Abonēt ir izdevīgāk
15.11.2023. (Laura IRMEJA)
Lāčplēša dienā Ainažos iededza svecītes pie valsts robežas
Mazie ainažnieki no svecēm izveidotajā Latvijas kontūrā nostājušies katrs citā valsts kultūrvēsturiskajā novadāLauras IRMEJAS foto

Lāčplēša dienā Ainažos iededza svecītes pie valsts robežas

Sestdien visā valstī, tostarp daudzās vietās mūspusē, tika atzīmēta un godināta Lāčplēša diena – ar lāpu gājieniem, koncertiem un jo īpaši ar iedegtu svecīšu rak­stiem. Ar šo datumu aizsākas svētku nedēļas norises, kad īpaši atceramies un godinām tos, kuri izcīnījuši Latvijas neatkarību.

Vairāk...
15.11.2023. (Una MEDNE)
Ciemos pie «Dabas maizes» Salacgrīvā
Konditorejas «Dabas maize» saimniece Liene Kalniņa (no kreisās)un viņas vietniece Marta Māra Kuzmenko pie sava stenda izstādē «Riga Food 2023»

Ciemos pie «Dabas maizes» Salacgrīvā

Ienākot «Dabas maizes» konditorejā Salacgrīvā, gaisā virmo visnotaļ patīkams aromāts – var just siltu maizi un kaut ko viegli saldenu, taču visvairāk izceļas tieši piparkūku smarža. Tobrīd tur valda rosība – komanda gatavo maizi, kēksus, piparkūkas un citus gardumus, lai izpildītu sadarbības partneru pasūtījumus un iepriecinātu veikaliņa apmeklētājus ar kaut ko gardu.

Vairāk...
15.11.2023. (Edmunds IMŠA)
Limbažos svin pareizticīgo baznīcas iesvētīšanas 120. gadskārtu
Svinot baznīcas 120. gadskārtuVladislava SURICA foto

Limbažos svin pareizticīgo baznīcas iesvētīšanas 120. gadskārtu

Svētdien, 12. novembrī, Limbažu pareizticīgo draudze īpašā dievkalpojumā svinēja 120 gadus kopš dievnama iesvētīšanas, izlūdzoties Dieva svētību novadam, Latvijai, Saeimai, valdībai un iedzīvotājiem. Limbažnieks, tagad Jelgavas bīskaps Jānis (Sičevskis), uzrunājot vietējos dievlūdzējus, sacīja, ka šis datums ir ļoti nozīmīgs, jo 1903. gada novembrī iesvētīta jaunuzceltā Kristus Apskaidrošanās baznīca.

Vairāk...
15.11.2023. (Linda TAURIŅA)
Apsveicam zinošos un veiksmīgos «Mārtiņbodes» konkursa uzvarētājus!
«Ausekļa» un kafejnīcas «Mārtiņbode» vārdā apsveicam Viju Leli un Arni GirgensonuLindas TAURIŅAS foto

Apsveicam zinošos un veiksmīgos «Mārtiņbodes» konkursa uzvarētājus!

Tagad var teikt, ka patiesi no­slēdzies konkurss, ko «Ausekļa» redakcija rīkoja kopā ar kafejnīcu «Mārtiņbode». Pareizo atbilžu zinātāji, kuriem paveicās loterijā, balvas arī jau saņēmuši. Vijai Lelei tika uzkodu plates (izrādījās pat divas – gan saldā, gan sāļā), bet Arnim Girgensonam – dāvanu karte mielastam 25 eiro vērtībā.

Vairāk...
15.11.2023. (Regīna TAMANE)

Salacgrīvas seniori bauda limbažnieku iestudējumu

Svētdien Ausekļa Limbažu teātris speciāli Salacgrīvas senioriem izrādīja vienu no saviem jaunākajiem iestudējumiem – «Rudenīgo blūzu». Par to īpaši priecīga bija teātra režisore Inta Kalniņa, kura pastāstīja, ka ne reizi vien aicinājusi dažādas sabiedrības grupas novadā iestudējumus noskatīties tieši Teātra mājā.

Vairāk...
15.11.2023. (Gints ŠĪMANIS)
Atvērts Salacgrīvas literārais almanahs «Zutiņš»
Sarunā bibliotēkā Aigars Pūsilds (no kreisās), kuivižnieks kapteinis Igors Lubiņš un Zutiņa sastādītājs Gints ŠīmanisHedvigas Ineses PODZIŅAS foto

Atvērts Salacgrīvas literārais almanahs «Zutiņš»

Lāčplēša dienas rītā biedrība «Bibliokuģis «Krišjānis Valdemārs»» Salacgrīvas bibliotēkā aicināja uz literārā almanaha «Zutiņš» atvēršanas svētkiem. Šis Salacgrīvas un tuvākās apkaimes kultūrvēsturiskā mantojuma popularizētājs, kas iepazīstina interesentus ar novada patiesajām vērtībām, piedzīvojis jau ceturto laidienu.

Vairāk...
15.11.2023. (Aija SEDLIŅA)

Politiski represētie tiekas valsts svētku nedēļas ieskaņā

Pagājušopiektdien Latvijas Politiski represēto apvienības Limbažu nodaļas dalībnieki, kā ierasts, tikās ikmēneša sanāksmē. Valsts svētku nedēļas ievadā uz tikšanos viņi bija uzaicinājuši biedrības «Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa» vadītāju Gunāru Grīnbergu un vidrižnieku Juri Žūriņu.

Vairāk...
15.11.2023. (Linda TAURIŅA)

Likvidēs Ķirbižu Meža muzeja vides izglītības centru

Limbažu novada dome lēmusi likvidēt iestādi «Ķirbižu vides izglītības centrs», ko mēdz saukt arī par Meža muzeju. Akreditēts tas nekad nav bijis. Jautājums par pastāvēšanu kļuva aktuāls, veidojot nākamā gada budžetu. Pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele pastāstīja, ka centra pastāvēšanai ir nepieciešamas ievērojamas investīcijas.

Vairāk...
15.11.2023. (Līga LIEPIŅA)
Ar Alojas Ausekļa vidusskolas skolēniem tiekas bokseris Mairis Briedis
Alojas Ausekļa vidusskolas audzēkņi tiekoties ar profesionālo Latvijas bokseri Mairi BriediNika NAZAROVA foto

Ar Alojas Ausekļa vidusskolas skolēniem tiekas bokseris Mairis Briedis

Ceturtdien Alojas Ausekļa vidusskolā viesojās profesionālais Latvijas bokseris Mairis Briedis. Vienā mācību stundā viņš tikās ar 4.–6. klašu, otrā – ar 7.–11. klašu skolēniem. Sportists jauniešiem, stāstot par savu pieredzi un pievēršanos boksam, uzsvēra sporta un izglītības nozīmi dzīvē.

Vairāk...
Meža eksperti

Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks