Abonēt ir izdevīgāk
31.03.2023. (Ivita RENCE)
Plīvojot karogiem, vēsturē ierakstīta Lībiešu mantojuma diena
Klātesošos uzrunāja Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Igaunijas Republikā Kristīne Našeniece (priekšplānā no kreisās), bet tulka lomā iejutās kultūras ministra ārštata padomnieks kultūrpolitikas īstenošanas jautājumos Valts Ernštreits (priekšplānā no labās)Ivitas RENCES foto

Plīvojot karogiem, vēsturē ierakstīta Lībiešu mantojuma diena

26. martā daudzviet Latvijā un arī Igaunijā savulaik lībiešu apdzīvotajos novados pirmo reizi atzīmēta Lībiešu mantojuma diena. Atgādinot par lībiskajām saknēm, Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūts sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju (LNK) un Latvijas Nacionālo kultūras centru 2023. gadu ir pasludinājis par Lībiešu mantojuma gadu.

Vairāk...
31.03.2023. (Līga LIEPIŅA)
Staiceles «Čempiņš» sagaidījis savu pilngadību
«Čempiņa» pārstāvji – Limbažu novada jaunatnes speciāliste Anda Timermane (trešā no labās) kopā ar vietējiem jauniešiem – sava kluba pilngadības svinībās

Staiceles «Čempiņš» sagaidījis savu pilngadību

Šomēnes Staiceles jauniešu klubs «Čempiņš» ar dažādām aktivitātēm atzīmēja pastāvēšanas 21. gadadienu. Svinībās gaviļnieku sveikt ieradās kupls loks suminātāju – jaunieši un jaunatnes darbinieki no visa Limbažu novada (Alojas, Limbažiem un Salacgrīvas), kā arī Staiceles iestāžu vadītāji un biedrības «Staiceles seniori» pārstāvji.

Vairāk...
31.03.2023. (Aiga VENDELIŅA-ĒĶE)
Bērni darina putnu būrīšus Lielezera dabas takai
Limbažu novada publisko ūdeņu apsaimniekošanas nodaļas «ALDA» vadītājs Jānis Remess ne tikai palīdzēja bērniem gatavot būrīšus, bet arī atbildēja uz dažādiem zinātkāro jautājumiemAigas VENDELIŅAS-ĒĶES foto

Bērni darina putnu būrīšus Lielezera dabas takai

Trešdienas rīta ziemīgie laikapstākļi nebija nobiedējuši Limbažu 2. pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Kāpēcītis» audzēkņus, kas pulcējās pie Lielezera, lai gatavotu jaunas mājiņas te mītošajiem putniem. Šo aktivitāti jau vairākus pavasarus bērniem rīko Limbažu novada publisko ūdeņu apsaimniekošanas nodaļa «ALDA».

Vairāk...
31.03.2023. (Līga LIEPIŅA)
Joga ir dzīvesveids un pozitīva atkarība
Lēdurdziete Inga Ķerzuma vienā no baliešu ceremonijas vietām – akmens lotosa ziedā

Joga ir dzīvesveids un pozitīva atkarība

Ar lēdurdzieti Ingu Ķerzumu sarunai tiekamies, kad viņa nupat atgriezusies no brauciena uz Bali Indonēzijā. Sarunbiedre izskatās starojoša, atpūtusies un laimīga. Taču tas nav tikai skaistā ceļojuma dēļ. Inga atradusi savu harmonijas un fiziskā ķermeņa vingruma recepti, ko izmanto jau vairāk nekā 25 gadus. Tā ir jogas praktizēšana.

Vairāk...
31.03.2023.

Atbalsta akcijā «Dzija Ukrainai» aicināts iesaistīties ikviens

Ukrainietes paudušas lūgumu pēc vilnas dzijas, lai varētu saviem frontē karojošajiem vīriem, tēviem, dēliem un citiem karavīriem noadīt vilnas zeķes un cimdus. Sadarbojoties ar kapelānu Elmāru Pļaviņu un uzņēmumu SIA «Limbažu Tīne», Ojārs Zvejnieks ar ģimeni aicina iesaistīties atbalsta akcijā «Dzija Ukrainai».

Vairāk...
31.03.2023. (Līga LIEPIŅA)

Vietām arī mūspusē egļu astoņzobu mizgrauža dēļ noteikta ārkārtēja situācija

Ar rītdienu, 1. aprīli, Latvijas 230 pagastos izsludināta ārkārtējā situācija, lai ierobežotu egļu astoņzobu mizgrauža savairošanos. Ārkārtējā situācija, kas paredz atsevišķus saimnieciskās darbības ierobežojumus, līdz 30. jūnijam Limbažu novadā būs spēkā Ainažu, Alojas, Braslavas, Brīvzemnieku, Katvaru, Limbažu, Pāles, Salacgrīvas, Staiceles, Umurgas un Viļķenes pagastā.

Vairāk...
31.03.2023. (Laila PAEGLE)
Pāles skolēniem pagasta bibliotēkās aizkustinošas sarunas par 1949. gada represijām
Pāles pamat­skolas bērni pie piemiņas akmens

Pāles skolēniem pagasta bibliotēkās aizkustinošas sarunas par 1949. gada represijām

Pieminot 1949. gada 25. marta deportācijās cietušos, Pāles pamatskolas skolēniem notika emocionālas sarunas pagasta bibliotēkās. 1.–4. klašu bērni devās uz Pāles bibliotēku, kur tās vadītāja Aija Baune mazajiem saprotami, taču saviļņojoši skaudri pastāstīja par šiem notikumiem.

Vairāk...
31.03.2023. (Līga LIEPIŅA)

Jaunā medību sezona sāksies ar izmaiņām

Rīt sāksies jaunā (2023./2024. gada) medību sezona, kas līdzi nes izmaiņas, ko medniekiem der ievērot. Nomedītās mežacūkas medniekiem turpmāk būs jāreģistrē mobilajā lietotnē «Mednis», izmantojot digitālus marķieru numurus.

Vairāk...
31.03.2023. (Linda TAURIŅA)

Novadam nepieciešami sociālie uzņēmumi

Limbažu novada pašvaldības aģentūra LAUTA kļuvusi par Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas (LSUA) biedru. Turpmāko sadarbību ar organizāciju koordinēs uzņēmējdarbības speciālists Ivars Birzgalis. Viņš atgādina, ka saskaņā ar pašvaldības nolikumu nams Limbažos, Burtnieku ielā 2 saucas «Uzņēmējdarbības un sociālās uzņēmējdarbības attīstības centrs».

Vairāk...

Aptauja

Vai jums ir veicies loterijās?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks