Madara, Genoveva
2022. gada 09.augusts

Esam informēti, zinoši, atbildīgi, motivēti!

08.VI

Limbažnieks atver picēriju Valkā (ziņa/aktualitāte)

SIA Bagāta pica saimnieks Kristaps Bagāts (no kreisās) kopā ar Valkas novada pašvaldības vadītāju Ventu Armandu Kraukli picērijas atklāšanas dienā

Maija sākumā Latvijas un Igaunijas robežpilsētā Valkā durvis vēra Bagāta pica – limbažniekiem jau labi zināmās picērijas filiāle. Uzņēmuma īpašnieks Kristaps Bagāts stāsta, ka doma par vēl vienas picērijas izveidi kādā no Vidzemes pilsētām viņam bijusi jau kādu laiku.  Spriedis, ka tai nevajadzētu atrasties tālāk par 100 km no Limbažiem, jo skaidrs, ka pašam bieži būtu uz turieni jābraukā. Valka šim nosacījumam atbildusi, turklāt pilsētas centrā bija pieejamas labas un ēdināšanas uzņēmumam piemērotas telpas. – Par labu šai izvēlei nāca arī tas, ka Valkā nevienas citas picērijas nav. Igaunijas pusē, Valgā, šāds piedāvājums gan ir, bet, cik saprotu, šo picēriju darbības principi atšķiras no tā, kā strādājam mēs. Kristaps pats smej, ka viņam būtu vajadzējis aiziet un izpētīt, ar kādu konkurenci jārēķinās, tomēr pagaidām tam nav pieticis laika. 

K. Bagāta pirmā pieredze, strādājot Valkā, ir pozitīva, un brīvdienās pieprasījums pēc picām ir gana liels, arī klientu atsauksmes ļoti labas. Pagaidām valcēnieši pie picām var tikt piektdienās, sestdienās un svētdienās. Pilnu nedēļu strādāt vēl nevar kaut tāpēc vien, ka nav nokomplektēta darbinieku komanda. To Kristaps sauc par vienu no sarežģītākajiem uzdevumiem. – Nevarētu teikt, ka nav cilvēku. Ir, kas piesakās, mēģina, bet ne vienmēr mūsu vēlmes sakrīt. Tāpēc turpinām meklēt. Picērija piedāvā darbu viesmīlim/bārmenim, virtuves darbiniekam, arī kurjeram, lai varētu uzsākt picu piegādes. Turklāt, lai varētu strādāt visu nedēļu, darbs jāorganizē maiņās, tāpēc jāizveido divas komandas.

To, ka dabaspēka trūkums ir aktuāla problēma, atzīst arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Viņš spriež, ka ar līdzīgiem sarežģījumiem saskaras uzņēmēji arī citviet Latvijā, tomēr Valkā papildu grūtības sagādā Igaunijas tuvums. Līdz ar to par darbinieku piesaisti savā starpā konkurē ne vien vietēji darba devēji, bet jārēķinās arī ar kaimiņvalsts piedāvājumu, kas nereti iedzīvotājiem šķiet vilinošāks. Par to, ka pilsētā ienācis jauns ēdināšanas uzņēmums, V. A. Krauklis priecājas un dalās novērotajā: – Dienās, kad picērija strādā, cilvēku tur netrūkst. Kustība ir visu laiku, un tas ir ļoti labi. It īpaši tāpēc, ka Valgā šāds piedāvājums ir divās picērijās, kafejnīcā un divos lielveikalos. Novada mērs spriež, ka jaunatvērtā vieta varēs konkurēt ar kvalitāti, jo gan viņš pats, gan, kā redzams, arī citi klienti atzinīgi novērtējuši pašu gatavotās mīklas un arī bagātīgā pildījuma garšu. Valcēniešus droši vien priecē fakts, ka picērija nu ir otrā vieta pilsētā, kur nedēļu nogalēs var ilgāk pasēdēt draugu kompānijā. Turklāt labos laikapstākļos to var darīt ārā. Arī iekštelpas ir pietiekami plašas. – Vēl gan īpašniekiem mazliet jāpiestrādā, lai telpas padarītu mājīgākas un cilvēki tur gribētu uzkavēties ilgāk, taču gan jau ar laiku arī tas tiks izdarīts, – spriež V. A. Krauklis. Viņš stāsta, ka ar jaunās picērijas produkciju pagājušās nedēļas nogalē cienāti ukraiņu bēgļi, kuri apmetušies Valkas pusē. Pašvaldība viņiem rīkojusi picu vakaru. 

Picērijas īpašnieks K. Bagāts atzīst, ka arī Limbažos visaktīvākais darba cēliens picērijai ir tieši brīvdienās. Pārējo nedēļu varētu vēlēties noslogotāku, tomēr līdz ar iespēju ēdienu baudīt āra terasē arī klientu skaits pieaug. Tāpat cilvēki atzinīgi novērtējuši ideju par pasākumu rīkošanu. Ciemos jau bijuši vairāki mūziķi, nesen uzstājās stand-up komiķis Maksims Trivaškevičs. Pasākumi notiek gan Limbažos, gan Valkā, publika ir atsaucīga abās pilsētās, un picērijas Facebook lapā var redzēt, ka vienā no mūzikas vakariem iespēju uzdziedāt izmantojis arī Valkas novada mērs. – Uzstājās man labi zināmi klasiskā blūza izpildītāji. Un pēc publikas pieprasījuma mēs sniedzām improvizētu priekšnesumu. Visiem patika, un arī man prieks, – atceras V. A. Krauklis un piebilst, ka tieši šādu pasākumu rīkošana būs viena no uzņēmuma Bagāta pica pievienotajām vērtībām. Picērijas saimniekam ieceres šajā jomā ir dažādas: – Centīsimies pasākumus rīkot regulāri, bet viss atkarīgs no tā, kā izdosies sarunāt mūziķus. Šobrīd visi atkal ir diezgan noslogoti. Ja mēs būtu sākuši to visu organizēt agrāk, būtu lielākas iespējas kādu sarunāt. Tiesa, daudz kas atkarīgs arī no tā, kādi ir laik­apstākļi. Pavasarī tie neļāva īstenot visas idejas. Arī terases atklāšanas pasākumu Limbažos ar mūziķi Miku Dukuru nācās rīkot iekštelpās. Bet tās ir pārāk mazas šādām aktivitātēm, tāpēc vietas pietika tikai tiem, kas iepriekš bija rezervējuši galdiņu. Tomēr pasākumus Bagāta pica sola rīkot. Tiek domāts arī par īpašām izklaidēm tieši bērnu auditorijai. 

Aiga VENDELIŅA-ĒĶE
Līgas AVOTAS-KRAUKLES foto

Esi moderns!

Aptauja

Vai gatavojaties apkures sezonai?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 3

Ieraudzīju – nobildēju