20.10.2021. (Linda TAURIŅA)

Ražots ar mājas garšu un mīlestību

Vidzemes lauku partnerības Brasla, biedrības Jūrkante, Abulas lauku partnerības un Cēsu rajona lauku partnerības projekts Mājražošanas jaunrade devis iespēju visiem interesentiem uzzināt daudz jauna, piedaloties semināros, pieredzes apmaiņas braucienos un citās aktivitātēs. Tā mērķis ir veicināt jaunu produktu radīšanu, iepakojuma pilnveidi un citādi atbalstīt mājražotājus. 

Gatavojot publikāciju, nācās secināt, ka robeža starp mājražotāju un ražotāju ir visai izplūdusi. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Ceļvedī mājražotājiem norādīts, ka pašlaik Latvijā nav oficiāla definējuma mājražotāja darbībai. Vienai no izdevumā minētajām definīcijām gan atbilst visi uzrunātie uzņēmēji: – Mājražošana ir vērtību kopums, kurā atspoguļojas: Latvijas reģionu identitāte, tradīcijas, unikāli vietējie produkti, ģimenes roku darbs, personīga attieksme. Pārstrādei izmanto paša audzētas izejvielas vai nodarbojas ar citām Latvijas lauku saimniecībām. Ražošanā izmanto atbildīgu un ilgtspējīgu pieeju. Rezultātā patērētājam tiek piedāvāti veselīgi vietējie pārtikas produkti. 

Tieši šīs kvalitātes droši vien ir būtiskākās tiem, kuri meklē ar īpašu aizrautību un rūpību radītu vietējo produktu, kam ir liela pievienotā vērtība, – stāsts, savas vietas mīlestība, sirsnīga attieksme pret klientu utt.

Vairāk lasiet laikrakstā...

Aptauja

Vai esat mierā ar jaunizveidoto Latvijas valdību?

Regulārais maksājums

Reklāma

Godly Play nodarbības
ArhīvsDarba laiks