Abonēt ir izdevīgāk
30.08.2023. (Laila PAEGLE)
OC «Limbaži» smaiļotāji Latvijai izcīna ceļazīmi uz Parīzes Olimpiskajām spēlēm
Limbažu smaiļotāji Aldis Artūrs Vilde (priekšplānā) un Aleksejs Rumjancevs Vācijā izcīnīja mūsu valstij olimpisko kvotu

OC «Limbaži» smaiļotāji Latvijai izcīna ceļazīmi uz Parīzes Olimpiskajām spēlēm

No 23. līdz 27. augustam Vācijas pilsētā Duisburgā notika Pasaules čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā, kas vienlaikus bija pirmā kvalifikācija nākamvasaras Olimpiskajām spēlēm Parīzē. Mūsu valsts izlases sastāvā, kas startēja Duisburgā, bija Olimpiskā centra (OC) «Limbaži» smaiļotāji Aldis Artūrs Vilde un Aleksejs Rumjancevs ar savu treneri Genādiju Zujevu, kā arī Limbažu novada sporta skolas audzēkne Krista Bērziņa un viņas treneris Igo Ažuks.

Vairāk...
30.08.2023. (Līga LIEPIŅA)
Svētupes zivju resursi papildināti ar vienvasaras strauta forelēniem
Priecīgi par Svētupes strauta foreļu krājumu papildinājumu ir Svētupes aizsardzības biedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Ozoliņš (no labās), zivjaudzētavas «Kārļi» pārstāvis Dzintars Melgalvis, biedrības pārstāvis Zigmārs Dancis un Limbažu novada publisko ūdeņu apsaimniekošanas nodaļas ALDA vadītājs Jānis RemessLīgas LIEPIŅAS foto

Svētupes zivju resursi papildināti ar vienvasaras strauta forelēniem

Nedēļas sākumā Svētupē ielaida vairāk nekā 2800 strauta foreļu šīsvasaras mazuļu. Atšķirībā no iepriekšējā vasarā laistajiem (arī tad upē nonāca ne mazāk par 2500 zivtelēm) šie bija brangāki, kā nekā mēnesi ilgāk zivjaudzētavas baseinos auguši un baroti, sasniedzot vairāk nekā piecus gramus svara.

Vairāk...
30.08.2023. (Ilva BIRZKOPE)
Alojas MMS audzēkņi nometnē izzināja lībisko
Alojas MMS vasaras nometnes dalībnieki un skolotāji pašu būvētajā improvizētajā laivāLailas ULMANES foto

Alojas MMS audzēkņi nometnē izzināja lībisko

Noslēgusies Alojas mūzikas un mākslas skolas (MMS) vasaras nometne «Jūras ielas stāsti. Pa lībiešu pēdām». Tajā darbojās 30 audzēkņu.

Vairāk...
30.08.2023. (Ilva BIRZKOPE)
Gunita plāno atgriezties Latvijā un turpināt nodarboties ar mūziku
Gunita savā dzimtajā Salacgrīvā

Gunita plāno atgriezties Latvijā un turpināt nodarboties ar mūziku

Nesen Svētupes muižas kompleksā pirmo latviešu dziesmu programmas solokoncertu kā sava sapņa piepildījumu sniedza salacgrīviete Gunita BAHMANE. Pērn bijusi uzaicināta dziedāt Salacgrīvas vidusskolas absolventu salidojumā. Viņa ikdienā dzīvo Lielbritānijā, taču tobrīd ciemojās savā dzimtajā pusē.

Vairāk...
30.08.2023. (Ingrīda BRIEDE)
Lielsalacas baznīcā restaurēts altāris un kancele
Atjaunotais altāris un kanceleIngrīdas BRIEDES foto

Lielsalacas baznīcā restaurēts altāris un kancele

27. augustā Lielsalacas draudzei, kuras baznīca atrodas Salacgrīvā, bija skaista svētku diena – dievkalpojumā izskanēja pateicības un aizlūgšanas par šovasar restaurēto altāri un kanceli. Iepriekš gan kancele, gan altāris bija tumši, daļēji krāsoti tādās krāsās, kādas nu padomju laikos bija pieejamas, bet nu tie ir balti ar zeltītiem rotājumiem. Jau tā gaišā baznīca izskatās vēl gaišāka un mirdzošāka.

Vairāk...
30.08.2023. (Regīna TAMANE)

Slēdz sadarbības līgumu par disku golfa trasi

Limbažu novada dome akceptējusi biedrības «Sporta klubs «Limbaži»» vēlmi slēgt sadarbības līgumu par disku golfa trases izveidi Limbažu pilsētā. Līgums tiek slēgts uz pieciem gadiem ar iespēju to pagarināt. Tādējādi pašvaldība atļauj biedrībai izmantot tās nekustamos īpašumus (Lielezera ielā 10, Jaunatnes ielā 1 un Jaunatnes parkā) trases izveidei un publiskas pieejamības nodrošināšanai.

Vairāk...
30.08.2023. (Regīna TAMANE)

Iespējamas reformas pašvaldības kapitālsabiedrībās un iestādēs

Limbažu novada pašvaldības izpilddirektors Artis Ārgalis sagatavos priekšlikumus pašvaldību kapitālsabiedrību un iestāžu iespējamajam reorganizācijas modelim. To rosināja SIA «CSE COE» izvērtējums par pašvaldības līdzdalību kapitālsabiedrībās.

Vairāk...
30.08.2023. (Ivars ŠMITS, «Medņu» mājas saimnieks, kustības «Spēkozols» dibinātājs)
Vidrižu pagasta Spēkozolu birzs iegūst nosaukumu līvu valodā
Vidrižu pagasta «Medņu» mājas saimnieks un kustības «Spēkozols» dibinātājs Ivars Šmits pie atjaunotās Spēkozola birzs norādes

Vidrižu pagasta Spēkozolu birzs iegūst nosaukumu līvu valodā

Spēkozolu birzs pie Vidrižu pagasta brīvdienu mājas «Medņi» ieguvusi nosaukumu arī līvu valodā – «Joudtämšt». Ņemot vērā, ka birzs atrodas vēsturiskajās līvu zemēs, šajā – Lībiešu mantojumam veltītajā – gadā, konsultējoties ar Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Somugristikas centru, Spēkozolu birzs nosaukums nu iztulkots.

Vairāk...
30.08.2023. (Ieva FREINBERGA)

Tautiešus Amerikā un Kanādā interesē Pasaules latviešu mūzikas centra tapšana Ozolmuižā

Ar patiešām izteikti lielu interesi tautieši Amerikā atsaucās ziņai, ka Ozolmuižas pilī izveidots Pasaules latviešu mūzikas centrs «Vienoti mūzikā».

Vairāk...
Līgo piedāvājums

Aptauja

No jūlija neatdalāmie plastmasas pudeļu un tetrapaku korķi ES valstīs obligāti. Ko par to domājat?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks