31.10.2017.
Liepupes koģenerācijas stacija ļauj samazināt siltumtarifus Salacgrīvas novadā
SIA «ENERGOLUX» direktors Sandis Gromovs Liepupē izveidoto koģenerācijas staciju, kas vienlaikus ražo elektrību un arī apsilda daudzdzīvokļu mājas un skolu, uzskata par veiksmes stāstuLindas TAURIŅAS foto

Liepupes koģenerācijas stacija ļauj samazināt siltumtarifus Salacgrīvas novadā

Šīs apkures sezonas sākumu Salacgrīvas novadā divās vietās sagaidīja ar labām ziņām par tarifu samazinājumu. Par to var priecāties Liepupes ciema iedzīvotāji un tie salacgrīvieši, kuri siltumu saņem no Tirgus ielas katlumājas. SIA ENERGOLUX klientiem Salacgrīvā iepriekšējais tarifs bija 64,62 eiro par MWh, tagad tas ir 57,46 €/MWh (+PVN). Savukārt Liep­upes iedzīvotāji maksāja 56,16 €/MWh, bet tagad 49,98 €/MWh (+PVN). Abās samazinājums ir par 11%.

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs pauž gandarījumu, ka ne tikai Liepupes koģenerācijas stacija sākusi darbu, bet uzņēmējs pildījis pašvaldībai solīto. Viņš atzīst, ka deputāti sākotnēji šaubījās, vai nodot Liepupes apkuri privātai kompānijai. Taču infrastruktūra bija novecojusi un prasīja nepārtrauktas investīcijas; perspektīvu bija maz. Pakalpojuma deleģēšana, ļaujot privātajam izmantot pašvaldības īpašumu, lai varētu sniegt publisko pakalpojumu, nebija viegla. Birokrātija liela. Zinot apstākļus, D. Straubergs atzīst, ka uzņēmējam bija ļoti jācīnās, lai koģenerācijas stacija uzsāktu darbu: – Liels prieks, ka viņš gājis līdz galam, nav pametis. Labums tagad ir mums visiem.

Vairāk lasiet laikrakstā...

Aptauja

No jūlija neatdalāmie plastmasas pudeļu un tetrapaku korķi ES valstīs obligāti. Ko par to domājat?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks