Madara, Genoveva
2022. gada 09.augusts

Esam informēti, zinoši, atbildīgi, motivēti!

21.VI

Izlaidums, kurā satikās sporta "brīnumdari" (ziņa/aktualitāte)

Kristaps Zaļupe bildē selfiju kopā ar jaunajiem basketbolistiem. Parasti tādas pašbildes top arī pirms vai pēc visiem mačiem

Ceturtdien izlaiduma svētkos pulcējās Limbažu novada sporta skolas kolektīvs. Ceturto reizi apliecību pasniegšana sportistiem notika visiem kopā svinīgā sarīkojumā, nevis atsevišķi savās treniņu grupās. Tāpat kā pērn tikšanos rīkoja Limbažu Burtnieku kvartālā, kas bija jauki saposts svētkiem, iekārtota arī fotoizstāde par sacensībām un treniņiem. 

Sarīkojumu iesāka iluzionists Dmitrijs Bubins, kurš, sev partneros izraudzījies jauno vieglatlēti Katrīnu, izspēlēja krustiņu un nullīšu maču. Un notika brīnums – izrādās, spēļu kārtīm otrā pusē bija zilbes un gluži nejauši salikās vārds Limbažu novada sporta skola. Starp citu, šis bija pirmais izlaidums, kopš izglītības iestādei pēc novadu reformas ir šāds nosaukums. 

Sporta skolas direktore Diāna ­Zaļupe, uzrunājot visus sanākušos, sacīja, ka arī šis izlaidums ir sava veida brīnums un katrs no absolventiem ir brīnumdaris. Vispirms pats sev. – Ikviens no jums ir sasniedzis zināmas virsotnes. Kāds Latvijas čempionātos, cits jau Eiropas un pat pasaules mērogā. Taču kādam varbūt tā bijusi uzvara pār sevi, sasniegts paša labākais rezultāts. Jūs esat to paveikuši. Tas ir gan jūsu, gan treneru, vecāku, ģimeņu nopelns, – uzsvēra direktore. Šoreiz sumināja 70 absolventu. Tos, kuri trenējušies 7–8 gadus, apguvuši profesionālās ievirzes sporta 20V pro­grammu, ko varētu pielīdzināt pamatskolai. Savukārt sportisti, kuri pabeiguši augstākās meistarības programmu 30V, trenējas jau gadus 12 un – var sacīt – absolvē vidusskolu. – Ļoti ceru, ka visi 20V programmas beidzēji turpinās trenēties, tāpat lielākā daļa no mūsu vidusskolas absolventiem nepametīs sportu un būs gaidīti Olimpiskajā centrā «Limbaži», – aicināja D. Zaļupe. Taču arī tie, kuriem turpmāk sports vairāk būs vaļasprieks, aizvadītajos gados ieguvuši ļoti daudz. Sportošana iemācījusi organizēt sevi, savu laiku un varēšanu, jo bija jāpaspēj līdztekus treniņiem un sacensībām mācīties vispārizglītojošajā skolā, varbūt arī apmeklēt mūzikas vai mākslas skolu, dejot, dziedāt… 

Izlaidumā piedalījās arī Limbažu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Bakmanis, kurš atzinās, ka šādu pasākumu apmeklē pirmoreiz. – Taču arī ikviens no jums pirmoreiz saņem šādu diplomu. Viņš jaunajiem sportistiem vēlēja darīt un gūt panākumus.

Apliecības par sportiskās pamatskolas absolvēšanu saņēma vieglatlētu grupa (trenere Astrīda Gromova), arī basketbolisti, ar kuriem strādā Kristaps Zaļupe, volejbolistes – Mārītes Sakārnes audzēknes, tāpat smaiļotāji un kanoe airētāji – salacgrīvieši, kurus trenē Kaspars Močāns, un limbažnieki, kuru treneri ir Artis Barons un Igo Ažuks. Īpaši tika sumināti 30V programmas absolventi: airētāji Nauris Tomsons, Aigars Cīrulis, Edvards Jānis Zaķis, Elīna Gertnere (treneris K. Močāns) un Juris Alsbergs (treneris I. Ažuks). Šādu izglītības dokumentu saņēma arī vieglatlēti Jānis Bērziņš, Emīls Zeltiņš un Jēkabs Tomsons (treneris Aivars Rolmanis).

Visus absolventus, viņu trenerus, arī klātesošos viesus uzrunāja novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Sigita Upmale. Jauniešiem viņa vēlēja būt drošiem un dzīvē paņemt līdzi sportisko rūdījumu, ko devuši treneri un vecāki. Sports norūda raksturu, veido mugurkaulu, iedod redzējumu, paver plaši pasauli. – Ejiet droši. Arī tad, ja paklūpat, celieties un dodoties pārliecinoši tālāk. Par personībām kļūstam, tikai pārvarot grūtības. Novēlu, lai jums izdodas, esiet stipri, – uzsvēra S. Upmale un pasniedza arī pašvaldības apbalvojumu, ko tradicionāli saņem labākais savas izglītības iestādes absolvents. Sporta skolā šo balvu ieguva smaiļotājs J. Alsbergs. Pārējie šo ziņu uzklausīja ar gavilēm. Pats laureāts, vēlāk uzrunāts, atzina, ka jūtas pagodināts, bet vispār izlaidums radījis prieku un pozitīvas emocijas. Puisim šopavasar ir pat divi izlaidumi – absolvēta arī Limbažu Valsts ģimnāzijas 12. klase. Par nākotnes plāniem Jurim vēl ir pārdomu laiks, taču par vienu nav nekādu šaubu. – Noteikti turpināšu trenēties, – viņš pārliecinoši sacīja. Varbūt iedvesmai noderēs arī sporta skolas dāvātā grāmata Olimpiskās medaļas Latvijai.

Izlaidumos tradicionāli izskan daudz sirsnīgu vēlējumu, arī aizkustinošu paldies vārdu. Gan J. Bakmanis, gan S. Upmale sveica sporta skolas direktori – spēcīgu personību, kura spēj cīkstēties ar dažādiem apstākļiem, lai sasniegtu rezultātus un izvirzīto mērķi. Savukārt D. Zaļupe pateicās novada pašvaldībai par atbalstu un Izglītības pārvaldei – par ciešo sadarbību. Tāpat viņa uzteica savu komandu – vietniekus, darbiniekus. Šai komandai izturību vēlēja arī Olimpiskā centra Limbaži valdes priekšsēdētāja Baiba Martinsone. Savukārt kā jauno basketbolistu vecāku pārstāve viņa teica paldies trenerim K. Zaļupem. – Tev ar šiem zēniem viss bija pirmoreiz – tā ir tava pirmā basketbolistu grupa, ar kuriem kopā piedzīvotas pirmās uzvaras un arī pārdzīvotas neveiksmes. Mūsu dēliem tu biji kā otrs tētis, kurš veidoja viņus par tik apzinīgiem jauniešiem, – sacīja B. Martinsone. Savukārt treneris pateicās audzēkņu ģimenēm par tik lieliskiem zēniem, par atbalstu, pašiem puišiem par to, ka viņi ar savu sniegumu un uzvedību nelika vilties. Turklāt nekas jau nebeidzas – sadarbība un treniņi turpinās. Savukārt vieglatlētu J. Bērziņa un E. Zeltiņa vecāki pateicās trenerim A. Rolmanim. – Paldies, ka saskatījāt Pāles puišos talantu un aicinājāt sportot. Bijāt saprotošs, pacietīgs un neatlaidīgs, lai viņi gūtu panākumus. Lai jums enerģija arī turpmāk, veselība un prieks par saviem audzēkņiem, – vēlēja Jāņa mamma Dace Bērziņa. Tāpat volejbolistes no sirds sumināja savu mīļo treneri.

Muzikālus sveicienus visiem izlaidumā dāvāja grupas Palab Pakreis dalībnieks Eduards Ozols, kuru daudzi zina kā sportistu un treneri. Zīmīgs bija vienas dziesmas nosaukums Visu vai neko. Par brīnumiem noslēgumā atkal parūpējās iluzionists, taču sportiskie brīnumi arī turpmāk jauniešu un viņu treneru ziņā. Lai izdodas!

Lailas PAEGLES teksts un foto

P.S. Vairāk attēlu no izlaiduma sadaļā Galerijas.

Esi moderns!

Aptauja

Vai gatavojaties apkures sezonai?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5

Ieraudzīju – nobildēju