Abonēt ir izdevīgāk
25.01.2023. (Līga LIEPIŅA)
Azartiski ļaudis tiekas lielsēdē Limbažu Lielezera āliņģī
Limbažu Lielezera lielsēdes dalībnieki priecīgi mērcējas āliņģīLīgas LIEPIŅAS foto

Azartiski ļaudis tiekas lielsēdē Limbažu Lielezera āliņģī

Svētdien, kad saskaņā ar ķīniešu kalendāru sagaidījām Melnā ūdens Truša (arī Zaķa vai Kaķa) gadu, ūdens procedūras norisinājās arī Limbažu Lielezerā. Jau otro gadu aktīvisti aicināja arī citus azartiskos, kurus aizrauj ziemas peldēšana, kopīgi mērcēties āliņģī.

Vairāk...
25.01.2023. (Ieva OZOLA)
Darbs muitas dienestā – dažādība un iespēja būt kustībā
VID Muitas pārvaldes Kinoloģijas daļas Rīgas un Kurzemes nodaļas vecāko muitas eksperti, staicelieti Ēriku Štemeri ar četrkājainajiem kolēģiem – vācu aitu suni Ankoru un angļu kokerspanielu Redžiju – var sastapt gan Jūras ielā pie «Ausekļa» redakcijas, gan lidostā, uz valsts robežām, skolās un citurIevas OZOLAS foto

Darbs muitas dienestā – dažādība un iespēja būt kustībā

Rīt pasaulē un arī Latvijā atzīmē Starptautisko muitas dienu. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes Kinoloģijas daļas Rīgas un Kurzemes nodaļas vecākā muitas eksperte, staiceliete Ērika ŠTEMERE iestādē strādā jau 17 gadu, ir ieguvusi augstāko izglītību psiholoģijā, ar lielāko prieku pieņem visus izaicinājumus un vienmēr var paļauties uz ģimenes sapratni un atbalstu. Bez tā šajā profesijā būtu ļoti grūti.

Vairāk...
25.01.2023. (Vineta KĻAVIŅA, «Latvijas Pasta» vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja)
Uz jaunās pastmarkas – 1878. gadā Ainažos būvēta brigantīna

Uz jaunās pastmarkas – 1878. gadā Ainažos būvēta brigantīna

Latvijas Pasts piektdien sērijā «XIX gadsimta vēsturiskie kuģi» izdos jaunu pastmarku. Uz tās attēlots 1878. gadā Ainažos Mihkela Marginsa (1845–1914) būvēts divu mastu burukuģis – brigantīna «Anna Wictoria».

Vairāk...
25.01.2023. (Laila PAEGLE)

Turpinās novada izglītības stratēģijas apspriešana

Pirmdienas vakarpusē interesenti bija aicināti uz Limbažu novada pašvaldības ēkas lielo zāli, lai piedalītos topošās novada izglītības stratēģijas sabiedriskā apspriešanā. Iepriekš ikvienam bija iespēja dokumenta (tas tiek veidots laikposmam no 2023. līdz 2027. gadam) pirmo redakciju izlasīt novada mājaslapā.

Vairāk...
25.01.2023. (Līga LIEPIŅA)
Pieredzes stāsts par ierakumu sveču gatavošanu
Izmēģinājuma pēc gatavotā ierakumu svece darbībā

Pieredzes stāsts par ierakumu sveču gatavošanu

Arī mūspuses iedzīvotāji un iestādes aktīvi gatavo ierakumu sveces sūtīšanai uz Ukrainu. Cits ziedo izejmateriālus (parafīnu vai sveču pārpalikumus, tīras konservu bundžas, gofrētu kartonu), cits piedalās darbnīcās u.tml. Atsaucoties uz mūsu laikrakstā publicēto informāciju par šo aktivitāti, redakcijai piezvanīja Andrejs no Kuivižiem.

Vairāk...
25.01.2023. (Linda TAURIŅA)

Tapis raidieraksts par Limbažiem un limbažniekiem

Klajā nācis jauns raidierakts jeb podkāsts ar nosaukumu «Limbažniek zin pa ko i run». Tā veidotāji apņēmušies aicināt uz intervijām tagadējos un kādreizējos limbažniekus, kā arī interesantus cilvēkus, kuri mēdz atbraukt ciemos uz šejieni.

Vairāk...
25.01.2023. (Aiga EVERTOVSKA)

Aizvadītā gada lasītākās grāmatas mūspuses bibliotēkās

Gada sākumā bibliotēkās ierasti apkopo informāciju par iepriekšējā gada lasītākajām grāmatām. Limbažu Galvenās bibliotēkas Klientu apkalpošanas centra vadītāja Zane Balode pastāstīja, ka kopumā pieprasītākā latviešu autore pērn bijusi Dace Judina.

Vairāk...
25.01.2023. (Inta CIRŠA, Salacgrīvas vidusskolas direktores vietniece audzināšanas jomā)
Salacgrīvas skolēniem projekts «Kontakts» devis jaunus impulsus darbam
Salacgrīvas vidusskolas direktores vietniece Inta Cirša kopā ar meitenēm, kuras sagatavoja projektu, – Kendiju Grāvīti (no kreisās), Rūtu Lūsi un Grētu Salmani

Salacgrīvas skolēniem projekts «Kontakts» devis jaunus impulsus darbam

Arī Salacgrīvas vidusskolas pašpārvalde pirmajā semestrī īstenoja projektu «Es darbojos pašpārvaldē», kam Limbažu novada pašvaldība guva atbalstu Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras ­(JSPA) rīkotajā atklātajā projektu konkursā.

Vairāk...
25.01.2023. (Linda TAURIŅA)

Pirmpirkuma tiesības izmantoja reti

Līdz ar jaunā Pašvaldību likuma stāšanos spēkā tām vairs nebūs pirmpirkuma tiesību gadījumos, kad teritorijā pārdod nekustamo īpašumu. Kopš 1991. gada pastāvēja noteikums, ka noslēgtā pirkuma līguma noraksts bija jāiesniedz pašvaldībai, lai tā izvērtētu iespēju īpašumu iegādāties savu likumā noteikto funkciju pildīšanai.

Vairāk...

Aptauja

Vai jums ir veicies loterijās?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks