Projekti

Pārmaiņas tuvplānā

Pārmaiņas tuvplānā
Arī šogad esam saņēmuši Mediju atbalsta fonda (MAF) finansējumu mūsu projektam «Pārmaiņas tuvplānā». Projektā, kas ilgs līdz nākamā gada februārim, sagatavosim 15 pielikumu, kuros pētīsim un padziļināti vērtēsim gan administratīvi teritoriālās reformas ieguvumus un zaudējumus, gan Covid-19 ietekmi uz iedzīvotājiem, uzņēmējdarbības vidi, dzīves paradumu maiņu un nākotnes perspektīvām novada ilgtermiņa attīstībai. Vērtēsim, kādu iespaidu atstājuši ārkārtas situācijas ierobežojumi – īpaši uz izglītību, kultūru un veselības aprūpes pieejamību. Sekosim līdzi vakcinācijas procesam, apzināsim, kā pandēmijas laiks ietekmējis iedzīvotāju mentālo veselību, cilvēktiesības un to ievērošanu. Tāpēc aicinām arī lasītājus sekot līdzi aicinājumiem paust savus viedokļus, piedaloties aptaujās. Tās publicēsim gan «Ausekļa mājaslapā, gan «Facebook» kontā. Diskutēsim, paudīsim viedokļus un attieksmi, iesaistīsimies problēmu apzināšanā un risinājumu meklēšanā!
14.10.2022.
Atgriezeniskā saikne: pašvaldība un iedzīvotāji

Atgriezeniskā saikne: pašvaldība un iedzīvotāji

Šovasar, «Auseklī» gatavojot publikāciju par pirmo gadu apvienotajā novadā, paveikto un iecerēto, vēlējāmies noskaidrot arī savu lasītāju viedokli. Atsaucība bija pat pārsteidzoši liela – aptaujā piedalījās 356 respondenti. Lasītāji ļoti aktīvi komentēja pašreizējo domes darbu un atsaucās aicinājumam kaut ko pajautāt pašvaldības amatpersonām.

Vairāk...
19.08.2022.
Nabadzība – mīts vai realitāte

Nabadzība – mīts vai realitāte

Nabadzība ir tēma, par ko nav viegli runāt. Iemesli droši vien ir dažādi. Diez vai visi būs vienisprātis, cik lielam jābūt nepieciešamo materiālo vērtību trūkumam, lai lietotu šo vārdu. Kādam pietrūkst naudas ikmēneša rēķinu nomaksai, citam pārtikas veikalā pie kases jāskaita centi, rēķinot, vai varēs iegādāties visu, kas ielikts grozā. Noteikti būs arī tādi, kuri jūt diskomfortu, ja neizdodas atlicināt naudiņu kultūras pasākumu apmeklējumam vai ceļojumam un dzīve no algas līdz algai nešķiet cilvēka cienīga.

Vairāk...
15.07.2022.
Pirmais gads apvienotajā novadā – paveiktais un iecerētais

Pirmais gads apvienotajā novadā – paveiktais un iecerētais

1. jūlijā apritēja gads, kopš darbu sākusi jaunā Limbažu novada dome, kurai pēc administratīvi teritoriālās reformas trīs līdzšinējo pašvaldību – Alojas, Limbažu un Salacgrīvas – vietā jāveido viena. Vēlētāji pērn 5. jūnijā domē ievēlēja septiņus deputātus no Reģionu apvienības (RA), četrus no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), divus no Vidzemes partijas, pa vienam no Jaunās konservatīvās partijas un Nacionālās apvienības «Visu Latvijai»–«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK».

Vairāk...
18.02.2022.
Gads kopš vakcinācijas uzsākšanas

Gads kopš vakcinācijas uzsākšanas

Latvijā vakcīnas pret Covid-19 pieejamas jau vairāk nekā gadu. Vieni tās ļoti gaidīja, citi šaubījās, bet kāds joprojām tām neuzticas. Vienaldzīgo nav, bet visi cer, ka valstī strauji apgriezienus uzņēmušais vīruss (vakar ziņots par 11 595 jaunatklātiem inficēšanās gadījumiem) drīz atkāpsies un ļaus turpināt dzīvi ierastajā ritmā.

Vairāk...
28.01.2022.
Kultūras iestāžu un amatierkolektīvu pielāgošanās pandēmijas apstākļiem

Kultūras iestāžu un amatierkolektīvu pielāgošanās pandēmijas apstākļiem

Pašreiz kultūras pasākumi un amatiermākslas kolektīvu darbība Covid-19 dēļ atļauta "zaļajā režīmā", ievērojot vairākus nosacījumus. Kopš pandēmijas sākuma arī kultūras jomā nācies ievērot dažādus ierobežojumus, reizēm – strauji mainīgus un pat pretrunīgus. Vairums mūspuses amatierkolektīvu turpina strādāt, meklējot veidus, kā pielāgoties pandēmijai un strikti ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākums.

Vairāk...
14.01.2022.
Attālinātais darbs – tendences un izaicinājumi

Attālinātais darbs – tendences un izaicinājumi

Pandēmijas laika izaicinājums ne vienā vien ģimenē ir spēt vienlaikus strādāt no mājām, pieskatīt bērnu attālinātās mācības, saskaņot tiešsaistes sapulču un stundu laikus, pie viena tiekot galā arī ar dažādiem ikdienas saimnieciskajiem darbiem. Ja diezgan droši var teikt, ka neklātienes mācības par skolēnu ikdienu nekļūs, tad par attālināto darbu gan nevaram būt tik pārliecināti.

Vairāk...

Aptauja

Vai esat mierā ar jaunizveidoto Latvijas valdību?

Regulārais maksājums

Reklāma

Godly Play nodarbības
ArhīvsDarba laiks