz», pašvaldībai tie izmaksāja aptuveni 7000 eiro.

13.IX

Kolēģi interesējas par rekreācijas centra «Vīķi» darbu

Nesen rekreācijas centrs «Vīķi» uzņēma sociālās aprūpes centra «Vidzeme» Valkas filiāles darbiniekus, kuri bija ieradušies iepazīties ar šejieniešu pieredzi, īpaši klientu nodarbinātībā. Valcēniešus pārsteidza, ka ar mazu darbinieku skaitu centrā nodrošināta perfekta rehabilitācijas kvalitāte. Pirms tam «Vīķos» ciemojās burtniecieši un jau pieteikušies arī Ropažu pašvaldības sociālie darbinieki. Popularitāti «Vīķi» ieguva pēc labā novērtējuma Veselības inspekcijas pārbaudē un prezentācijas valsts mēroga seminārā.

13.IX

Pociema kultūras namā rudens sezonu sāk ar ziedu izstādi

Trešdien Pociema kultūras namā rudens sezonu atklāja ar tradicionālo ziedu izstādi. Dalībai tajā atsaucās gan vietējie Katvaru pagasta iedzīvotāji, gan viļķeniete Mārīte Purmale. Apskatāmas dālijas, rozes, asteres, cinnijas, lapsastes un daudz citu ziedu. Kultūras nama vadītājai Aijai Romancānei īpašs prieks, ka šogad piedalījās arī Ausma Roga, kura izstādei bija iedevusi pat 55 šķirņu dālijas. A. Romancāne atzīst, ka allaž rodas bažas, kāda būs iedzīvotāju atsaucība, vai izstāde izdosies, bet kopīgās sarunās secināts – bez šīs aktivitātes rudens sezonas sākumam kaut kā trūktu. Izstādes dalībnieki kopīgai degustācijai bija sanesuši gan burkās sagatavoto, gan citus rudens gardumus.

13.IX

Pagarina uzņemšanu programmā «Jauniešu garantijas»

Līdz 30. septembrim pagarināta Eiropas Sociālā fonda atbalstītās programmas «Jauniešu garantijas» noslēdzošā uzņemšana 23 darba tirgū pieprasītās profesijās, ko var apgūt pusotra gada laikā bez maksas. Limbažu novada pašvaldības pieaugušo izglītības koordinatore Vaira Ābele atgādināja, ka mācībām var pieteikties jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba un ieguvuši vidējo izglītību. Potenciālie dalībnieki nevar būt nodarbināti, atrasties akadēmiskajā vai bērna kopšanas atvaļinājumā, kā arī būt pilna laika studenti. Sīkāka informācija par profesijām un uzņemšanas noteikumiem – www.viaa.gov.lv/jauniesugarantija.

11.IX

Staiceles MMS pedagogi viesojas pamatskolā

Iesākot jauno mācību gadu, Staiceles mūzikas un mākslas skolas (MMS) mūzikas nodaļas pedagogi apmeklēja vietējo pamatskolu, lai iepazīstinātu audzēkņus ar to, ko var apgūt viņu vadībā. Dažāda vecuma interesenti uzzināja vairāk par flautas, klarnetes un saksofona spēli, tāpat, ar ko atšķiras klasiskā ģitāra no elektriskās, kas ir akadēmiskā un džeza dziedāšana.

Aptauja

Kas īpaši pamudinātu cilvēkus pārcelties uz dzīvi laukos?

Arhīvs

Reklāma

Čikāgas piecīši Limbažos

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Karikatūra 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7

Ieraudzīju – nobildēju

 • Dzērvene
 • Vēl viens mežacūku rakums
 • Špata dižbrūklenes
 • «Veči» Salacgrīvā
 • Mušmire
 • Kaķēns
 • Mušmires
 • Dālijas
 • Gailenes
 • Rudens Augstrozes Lielezerā
 • Rudens
 • Lāča pēda
 • Horizonts Augstrozes Lielezerā
 • Kaķim savs SPA
 • Dekoratīvā sēne
 • Mežacūku rakums
 • Taurenis
 • Teātra māja
 • Dzeltens taurenis
 • Simtgades zeķes
 • Dzīvais un atmirušais
 • Rudens ielās