Kinokupols
04.01.2023.
Aptauja «Ar medijpratību pret viltus ziņām»

Aptauja «Ar medijpratību pret viltus ziņām»

Viens no iemesliem, kāpēc pēdējos gados arvien vairāk tiek runāts par medijpratības nozīmi, ir viltus ziņu* jeb maldinošas informācijas lielā izplatība. Ar aptaujas palīdzību vēlamies noskaidrot, vai jūs ikdienā saskaraties ar nepatiesu informāciju un pievēršat īpašu uzmanību mediju saturam un lietošanas paradumiem.

Vairāk...
04.01.2023. (Laila PAEGLE)
Sociālajā vietnē «Facebook» pērn populārākie «Ausekļa» rakstu pieteikumi

Sociālajā vietnē «Facebook» pērn populārākie «Ausekļa» rakstu pieteikumi

Gadu mija parasti vedina uz atskatu iepriekšējā un sapņiem par gaidāmo. Mēs redakcijā priecājamies, ka joprojām esam vajadzīgi saviem lasītājiem, un ceram, ka nekas šajā savienībā nemainīsies un jūs laikrakstu arī turpmāk abonēsiet vai iegādāsieties veikalos.

Vairāk...
04.01.2023. (Linda TAURIŅA)
Pašvaldību likums pieņemts, nākamais izaicinājums – to piemērot

Pašvaldību likums pieņemts, nākamais izaicinājums – to piemērot

1. janvārī stājās spēkā jauns pašvaldību likums. Tā pirmajā rindkopā nosauktais mērķis ir nodrošināt demokrātisku, tiesisku, efektīvu, ilgtspējīgu, atklātu un sabiedrībai pieejamu pārvaldi katras pašvaldības administratīvajā teritorijā, kā arī līdzsvarotu pašvaldības pakalpojumu pieejamību. Vai izmaiņas palīdzēs mērķi sasniegt, droši vien rādīs laiks.

Vairāk...
04.01.2023. (Līva JĒGERE, konkursa «Biznesa skices» komunikācijas konsultante)

Vidzemes jaunieši aicināti idejas pārvērst biznesa plānā

Lai veicinātu jauniešu radošumu, sadarbības un plānošanas prasmes, kā arī iesaisti mūsdienu ilgtspējas izaicinājumu risināšanā, jau ceturto gadu notiks biznesa plānošanas konkurss «Biznesa skices». Līdz 22. janvārim skolēnu un studentu komandas no Vidzemes aicinātas pieteikties konkursam, ko organizē «Swedbank» sadarbībā ar «Skola 2030» un Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabriku.

Vairāk...
04.01.2023. (Ivita RENCE)
Mare Malvīne Īstenā  vijolspēli apgūst Itālijā
Jaunā mūziķe Mare Malvīne Īstenā ar lielu entuziasmu uzsākusi mācības konservatorijā

Mare Malvīne Īstenā vijolspēli apgūst Itālijā

Aizvadītās vasaras beigās Auseklis rak­stīja par salacgrīvietes Mares Malvīnes ĪSTENĀS dalību starptautiskos mūzikas pasākumos. Pagājuši vien pieci mēneši, un Salacgrīvas mūzikas skolas vijoles klases absolvente jau devusies tālāk, lai sevi pilnveidotu un iegūtu jaunas zināšanas.

Vairāk...
04.01.2023. (Gundega SILIŅA, Valmieras novada fonds)

Pēdējā nedēļa, lai pieteiktos Demokrātijas akadēmijai!

Lai pilnveidotu zināšanas par iesaistīšanos valsts norisēs, tā stiprinot vietējo kopienu līderu, nevalstisko organizāciju (NVO) un publiskās pārvaldes kapacitāti, līdz 8. janvārim tiešsaistē https://ej.uz/DApieteik aicinām pieteikties mācību programmai «Demokrātijas akadēmija».

Vairāk...
04.01.2023. (Ieva OZOLA)
Ģimenes ārsti tiekas ar veselības ministri
Gada izskaņā, 29. decembrī, uz iepazīšanās tikšanos ar veselības ministri Līgu Meņģelsoni (ceturtā no kreisās) bija aicināti Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas pārstāvji. Viņu vidū arī Vidrižu doktorāta ģimenes ārste Edīte Vītola (otrā no labās)Veselības ministrijas foto

Ģimenes ārsti tiekas ar veselības ministri

Gada izskaņā nesen amatā apstiprinātā veselības ministre Līga Meņģelsone aicināja uz tikšanos Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas pārstāvjus. Iepazīties ar jauno nozares ministri devās arī Vidrižu doktorāta ģimenes ārste Edīte Vītola.

Vairāk...
04.01.2023. (Laila PAEGLE)

Liepupes un Salacgrīvas skolēniem panākumi konkursā «Misija jūra 2030»

Paziņoti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Ventspils augsto tehnoloģiju parka «Nākotnes klases» rīkotā izglītības iestāžu pētniecības konkursa «Misija jūra 2030» rezultāti. Tajā 2. vietu ieguvuši gan Liepupes pamatskolas devītklasnieki, kuri veica pētījumus kopā ar skolotāju Iru Janišu, gan Salacgrīvas vidusskolas 4.a klase, kas strādāja kopā ar skolotāju Intu Somu un savu klases audzinātāju Ivetu Kupču.

Vairāk...
04.01.2023. (Laila PAEGLE)
Flautiste Elīza tikusi pie sava jaunā instrumenta
Limbažniece Elīza Kukaine, pateicoties daudzu cilvēku atbalstam, pirms gadu mijas tika pie jaunas flautas

Flautiste Elīza tikusi pie sava jaunā instrumenta

Sestdien uz koncertu «Mūzika sniegā» Limbažu kultūras namā aicina Krimuldas un Limbažu jauniešu apvienotais simfoniskais orķestris. Kopā ar visiem spēlēs arī jaunā flautiste, limbažniece Elīza Kukaine.

Vairāk...
Pirts komplekss Gaismas SPA

Aptauja

Vai rūpējaties par ugunsdrošību savā mājoklī?

Regulārais maksājums

Reklāma

Uzdāvini abonementu!
Arhīvs