27.08.2019.
Somijas partnerības pārstāvji iepazina mūspuses dabas objektus
Viesus no Somijas ieinteresējis neparastais sols Lielezera pludmalē, kas stāsta par gadskārtu ritmu. Projektu koordinatorei Heli Tommiskai un arhitektam Perti Estermanam (Pertti Österman) to izrāda Limbažu novada Tūrisma informācijas centra pārstāvis Ingus Evertovskis (no labās) un pašvaldības aģentūras «ALDA» direktors Jānis RemessLindas TAURIŅAS foto

Somijas partnerības pārstāvji iepazina mūspuses dabas objektus

Pagājušās nedēļas vidū mūspusē viesojās astoņi Somijas pārstāvji no turienes vietējās rīcības grupas Kehittämisyhdistys SILMU ry, kas kļuvusi par vairāku novadu sadarbības partneri projektā Maršruti pāri robežām Latvijā un Somijā. Ciemiņu mērķis bija apskatīt dažādus tūrisma objektus Vidzemē, īpašu uzmanību pievēršot dabas takām, jo tās projektā viņi ir iecerējuši pilnveidot savā valstī. Projekta mērķis ir dalīties pieredzē un kopā radīt jaunas idejas, kā veicināt dabas tūrisma objektu izmantošanu tūrismā. 

Partnerības pārstāve, projektu koordinatore Heli Tommiska pastāstīja, ka līdz šim LEADER programmā atbalstītas nevalstiskās organizācijas, kas veido un uztur dabas takas, tūrisma maršrutus. Taču tad partnerībā vērsās kāda uzņēmēja, kura jautāja, vai finansējums varētu būt pie­ejams arī privātajam sektoram. – Nācās atbildēt, ka šobrīd mērķim līdzekļu nav, bet varētu būt, – skaidroja H. Tommiska. Lai arī uzņēmēji dabas objektus neveido un neuztur, tieši viņi bieži vien veido nepieciešamo infrastruktūru. Taču, pirms paredzēt finansējumu, jāizzina situācija. Somi ne tikai braukšot pieredzes apmaiņā pie projekta partneriem Latvijā, bet arī apsekošot savus objektus.

Vairāk lasiet laikrakstā...

Aptauja

Vai jums ir veicies loterijās?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks