Abonēt ir izdevīgāk
01.12.2023. (Laila PAEGLE)
Svētki ir un notiek, kad satiekas savējie
Satikušies bijušie Vilzēnu skolas pedagogi un darbinieki. Protams, tā ir tikai daļa – ne visi varēja ierasties, bet viens otrs bildes tapšanas brīdī bija aizņemts sarunās ar saviem skolēniem. Pirmā no kreisās – skolas pirmā direktore Laima Janika, septītā – vēl viena no kādreizējiem vadītājiem Antra BalodeNila Alvara NEĻĶA foto

Svētki ir un notiek, kad satiekas savējie

Sestdien Vilzēnos svinēja savas skoliņas 35. jubileju, un salidojumā pulcējās absolventi, bijušie skolotāji un darbinieki. Tiesa, skola kopš 2009. gada ir slēgta, taču precīzi ir vārdi, ar kādiem visi tika sagaidīti un kāds atgādinājums bija uz katra galdiņa sarīkojumā, – "svētki ir un notiek, kad satiekas savējie".

Vairāk...
01.12.2023. (Laila PAEGLE)
Tomasi – cauri cara, Latvijas pirmās brīvvalsts un padomju laikiem
Novad­pētniece Irīna Noriņa (no kreisās) kopā ar Tomasu dzimtas pārstāvjiem, kuri bija ieradušies uz tikšanosLailas PAEGLES foto

Tomasi – cauri cara, Latvijas pirmās brīvvalsts un padomju laikiem

Šāds nosaukums bija dots pasākumam, uz kuru valsts svētku laikā Limbažu Galvenajā bibliotēkā interesentus aicināja novadpētniece Irīna Noriņa, lai, ieskatoties vienas dzimtas likteņos, mēģinātu apjaust, kā vairāk nekā 100 gadu laikā mainījušies Limbaži un Latvija.

Vairāk...
01.12.2023. (Edmunds IMŠA)
Novada ceļus jau tīra un uztur kārtībā
Novada mazo ceļu aprūpētāji jau ir ķērušies pie darba – attēlā sniega šķūrēšana Vidrižu pagastāEdmunda IMŠAS foto

Novada ceļus jau tīra un uztur kārtībā

Kā Alojā un pilsētas apkārtnē rit ceļu uzturēšana pēc snigšanas, vakar zināja teikt Alojas apvienības pārvaldnieks Rihards Būda: "Viss iet pilnā sparā. Vispirms tīrām pilsētu, vakarā ķersimies pie lauku ceļiem. Cilvēkiem jāsaprot, ka laik­apstākļi ir tādi, kādi nu ir, sniedziņu tik ātri nevar notīrīt. Protams, ir arī sūdzības, katram vajag pirmajam. Bet mēs vienmēr skatāmies, kur ir cilvēku vairāk, kur ir galvenie ceļi, ar tiem mēs arī sākam."

Vairāk...
01.12.2023. (Līga LIEPIŅA)

Alojā aicina meklēt gaismas objektus

Gaidot Ziemassvētkus, Alojas kultūras nams sadarbībā ar vietējo uzņēmēju – SIA «Black bent woodworks» saimnieku Gati Zariņu – aicina iesaistīties jaukā un gaismas pilnā aktivitātē.

Vairāk...
01.12.2023. (Mārīte PURMALE, Limbažu Galvenās bibliotēkas filiālbibliotēkas struktūrvienības «Viļķenes bibliotēka» vadītāja)
Viļķenes erudīti novembrī spodrināja zināšanas par Latviju
Jaunpienācēju komandas «Apsītes» pārstāvji Ieva un Matīss Ērmaņi ar savām meitiņām izvēlas tīkamāko eglītes rotājumu

Viļķenes erudīti novembrī spodrināja zināšanas par Latviju

Viļķenē aizvadīts kārtējais erudītu konkurss, kurā lielākā daļa jautājumu saistījās ar Latviju, kā arī mūsu novadu un Viļķeni. Izmantojot atbilžu variantus, itin visas komandas zināja atminēt fotogrāfu (Vilis Rīdzenieks), kurš fotografējis Latvijas valsts proklamēšanas aktu, kā arī zināja, kur, klājot viesību galdu, novieto deserta karoti, un kādas tautības dziedātājs ir Jorens, kurš Eirovīzijā izpildīja dziesmu «Paldies latiņam».

Vairāk...
01.12.2023. (Līga LIEPIŅA)
Limbažu kultūras namā baudāma silta rokdarbnieku izstāde
TLMS «Dzilna» vadītāja Baiba Vaivare (no kreisās) un viena no palīgā atnākušajām studijas dalībniecēm Velta Kalnbunde izstādes «Sasildi Limbažus» iekārtošanas laikāLīgas LIEPIŅAS foto

Limbažu kultūras namā baudāma silta rokdarbnieku izstāde

Limbažu kultūras nama mazajā zālē skatāma sirsnīga un aizkustinoša izstāde «Sasildi Limbažus», kuras tapšanā iesaistījās zeķu adītāji no dažādām novada vietām. Īpaši pārstāvēta bija Staicele un Viļķene.

Vairāk...
01.12.2023. (Linda TAURIŅA)

Aicina uz labdarības koncertu Limbažos

Svētdien plkst. 18 Limbažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks labdarības koncerts «No sirds uz sirdi». Tā mērķis ir aicināt pilsētniekus un viesus atbalstīt līdzcilvēkus. Rīkotāji cer, ka, iepriecinot ļaudis ar skaistākajām un sirsnīgākajām Ziemassvētku dziesmām, izdosies pamudināt viņus sagādāt svētkus citiem.

Vairāk...
01.12.2023. (Anita STROKŠA, Staiceles pilsētas bibliotēkas vadītāja)
Staicelē tikšanās ar dabas bērnu grāmatu autori Ingrīdu Bērziņu
Bērnu grāmatu autore Ingrīda Bērziņa, apmeklējot Staiceles pilsētas bibliotēku un tiekoties ar tās lasītājiemIntas MEISTERES foto

Staicelē tikšanās ar dabas bērnu grāmatu autori Ingrīdu Bērziņu

Pagājušajā nedēļā Staiceles pilsētas bibliotēkā ar lasītājiem tikās grāmatas «Kas guļ ziemas miegu» autore Ingrīda Bērziņa. Viņa pastāstīja, ka iedvesmu rakstīt guvusi, vērojot putnu barotavu ziemā. Katram novērotajam lidonim dots vārds, redzētas ne tikai to ķildas, bet arī savstarpējās simpātijas.

Vairāk...
01.12.2023. (Linda TAURIŅA)
Zināšanas ir vērtīgākais, ko var iegūt
Cilvēkiem ir vajadzīga kultūra, kopābūšana un zināšanas, uzskata pētniece Līga Vinogradova

Zināšanas ir vērtīgākais, ko var iegūt

Līga VINOGRADOVA pašlaik dzīvo Rīgā, bet viņas saikne ar dzimtajiem Limbažiem joprojām ir cieša. Sarunbiedre atzīst – ja kādā aptaujas anketā jānorāda dzīvesvieta, nav viegli ierakstīt galvaspilsētas vārdu. Turklāt arī viņas vīrs Raivis ir šejienietis. Ģimene uz Limbažiem brauc gandrīz katru nedēļu.

Vairāk...
Līgo piedāvājums

Aptauja

No jūlija neatdalāmie plastmasas pudeļu un tetrapaku korķi ES valstīs obligāti. Ko par to domājat?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks