Abonēt ir izdevīgāk
17.04.2024. (Markuss MELBĀRDIS, projekta vadītājs)
Sentēvu amatniecības tradīcijas Brīvzemnieku pagastā
Markusa projekta darba mirklis

Sentēvu amatniecības tradīcijas Brīvzemnieku pagastā

Domājot par savas brīvdienu mājas tapšanu, biju nonācis liela jautājuma priekšā, – kas varētu būt manām vērtībām un dzīvesveidam pareizākais risinājums, lai arī viesi būtu laimīgi un apmierināti ar visu, ko šī vieta sniegs? Esmu sapratis, ka vienkāršākās lietas bieži vien ir tās labākās.

Vairāk...
17.04.2024. (Linda TAURIŅA)

Plāno reorganizēt aģentūru «LAUTA»

Iecerētas pārmaiņas Limbažu novada pašvaldības aģentūrā «LAUTA». Tās skar gan struktūru, gan funkcijas. Būtiskākais – aģentūras uzdevums vairs nebūs atbalstīt un veicināt uzņēmējdarbību, izņemot tūrisma jomu.

Vairāk...
17.04.2024. (Lolita OZOLIŅA, Vidzemes lībiskās kultūrtelpas vadītāja, Reinis DRUVIETIS, biedrības «Make Art» valdes priekšsēdētājs)
Atklāta vēstule «Aicinām saglabāt Pāles pamatskolu, kurai ir izšķiroši būtiska loma Vidzemes lībiskās kultūrtelpas pastāvēšanā»

Atklāta vēstule «Aicinām saglabāt Pāles pamatskolu, kurai ir izšķiroši būtiska loma Vidzemes lībiskās kultūrtelpas pastāvēšanā»

2022. gada nogalē Nemateriālā kultūras mantojuma padome pieņēma lēmumu par Vidzemes lībiskās kultūrtelpas iekļaušanu Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Vidzemes lībiskā kultūrtelpa ir veidojusies vēsturiskajā lībiešu Metsepoles novadā, kur joprojām dzīvo Vidzemes lībiešu pēcteči. Kultūrtelpas centrs pašlaik atrodas Pālē.

Vairāk...
17.04.2024. (Līga LIEPIŅA)

Sākusies pieteikšanās platībmaksājumiem

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Limbažu biroja vadītājs Aigars Legzdiņš informē, ka no 17. aprīļa sākusies pieteikšanās platību maksājumiem, aizpildot ģeotelpisko iesniegumu Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektroniskās pieteikšanās sistēmā (eps.lad.gov.lv). Pieteikties tiem varēs līdz 22. maijam, bet ar kavējuma samazinājuma sankciju – līdz 17. jūnijam.

Vairāk...
17.04.2024. (Regīna TAMANE)

Puikulē spriež par kultūras iestāžu apvienošanu

Uz sarunu par Brīvzemnieku pagasta kopienas centra un Puikules tautas nama apvienošanu ceturtdien Sabiedriskā centra zālē pulcējās aptuveni 30 cilvēku. Lēmums par šo abu kultūras iestāžu apvienošanu pēc gana ilgām debatēm ar balsu vairākumu tika pieņemts jau Limbažu novada domes sēdē martā.

Vairāk...
17.04.2024. (Regīna TAMANE)

Atbalsta visus jauniešu iniciatīvu konkursā iesniegtos projektus

Noslēdzies Limbažu novada pašvaldības organizētais jauniešu iniciatīvu konkurss, kurā atbalstīti visi 17 iesniegtie projekti. Tiesa, kādiem pāris nepieciešami precizējumi. Vairāki projektu iesniedzēji iecerējuši savas skolas skolēnu pašpārvaldes darbības uzlabošanu.

Vairāk...
17.04.2024. (Lauku atbalsta dienests)

Var pieteikties atbalstam dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanai

Līdz 1. jūlijam var iesniegt projektu pieteikumus atbalsta pasākumā «Ražas, dzīvnieku, sējumu un stādījumu apdrošināšanas prēmija». Atbalsta mērķis ir veicināt lauksaimnieku iesaistīšanos lauksaimniecības nozaru riska mazināšanā, daļēji sedzot izdevumus par apdrošināšanas prēmiju. Otrās kārtas finansējums ir 15,7 miljoni eiro.

Vairāk...
17.04.2024. (Līga LIEPIŅA)

Lēdurgā izzinās rudzu maizes cepšanu un lībiešu liecības

Siguldas novada pieaugušo mūžizglītības projektu finansēšanas konkursā atbalstītas arī divas ieceres Lēdurgas pagastā – biedrības «Kamolītis» jaunais projekts «Maizes ceļš» un biedrības «Smailes» plānotās «Lībiskās liecības Lēdurgā».

Vairāk...
17.04.2024. (Fanija ROMEIKO)
Iepazīstieties – maderoterapija!
Daži no maderoterapijas instrumentiemKristīnes ĶIGURES foto

Iepazīstieties – maderoterapija!

Jau iepriekš publikācijā «Auseklī» bija pieminēta maderoterapija. Šī ārstniecības metode, kas radusies Kolumbijā, pasaulē ir plaši izplatīta, arī Latvijā ienākusi pirms vairākiem gadiem. Spāniski "madera" ir "koksne". Izprast pēdējā laika aktuālo koka terapiju, par ko interesējas arī mūsu lasītāji, palīdzēja limbažniece Kristīne Ķigure.

Vairāk...

Aptauja

Vai jums ir veicies loterijās?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks