Esam informēti, zinoši, atbildīgi, motivēti!

28.02.2023.

Multifunkcionālajā Skultes centrā iespēju daudz, atliek tikai darboties (ziņa/aktualitāte)

Skultes pagasta pakalpojuma centra vadītājs Ainārs Liniņš un multifunkcionālā centra apkalpošanas speciāliste Antra Karpova lepojas ar vietējiem talantiem. Mūsu tikšanās reizē centra zālē izstādītas vietējā mākslinieka Ērika Bērziņa gleznas

Pirms nepilniem trim gadiem Skultē durvis vēra jauns multifunkcionālais centrs. Izdegušā veikala vietā Skultes vēsturiskajā centrā bija uzcelta jauna un moderna ēka. Projekts tapa, pateicoties vietējai rīcības grupai Jūrkante, Lauku atbalsta dienestam, Eiropas Savienības Jūrlietu un zivsaimniecības fondam, kā arī pašvaldībai. Mājīgajās un gaišajās telpās iekārtota bibliotēka, klientu apkalpošanas centrs, kur informāciju var saņemt arī tūristi, un izveidota neliela sanāksmju zāle. Centra mērķis jau kopš sākuma bija nodrošināt informācijas pieejamību un sniegt atbalstu Skultes iedzīvotājiem. Vienlaikus tā plānota kā vieta, kur satikties un organizēt dažādas aktivitātes. 

Multifunkcionālā centra atvēršana sakrita ar laiku, kad Latvija piedzīvoja pandēmijas viļņus un noteiktie ierobežojumi jau pašā iesākumā nobremzēja centra darbību. Nu jau kādu laiku situācija mainījusies, tādēļ nolēmām palūkoties, kā izveidotajam centram klājas šobrīd. Glītā ēka atrodas iepretim izdaudzinātajam Skultes tirgum un pavisam noteikti nevar palikt nepamanīta. Vairāk par centra pašreizējo darbību, nākotnes plāniem un iecerēm pastāstīja Skultes pagasta pakalpojumu sniegšanas centra vadītājs Ainārs Liniņš un multifunkcionālā centra klientu apkalpošanas speciāliste Antra Karpova.

Iedzīvotājiem pieejama ne tikai bibliotēka, bet arī citi pakalpojumi

Vadītāja amatā A. Liniņš iejuties pirms nedaudz vairāk kā sešiem mēnešiem. Savs redzējums viņam ir gan par Skultes pagastu kopumā, gan par multifunkcionālo centru. – Ēka atrodas ļoti labā vietā un, pateicoties saules paneļiem, ir energoefektīva. Blakus ir autostāvvieta, kuras tuvumā plānots uzstādīt arī elektroauto uzlādes staciju. Jāatzīst, ka centru atvēra diezgan neveiksmīgā laikā un joprojām tā darbība nav tik aktīva, kā gribētos. Kā jau zinām, pēc Covid-19 paradumi ir mainījušies. Grūti cilvēkus atkal iekustināt. Iespējams, ka viena daļa vēl aizvien domā, ka te pieejama tikai bibliotēka. Vēlos atgādināt, ka multifunkcionālajā centrā mums ir klientu apkalpošanas speciālists – zinošs darbinieks, kurš palīdzēs noformēt iesniegumus un varēs informēt par citiem ar pašvaldību saistītajiem jautājumiem. Pēc tam, atkarībā no nepieciešamības, dokumenti izskatīšanai tiks nogādāti uz Skultes pagasta pakalpojumu centru vai Limbažu novada domi. Iedzīvotājiem, īpaši jau senioriem, vairs nav jādomā, kā nokļūt līdz Mandegām, jo liela daļa pakalpojumu pieejami tepat uz vietas, – skaidro A. Liniņš. Centrā rīko tikšanos ar uzņēmējiem, prezentācijas, nepieciešamības gadījumā telpas izmanto arī Skultes evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze, ar ko pašvaldībai izveidojusies ļoti laba sadarbība. Tāpat regulāri notiek izstādes un dažādas meistarklases. A. Liniņš ir pārliecināts, ka te labi iederētos arī dzejas vakari un tikšanās ar interesantām personībām. Pats galvenais – saprast, kādas ir vietējo iedzīvotāju vēlmes. – Ziemā, kā jau daudzās vietās, vēsturiskais centrs ir diezgan kluss. Daudz lielāka kustība sākas vasarā, īpaši jau sestdienās, kad cilvēki brauc uz tirgu. Tepat blakus ir arī aptieka un būvmateriālu veikals. Atšķirībā no daudzām citām pašvaldības iestādēm esam atvērti arī sestdienās. Līdz ar to, dodoties iepirkties, cilvēks pie reizes var iegriezties multifunkcionālajā centrā, – informē A. Liniņš. 

Skultē ir savs aktīvistu pulciņš

Ikdienā apmeklētājus uzklausa centra apkalpošanas speciāliste A. Karpova. – Visvairāk mūs apmeklē lasītāji – gan vietējie, gan Saulkrastu un Zvejniekciema iedzīvotāji. Atšķirībā no lielajām bibliotēkām mums jaunās grāmatas iespējams saņemt ātrāk, nav jāgaida rindā. Labprāt cilvēki piedalās radošās nodarbībās un apmeklētas ir mūsu organizētās meistarklases. Esam izveidojuši pat savu «Whats­App» grupu, kurā regulāri informējam par jaunumiem. Cilvēki bieži atzīst, ka patīkami pie mums ienākt. Vienīgais, kā te tuvumā pietrūkst, esot kafejnīca, – stāsta A. Karpova, kura rūpējas, lai mājīgas ir gan centra iekštelpas, gan sakopta būtu ēkas apkārtne. Pavasarī un vasarā tur zied pašu darbinieku stādītās puķes un krāšņumaugi. Iestājoties siltākam laikam, parādās arī vairāk tūristu. Pagājušajā vasarā tur iegriezušies gan vācieši, gan arī igauņi, noderīgs bijis centrā izvietotais informācijas materiālu klāsts. Turklāt lieti noder arī A. Karpovas uzkrātā pieredze tūrisma jomā, kurā viņa iepriekš darbojusies. – Bieži vien pie mums atnāk cilvēki, kuri te nopirkuši īpašumu, bet apkārtne joprojām ir diezgan sveša. Tad nu labprāt pastāstu gan par apskates vietām, gan piedāvāju bukletus un citus uzskates materiālus, – teic apkalpošanas speciāliste.

Iedzīvotāji aicināti līdzdarboties un izteikt savu viedokli

Organizējot pasākumus multifunkcionālajā centrā un arī pagastā, A. Liniņam svarīgi, lai iesaistīti būtu gan jaunieši, gan ģimenes ar bērniem, gan seniori. – Galvenā vērtība ir vietējie iedzīvotāji. Daudziem te ir savi hobiji un talanti, kurus cenšamies izcelt un parādīt arī citiem, organizējot izstādes. Ļoti priecājamies par ģimenēm, kuras noteikti aicināsim sanākt kopā un svinēt Ģimeņu dienu. Tāpat novērtējam pagasta uzņēmējus. Mums te ir gan ražotāji un pakalpojumu sniedzēji, gan lauksaimnieki, kuriem domājam sarīkot sporta spēles vai rudens ražas svētkus. Protams, jārēķinās ar budžetu, bet daudz iespējams paveikt ar kopīgu iniciatīvu, – ar plāniem un iecerēm dalās A. Liniņš, kuram svarīgi uzklausīt gan kolēģu, gan iedzīvotāju viedokli. 

Kā jau katrā vietā, arī Skultē ir savi izaicinājumi un problēmas, kas jārisina. Turklāt šai vietai ir sava specifika, jo vērā jāņem gan pamatiedzīvotāju vēlmes, gan vasarnieku vajadzības. – Ikdienas darbā palīdz pieredze domē un arī tas, ka pats esmu uzaudzis Skultē. Darbs man ļoti patīk, turklāt varu lepoties ar profesionāliem kolēģiem. Kopīgiem spēkiem strādājam, lai Skultes pagasts un, protams, arī multifunkcionālais centrs turpina attīstīties. Gribam to latiņu pacelt pietiekami augstu, censties to noturēt un iet uz nākamo līmeni, – noslēdzot sarunu, uzsver A. Liniņš. 

Ivitas RENCES teksts un foto

Aptauja

Iestājies astronomiskais pavasaris. Vai to izjūtat?

Regulārais maksājums

Reklāma

Vidzemes veterinārais serviss
ArhīvsDarba laiks